• Oferta edukacyjna w okolicach parku rozrywki rodzinnej Rabkoland w Rabce-Zdroju

  W promieniu dwóch kilometrów od Rabkolandu znajduje się kilka bardzo ciekawych atrakcji edukacyjnych, które mogą być doskonałym uzupełnieniem wycieczki do Rabki.

  Dzieci na pewno nie będą się nudzić w Rabce. Tężnia solankowa, tańcząca fontanna, muzeum Orkana, teatr lalek Rabcio, pomnik Św. Mikołaja, stadnina koni u Żura, leśne trasy turystyczne w tym specjalne ścieżki edukacyjne, to tylko część atrakcji, które oferuje miasto.

  Grupom zorganizowanym sugerujemy odwiedzić Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce oraz jedyne na terenie Małopolski pracownie garncarskie znajdujące się w Rabce. Cieszą się one dużym powodzeniem wśród dzieci. Może to być świetna oferta na uzupełnienie wycieczki o element edukacyjny.

 • Muzeum Górali i Zbójników

  Muzeum Górali i Zbójników jest jednym z przystanków wielu grup, które odwiedzają Rabkę-Zdrój. Jest to kompleks muzealny gdzie każdy gość dowie się o życiu, kulturze i zwyczajach prawdziwych Zbójników. Oferta skierowana jest zarówno do grup zorganizowanych jak i indywidualnych gości. Każdy odwiedzający może poczuć się jak prawdziwy góral mieszkający w górskim szałasie. Muzeum idzie również z duchem czasu dlatego są w nim przygotowane różnego rodzaju prezentacje multimedialne jak i interaktywne ekspozycje. W tym miejscu edukacja staje się super zabawą nie tylko dla najmłodszych.

  www.muzeum-zbojnikow.pl

 • banergora_1

 • v_parowozjada2009205

 • Skansen Taboru Kolejowego

  Teren parowozowni założonej pod koniec XIX wieku. Na stale poszerzaną ekspozycję składają się parowozy, lokomotywy elektryczne i spalinowe, wagony oraz tabor specjalny, taki jak żurawie, pługi śnieżne, itp. Część eksponatów utrzymanych jest w stanie pełnej sprawności. Skansen w Chabówce jest nie tylko największą tego typu ekspozycją w Polsce, ale także najczęściej odwiedzaną.

  34-720 Chabówka 18/267 62 00
  skansenchabowka@interia.pl  
  www.parowozy.pl/skansen  
  Wstęp 3 zł/uczestnik grupy, opiekunowie gratis.

 • Garncarz

  W Rabce-Zdroju działają dwa tradycyjne warsztaty garncarskie, jedyne na terenie Małopolski. Są chętnie odwiedzane przez turystów, którzy na miejscu mogą przypatrywać się, jak na specjalnym kole glinianym bryłom nadaje się kształty mis, talerzy, dzbanków, kubków, kufli,
  dzwonków, a potem wypala w piecu i zdobi.

  GARNCARNIA Edward Gacek,
  ul. Garncarska 8, 34-700 Rabka,
  tel. 510 862 366, 18 268 7370

  GARNCARNIA Adam Kościelniak,
  ul. Podhalańska 9, 34-700 Rabka,
  tel. 18-26-79-762
  Koszt – 3 zł/uczestnik grupy, lub 50 zł/godzina lekcyjna.

 • garncarz2

 • teatr_rabcio_rabkoland

 • Teatr Rabcio

  Teatr Lalek „Rabcio” istnieje od roku 1949. Powstał jako teatr amatorski dla dzieci przebywających w sanatoriach w Rabce. Obecnie w repertuarze teatru znajdują się takie spektakle jak: „Tomcio Paluszek”, „Miś Tymoteusz”, „Kopciuszek” oraz „Tygrysek Pietrek”.

  ul. Orkana 6, 34-700 Rabka, tel. 18 267 76 48.
  http://www.rabcio.region-rabka.pl/
  rabcio.teatr@poczta.onet.pl
  Bilety do nabycia w kasie teatru na godzinę przed spektaklem. Teatr posiada własny autokar i na życzenie dowozi grupy zorganizowane na przedstawienia.

