NOWOŚCI 2014! Występy, imprezy, eventy 

Cyrk Wielki W środku wielkiego cyrkowego namioru na swoją widownię czekają klauny, tresowany lew, ogromne trzymetrowe słonie, orkiestra, akrobaci i wielu innych cyrkowych artystów. Każda scena jest odpowiednio nagłośniona i oświetlona, każda ma niepowtarzalny klimat, w którym dźwięki dostosowują się do konkretnej stylizacji sceny, i tak usłyszymy ryk słoni, śmiech klaunów i muzykę orkiestry.
Wszystko można obejrzeć z perspektywy wagonika na szynach, gdzie znajdzie się miejsce dla dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci.
 
Nowe Muzeum Rekordów i Osobliwości

Niezwykle ciekawa atrakcja edukacyjna. Czeka na was będzie całkowicie nowa ekspozycja Podzielona na 8 stref tematycznych: Galeria

Galeria chwały, Ludzkie ciało, Dzieła człowieka, budowle i obiekty, żywnościowe, kolekcje, razem możemy więcej, sport według rekordów oraz zagadki umysłu.

W muzeum czeka na Was przewodnik, który z chęcią opowie o wszystkim co można w nim zobaczyć.

Straszny Dwór

Zmieniony i zmodernizowany, jednym słowem zaprojektowany na nowo, Pałac Strachów! Bardzo klimatyczne miejsce, posiada specjalne oświetlenie i dźwięki, które sprzyjają odwiedzanie tego "strasznego" miejsca, zamieszkał tu sam Wielki Pająk, więc musi być tu przytulnie. Jak to na prawdziwym dworze, Straszny Dwór ma ogromną ilość pomieszczeń (a jest ich aż 13!) w których można spotkać niezwykłe postacie.  
Sklep Rabkoland
sklep.rabkoland.pl
Nieszablonowe pomysły na prezent, zabawki kreatywne, pacynki, gumowe kaczuszki, super skarbonki, sztuczne wąsy samoprzylepne, to tylko niektóre z pozycji na naszych półkach. Takich rzeczy jeszcze nie widzieliście!

Akademia Magii - misja Rabkoland

Beskidzki Teatr Iluzji

Zapraszamy Państwa na "Magiczną Podróż" będącą połączeniem siedemnastoletniego doświadczenia scenicznego, czyli zarówno własnych autorskich efektów magicznych jak i trików wykonywanych przez największych iluzjonistów na świecie. Programy sceniczne prezentowane będą w wyznaczonych dniach całego sezonu działania Parku Rozrywki Rabkoland tj. 4.05, 1.06, 29.06, 6.07, 20.07, 27.07. 3.08 i 17.08. Każdego dnia występów iluzjonista Rafał Mulka wielokrotnie przeniesie Państwa w świat czarów i magi. Podczas programów scenicznych będzie można zobaczyć m.in autorską wersję rozdzielania i lewitacji tułowia, błyskawiczną metamorfozę, odcinanie ręki, teleportację królika w stylu D. Copperfielda, czarodziejskie kajdany oraz wiele innych zaskakujących efektów magicznych.

Zobacz więcej! 


Teatr Pacynka

W każdy weekend, a od wakacji codziennie w parku czeka na Was prawdziwy Teatr Kukiełkowy. 20 minutowe show odbywa się kilka razy dziennie, a dzieci wraz z rodzicami czynnie w nim uczestnicząc sami tworzą Ten Teatr. Uwielbiane przez dzieci, podziwiane przez rodziców.

Zobacz więcej!

Mistrzostwa Polski

Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy, Mistrzostwa Polski w dmuchaniu balona w gumie do żucia. Weź udział w niezwykłej imprezie lub zobacz zmagania najlepszych!

Spradź kalendarium imprez tutaj!

Przedsiębiorcy Podlaha, Spisza i Orawy Dzieciom

Impreza organizowana corocznie z okazji dnia dziecka od 2005 roku. Jej głownym organizatorem jest poseł na sejm Andrzej Gut-Mostowy, wspólnie z Izbami Gospodarczymi: Tatrzańską i Nowotarską oraz parkiem Rabkoland, na terenie którego bawią się najmłodsi. 

