Kalendarium, czyli najważniejsze daty w historii Rabkolandu:

1987 Eugeniusz Wiecha przyjeżdża po raz pierwszy do Rabki, rozpoczynając wraz z Waldemarem Sybilskim i Kazimierzem Miśkowcem planowanie budowy wesołego miasteczka przy ul. Podhalańskiej.
1988 marzec Otwarcie lunaparku pod nazwą "Alibaba". Zestaw urządzeń: 5 karuzel, strzelnica, dwa pawilony gier, suchy basen, basen z motorówkami, maneż z 4 kucami, 10 bujaków, salon gier i szafa grająca.
1988 - 1997 Wesołe miasteczko działa pod nazwą „Alibaba”.
1998 Rozpoczęcie działalności lunaparku pod nazwą „Tatry”. Zwiększa się ilość urządzeń, w tym przyjeżdża do Rabki młyn widokowy.
1999 lipiec-sierpień Z Zakopanego do Rabki kursuje "Ciuchcia do Rabkolandu".
2000 Dokupione zostają kolejne urządzenia w tym, Safari Train, ześlizg czterotorowy i Auto Buggy.
2000 maj Ukazuje się pierwszy i ostatni numer czasopisma dla dzieci "Błękitne Baśnie Rabkolandii" pt: Kosmici i nowe królestwo (nakład 50 tys. egzemplarzy).
2000 sierpień Odbywają się I mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych.
2000 - 9 wrzesień Powstaje Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych z siedzibą na terenie Rabkolandu.
2001 kwiecień Ukazuje się pierwszy rocznik Polskich Rekordów i Osobliwości – Kronika Rabkolandu Wielka konferencja prasowa w hotelu "Katowice" z udziałem 186 dziennikarzy.
2001 - 4 sierpień Otwarcie Muzeum Rekordów i Osobliwości. Odbywają się I Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy.
2002 Ze Śląskiego Wesołego Miasteczka rodzina Wiecha przenosi ponad 10 urządzeń w tym konwój dziecięcy Eiffel Tour, nowoczesną strzelnicę elektroniczną, autoskooternię, Pałac Wampirów i Piramida Azteków.
2002 - listopad Przeniesienie Muzeum Orderu Uśmiechu ze Szkoły Podstawowej nr. 2 w Rabce – Zdrój do Rabkolandu.
2003 - 11 luty Decyzją urzędu Patentowego RP znak towarowy Rabkoland zostaje wpisany w rejestr znaków towarowych pod nr R-138303 na rzecz Wandy Wiecha.
2003 - 22 maja Rusza 8 busów z reklamami Rabkolandu na trasach Rabka – Zakopane, Rabka, Nowy-Targ, Rabka-Kraków.
2003 - 1 czerwiec Uroczyste otwarcie Muzeum Orderu Uśmiechu przez rzecznika praw dziecka Pawła Jarosa przy udziale rabczańskich oficjeli, Kawalerów Orderu Uśmiechu z całej Polski i bardzo licznej grupy dzieci i młodzieży.
Odbywają się I Mistrzostwa w Dmuchaniu Balona z Gumy do Zucia Hubba Bubba.
2003 - 24 czerwiec Rabkoland zostaje uhonorowany medalem 50-lecia miasta Rabka – Zdrój.
2004 - 27 luty Podczas Wielkiej Gali w Rimini (Włochy) Eugeniusz i Piotr Wiecha odbierają na rzecz całej rodziny Wiechów najważniejsze europejskie wyróżnienie w branży wesołych miasteczek i parków rozrywki Golden Pony 2003 (złoty kucyk) za projekt i realizację Rabkolandu
2004 - 10 marzec W trakcie Wielkiego Charytatywnego Koncertu w warszawskiej Sali Kongresowej z okazji 35-lecia Orderu Uśmiechu, Rabkoland otrzymuje dyplom wdzięczności.
2004 Rabkoland nabywa karuzelę Hully Gully, Księgę Dżungli i dwupoziomową kolejkę górską "Speedy Gonzales"
2005 luty VI wydanie Polskich Rekordów i Osobliwości, następuje zmiana nazwy na "Księga Rabkolandu"
2005 maj Rabkoland wspiera miejscowy klub piłkarski OSP Chabówka, który biega teraz w trykotach z napisem Rabkoland. W pierwszym sezonie występów klub awansuje z pierwszego miejsca do wyższej klasy.
2005 czerwiec I impreza Przedsiębiorcy Podhala Dzieciom organizowana przez posła na Sejm RP Andrzeja Guta Mostowego. Kupony na przejażdżki drukowane są w „Gazecie Krakowskiej” i Dzienniku Polskim”, a do Rabkolandu przyjeżdża ponad 20 autokarów z dziećmi z ubogich rodzin
2006 Zakupione zostają karuzele „Wenecka” - najpiękniejsza w Polsce karuzela konikowa włoskiej produkcji Bertazzon. oraz powstaje jedyny na Podhalu „Rura – Park” gdzie jednocześnie może bawić się ponad 150 dzieci
2007 Do Rabkolandu przyjeżdża „Viking” - łódź i zostaje już na stałe.
2008

Nowa kolejka górska Thunderbolt z obrotowymi gondolami zastąpiła Speedy Gonzales'a.

2009 Na sezon 2009 Rabkoland przygotował dla dzieci nowy konwój wodny Ice Race, a dla wszystkich odwiedzających park nową stylową restaurację Tyrolską.
2010 Do atrakcji Rabkolandu dołącza dwupiętrowa wstążka dla dzieci Monza Piste.
2011 Nowe atrakcje na rok 2011 to Odwrócony Dom, gdzie wszystko staje na głowie, a grawitacja zdaje się nie mieć znaczenia, karuzela Can Can oraz basen z rowerkami wodnymi dla dzieci.
2012 Repertuar parku powiększa się o Wesoła Farmę ze śpiewającymi zwierzętami i Jungle Tower - wieżę swobodnego spadania.
2013 W miejsce wstążki Monza Pista powstaje autoskoternia dla dzieci. Wytyczone zostają ulice i place. Liczba ruchomych figur sięga 150 sztuk.
2014 W parku powstaje zapowiadany Cyrk Wielki Rabkolandu z animatronicznymi cyrkowcami i zwierzętami. Pałac Strachów Straszny Dwór otrzymuje nowe efekty i scenerię wewnątrz. Powtało nowe, inteaktywne Muzeum Rekordów i Osobliwości. Park odwiedza edukacyjna wystawa Lecimy w Kulki.