 • Muzeum Orkana

  Muzeum znajduje się w zabytkowym, modrzewiowym kościółku p.w. Św. Marii Magdaleny z początku XVII wieku. We wnętrzu warto zobaczyć zabytkowe organy w stylu rokoko, które datowane są na rok 1778 r. Ołtarz zaś pochodzi z 2 połowy XIX wieku i jest wzorowany na baroku. Ołtarze boczne, tak jak i chór z organami, datowane są na 1778 rok. Sposób gry na organach jest bardzo oryginalny, a klawiatura liczy 750 piszczałek metalowych i drewnianych. Rokokowe organy i chór muzyczny stanowią kompozycyjną całość wraz ze zdobiącymi je ornamentami i rzeźbami.

  Muzeum im. Wł. Orkana
  34-700 Rabka-Zdrój
  ul. Sądecka 6
  tel. 18 2676289
  biuro@muzeum-orkana.pl  
  www.muzeum-orkana.pl

 • muzeum OrkanaIMG_7135

 • 1

 • Tężnia

  W Parku Zdrojowym znajduje się jedyna w Małopolsce tężnia solankowa, a przed Kawiarnią Zdrojową grająca fontanna. Znajdująca się pośrodku kolumna tężni to drewniany ruszt wypełniony gałęziami tarniny. Spacerując wokół kolumny tężni wdychamy minerały i mikroelementy znajdujące się w solance, które przez błony śluzowe dróg oddechowych i skórę uzupełniają niedobór mikroelementów w organizmie człowieka i powodują
  wzrost odporności organizmu. Cząsteczki aerozolu mają również działanie bakteriobójcze, wobec tego działają korzystnie przy przewlekłych infekcjach.

 • Leśna ścieżka edukacyjna

  Na korzystających ze ścieżki czekają miejsca wypoczynku, w tym zadaszony plac ogniskowy i wiele atrakcji przyrodniczych opisanych na przejrzystych tablicach informacyjnych. Ponad dwukilometrową trasę można pokonać w ciągu godziny. Przy trasie ścieżki powstało osiem przystanków, przy których zwiedzający mogą dowiedzieć się, jakie gatunki drzew rosną w okolicznych lasach, jakie ptaki, gady i płazy je zamieszkują. Jest oczko wodne, moczary, punkt widokowy, źródełko i studnia. Ścieżka dydaktyczna to nie tylko atrakcja turystyczna, ale także znakomite miejsce na lekcje przyrody dla młodzieży.
  Wszystko to na terenie Uroczyska „Krzywoń”, w środku lasu, oddalonego o zaledwie 15 minut spaceru od Rabkolandu.

 • sciezka_edukacyjna_rabka_zdroj_krzywon

 • kino11(1)

 • Kino „Śnieżka”

  Zapraszamy serdecznie do całkiem nowego, otwartego w 2015 r. kina „Śnieżka”. Nowa sala kinowa, z profesjonalnym sprzętem pozwoli Państwu na oglądanie nowości kinowych  na naszym ekranie. Prowadzona jest również sprzedaż biletów online co znacznie ułatwia zorganizowanie czasu.

  Zapraszamy na naszą stronę internetową w celu zapoznania się z repertuarem i godzinami otwarcia kina.

  http://www.kino.rabka.pl/

 • Basen

  W okresie letnim swoje bramy otwiera otwarty Basen. W upalne dni warto przyjść i zrelaksować się na basenie w strugach ciepłego słońca.

  10 minut od Rabkolandu stanowi miły spacerek dla turystów, którzy często łączą obie te rozrywki w ciągu jednego dnia.

 • basen_publiczny_rabka_450

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ - 5% NA BILET WSTĘPU ZAKUPIONY ONLINE

-5%