Zobacz więcej!

 

 

Obiekty w Rabkolandzie 

Dom do góry nogami

Odwrócony dom

W Rabkolandzie świat stanął na głowie, a to za sprawą "Odwróconego Domu", gdzie nie istnieją prawa grawitacji, a na zwiedzających zaczynają działać tajemnicze moce... Jakie? Przekonaj się sam!

Zobacz więcej!

Nowe Muzeum Rekordów

To tutaj prezentowane są przedmioty i dokumenty związane z ustanawianiem rekordów.  Dziś to nie tylko eksponaty, to również instalacje interaktywne, mnóstwo zdjęć i ciekawostek związanych z rekordami i osobliwościami. To tutaj organizowane są okazałe wystawy związane z charakterem tego miejsca.

Zobacz więcej!

Muzeum Orderu Uśmiechu

Jedyne odznaczenie na świecie nadawane dorosłym na wniosek dzieci posiada swoje muzeum na terenie Rabkolandu. W sali głównej znajduje się podium z sceną ceremonii odznaczenia. (7 naturalnej wielkości postaci). Na ścianach i w gablotach znajdują się oryginalne wnioski dzieci, listy odznaczonych, pamiątki związane z Kawalerami Orderu Uśmiechu.
Przy Muzeum znajduje się archiwum Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.        Zobacz więcej!

Gastronomia
Pod Krówką
Pod Krówką znajdziecie najsmaczniejsze słodkości - ciasta, lody i desery, do tego pyszną kawę, herbatę lub jeden z zimnych napoi. Zadaszony taras pozwoli delektować się tą chwilą.

Zobacz więcej!  

Gastronomia Tyrolska

Wrzuć coś na ząb! Czas na posiłek dla całej rodziny lub wycieczki. Do wyboru kilka zestawów obiadowych lub pojedyńcze dania.

Dla grup zorganizowanych możliwość wcześniejszej rezerwacji posiłków!

Zobacz więcej!

Sklep Rabkoland
sklep.rabkoland.pl
Nieszablonowe pomysły na prezent, zabawki kreatywne, pacynki, gumowe kaczuszki, super skarbonki, sztuczne wąsy samoprzylepne, to tylko niektóre z pozycji na naszych półkach. Takich rzeczy jeszcze nie widzieliście!  
Sklep
Świat Pozytywek
Wstąp do zaczarowanego Świata Pozytywek i znajdź prezent na każdą okazję. Miniaturowe karuzele, szkatułki z pozytywką, pudełka na biżuterię, pozytywki świąteczne, urodzinowe, na ślub, z okazji narodzin i na wiele, wiele innych okazji...

Zobacz więcej!

Lunapark w miniaturze

Jedyna w Polsce ruchoma makieta lunaparku. Ekspozycja w Muzeum Orderu Uśmiechu. 

Zobacz więcej! 

Cyrk Wielki

Zobacz jakie akrobacje wykonują dla Was cyrkowcy Cyrku Wielkiego w Rabkolandzie.

Zobacz więcej!

 

Bajkowa Ścieżka

W parku rozrywki Rabkoland na dobre zadomowiło się bardzo wiele ruchomych figur. Już na wejściu przywita Was kataryniarz Lucek, w drodze do Muzeum Orderu Uśmiechu spotkacie lokaja o imieniu Butler, a w innych miejscach w parku zobaczycie krokodylą orkiestrę, grające psy, pingwiny, cyrkowych akrobatów, klauny w szklarni, klauny w gabinecie luster, zwierzęta w Wesołej Farmie, Świńskie Trio, zebrę, gęś na patelni, Neptuna, Kopernika... a komu machają te grzyby przy drugim wejściu?    

 

 

 

Imprezy dla dzieci

Wesoła Farma
zadaszona

Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było!
Teatr ruchomych figur – Wesoła Farma to pawilon, gdzie znalazło się 31 zwierząt i stary Macdonald grający na banjo. 24 figury są ruchome, z których 17 uczestniczy w piosence "Stary Farmer Farmę Miał“. 

