fbpx
 • Muzeum Orderu Uśmiechu

 • Order uśmiechu jest jedynym na świecie odznaczeniem, przyznawanym dorosłym, na wniosek dzieci, a jedyne muzeum tego Orderu znajduje się na terenie Rabkolandu. Order Uśmiechu to odznaczenie nadawane przez dzieci dla dorosłych, dlatego to do nich należy ostateczny i decydujący głos. Kapituła zgodnie z myślą „Dzieci są przyszłością świata” przyczynia się do rozwoju i utrzymania dobrego kontaktu w relacji dziecko-dorosły.

  • Wiek:
   bez ograniczeń
  • Wzrost:
   bez ograniczeń
  • Cena:
   W cenie biletu wstępu
  • Rodzic:
   tak
  Kup bilet
 • Na ścianach i w gablotach znajdują się oryginalne wnioski przesyłane przez dzieci o przyznanie Orderu Uśmiechu dorosłym, którzy im pomagają w codziennym życiu. Ponadto zwiedzający otoczeni są pracami artystycznymi, tekstami, listami odznaczonych oraz pamiątkami związanymi z Kawalerami Orderu Uśmiechu. W Sali głównej znajduje się podium ze sceną ceremonii odznaczenia. Dla ciekawych tej instytucji i samego odznaczenia, na pewno znajdzie się tu dużo cennych informacji, a wszystko to za sprawą specjalnego filmu wideo, który puszczany jest na telebimie w muzeum. Ponadto przy Muzeum znajduje się archiwum Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

  W 2013 roku Muzeum wzbogaciło się o jeszcze jedną atrakcję – jest nią Miniatura Lunaparku, której pomysłodawcą był Eugeniusz Wiecha, doświadczony karuzelnik. Całość jest wykonana w skali od 1:87, z bardzo realistycznym oddaniem oraz dbałością o szczegóły. Ilość elementów również zachwyca, ponieważ jest ich aż 15 000! Makieta jest oczywiście w pełni zmechanizowana. Kręcące się karuzele, odblaski i światła przedstawiają Państwu prawdziwy park rozrywki, z bawiącymi się ludźmi.

   

  Na stronie www.orderusmiechu.pl znajdą Państwo dodatkowe informację i ciekawostki tym wyróżnieniu.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ - 5% NA BILET WSTĘPU ZAKUPIONY ONLINE

-5%