Zobacz więcej!

Armatki Wodne

Armatki wodne to zabawa dla dzieci i młodzieży. Za pomocą strumienia wody z armatki należy przeprowadzić piłkę przez poszczególne labirynty w kształcie cyferek.

Zobacz więcej!

Jungle Tower

Wieża swobodnego spadku o wysokości 8 metrów. Poczuj przez chwilę stan nieważkości!

Zobacz więcej!

Autoskoternia dziecięca

Autoskoternia dla dzieci od 5 lat do samodzielnej jazdy. Pojazdy dwuosobowe (dwoje dzieci, lub dziecko z dorosłym). Obiekt w pełni zadaszony.

Zobacz więcej!

Ice Race

Ice Race to emocjonująca przejażdżka wodna dla najmłodszych.

Zobacz więcej!

 

Rowerki wodne

Rowerki wodne przystosowane gabarytowo dla najmłodszych. Doskonała zabawa i rozwój fizyczny w oddzielnym niegłębokim basenie.

Zobacz więcej!

Karuzela Wenecka
zadaszona
 

16 galopujących koni, 3 konie (nieruchome) stojące, barokowa karoca i młynek. Przejażdżkę umila odpowiednio dobrana muzyka z epoki.

Zobacz więcej!

Księga Dżungli

Klasyczna karuzela podłogowa z bogatą obsadą zwierząt i pojazdów obracających się wokół postaci chłopca i dziewczynki otoczonych płomiennym kręgiem. Obsada karuzeli zbudowana na podstawie książki R. Kiplinga „Księga Dżungli”. Dach karuzeli podtrzymywany na czterech słupach z pięknymi figurami zwierząt.

Zobacz więcej!

Kapitan Kid

Nieduża urocza karuzela, na której przejażdżka odbywa się w łódeczkach wokół postaci groźnego jednookiego kapitana Kida. Przejażdżkę umila wesoła muzyczka a dzieci mogą kręcić kołami sterowymi. W wodzie pod sunącymi łódkami fauna morska, czyli: ryby, kraby, muszle.

Zobacz więcej!

Samoloty

Sześć czteroosobowych samolotów kręci się i podnosi wokół globusa. W przejażdżce dzieciom mogą towarzyszyć dorośli.

Zobacz więcej!

powiększ Karuzela Samoloty

Smoki i Konie

Niewielka karuzela, na której przejażdżka odbywa się w dwóch gondolach w kształcie smoka i na dwóch koniach. Karuzela bogato iluminowana z piękną fasadą.

Zobacz więcej!

Eifel Tour

Konwój dziecięcy składający się z trzech strażackich wozów bojowych i karetki pogotowia. Dzieci mogą jechać w szoferkach jak i na pokładzie pojazdów wyposażonych w dzwonki. Przejażdżka odbywa się wokół wysokiej na 12 metrów repliki paryskiej wieży Eifla, pod którą pasie się stado owiec, ptactwo domowe oraz ogromny ślimak.

Zobacz więcej!

Ześlizg

Cztery rynny z dwoma pagórkami robią duże wrażenie na dzieciach, które na dole lądują na miękkim materacu. Zjazd odbywa się na specjalnie przygotowanych matach

Zobacz więcej!

Powiększ Ześlizg

Auto Buggy

Na wijącym się wśród drzew torze poruszają się miniatury prawdziwych jeepów i odkrytych limuzyn. Dzieci do woli kręcić mogą kierownicami, gdyż pojazdy prowadzone są po metalowej szynie. Scenerię przejażdżki stanowią zwierzęta.

Zobacz więcej!

Rura Park
zadaszony

W plątaninie kładek, schodów, zjazdów, suchych basenów i labiryncie rurowiska na czterech poziomach swoją wielką przygodę może przeżyć każde dziecko od dwóch do dwunastu lat. Rura Park podzielony jest na dwie części wysoką i niską. Z części wysokiej korzystać mogą dzieci od lat 5 lub 110 cm wzrostu. Wewnątrz odrębny węzeł sanitarny oraz wygodne kanapy dla opiekunów. Obiekt wyposażony również w miękkie zabawki, małe pojazdy, huśtawki i domki. Jednorazowo może pomieścić 150 dzieci. Dla opiekunów wstęp bezpłatny.

Zobacz więcej!

Powiększ rurapark

Safari Train

Pociąg na szynach: lokomotywa i trzy wagony. Na peronie dzieci żegnają dziadek i babcia siedzący na ławce. Przejażdżka odbywa się wśród drzew, gdzie zobaczyć można afrykańskie zwierzęta: zebry, strusie, żyrafę, krokodyla i hipopotama. W trakcie przejażdżki każde dziecko naciskając przyciski słyszy odgłosy afrykańskiej sawanny.

Zobacz więcej!

Krowa do skakania

Krowy są nieodłącznym elementem krajobrazu parku. Wszystko za sprawą Rabculi biorącej udział w corocznych mistrzostwach Polski w dojeniu sztucznej krowy. W 2011 roku dołączyła do niej sypmatyczna krowa do skakania, na której najmłodsi mogą wyszaleć sie do woli.

Zobacz więcej!

 

Kiddy Rides
Bujaki dla dzieci

Corocznie zmieniamy repertuar tych małych urządzeń znanych w Polsce pod nazwą „bujaki”. W tym sezonie udostępnione będą m.in. młynek cyrkowy, młyńskie koło, lokomotywa, motocykl, ciężarówka, straż pożarna, helikopter, rakieta, czołg, kabriolet, wóz traperski z koniem.

Zobacz więcej!

Urządzenia dla młodzieży i dorosłych

Wielki młyn widokowy

6 minutowa przejażdżka w czteroosobowych gondolach w trakcie, której z wysokości 28 metrów podziwiać można górskie pasmo Lubonia jak i znaczną część Rabki-Zdroju.

Zobacz więcej!

Thunderbolt

Kolejka górska z obracającymi się gondolami.

Zobacz więcej!

Musik Ekspres
zadaszony

Trzy góry, trzy doliny jazda do przodu i tyłu w rytmie przebojów muzycznych to rekomendacja tej dużej karuzeli.

Zobacz więcej!

Powiększ Karuzela Musik Ekspres

Cancan

Włoska karuzela, dla której grawitacja nie ma większego znaczenia. Unoszące się i opadające dynamicznie ramiona wirują dodatkowo wokół osi korony. Skojarzenie z dziewiętnastowiecznym tańcem nie jest przypadkowe.

Zobacz więcej!

 

Balerina

Znana również pod nazwą Hully Gully. Jazda do przodu i tyłu w górę i w dół daje sporo wrażeń i emocji. Do tego specjalnie dobrana muzyka.

Zobacz więcej!

Wiking

Duża 40 osobowa łódka podnosi się prawie do pionu. Przejażdżka na tej dużej huśtawce jest niezapomnianym przeżyciem. Porządku pilnuje siedzący na dziobie Wiking.

Zobacz więcej!

Straszny Dwór
zadaszony

Pałac strachów. Przejażdżka w wnętrzu wśród różnych scen grozy, duchów, ruchomych figur wampirów. Zmodernizowany w 2014 roku! Zupełnie nowe sceny!

Zobacz więcej!

Powiększ Pałac Wampirów
Disko Boat

W okrągłych dwuosobowych pontonach można posuwać się do przodu, na boki lub kręcić wokoło w basenie wypełnionym wodą.

Zobacz więcej!

Dom Śmiechu
zadaszony

Klasyczna impreza z krzywymi lustrami. Piękne wnętrze typu komnata oraz bogata fasada z krową stojącą na balkonie oraz dwoma ruchomymi klaunami.

Zobacz więcej!

Powiększ Dom Śmiechu

Autoskoternia
Autodrom
zadaszony

Żelazny repertuar każdego szanującego się wesołego miasteczka. W najnowszych modelach autoskoterów można nieźle poszaleć.

Zobacz więcej!

Wszystkie urządzenia Rabkolandu są pod stałym dozorem UDT