• O parku-01

 • Rabkoland

  Rodzinny Park Rozrywki i Edukajci

  Rabkoland to magiczne miejsce dla całej rodziny, uważane przez wielu fachowców branży parków rozrywki za najsympatyczniejszy i najlepiej zorganizowany park rozrywki w Polsce. Nasz lunapark mieści się niedaleko miasta Nowy Sącz i nieco ponad godzinę drogi od Krakowa. Usytuowany jest w województwie małopolskim w Rabce-Zdrój, kilometr od zakopianki (głównej drogi łączącej Kraków i Zakopane).

  W 2004 r. europejski magazyn „Park and Gamex Industry” uznał Rabkoland za najlepszy w Polsce. Czeka w nim doskonała rozrywka dla dzieci, ale i dorosłych. Każdego roku całe Podkarpacie, Małopolska ale i inne regiony odwiedzają nas tłumnie, by móc przeżyć niezapomnianą, rodzinną przygodę. Także i niedaleko położona Słowacja gwarantuje nam stałych gości, zauroczonych niepowtarzalną atmosferą Rabkolandu.

 • foto (125)

 • Jakie atrakcje u nas znajdziecie?

  Rabkoland to 16 ulic i 6 placów – dokładnie oznakowanych i podpisanych, niczym w prawdziwym mieście! Już na wejściu, na placu pod Basztami wita nas kataryniarz w stroju góralskim, który kręcąc korbą opowiada śmieszne historyjki. To magiczne, wesołe miasteczko koło Krakowa zachwyca przede wszystkim dzięki ruchomym figurom, których jest obecnie 254, a część z nich tworzy Teatry Ruchomych Figur.

  W Wesołej Farmie na placu, farmer gra na banjo śpiewając piosenkę ”Stary Donald farmę miał”, a wtórują mu rodzina, ze zwierzętami. Cyrk Wielki dysponuje wyjątkowym zespołem na który składa się 96 figur ludzi i zwierząt. Uważajcie na Straszny Dwór, ponieważ przejażdżka przez niego, to sceny jak z prawdziwego filmu grozy!

 • Przy ulicy Muzycznej gra i śpiewa Dżek, wraz ze swoją psią kapelą. Niedaleko, na placu pod Palmami, dzieci wsłuchują się w kocią orkiestrę, a pod wieżą Eiffla na ulicy Cyrkowej, miota się strach na wróble, do którego ramion przyczepiły się dwa zające.

  Na placu pod Krówkami, przy stoisku do dojenia, które obsługiwane jest przez krowiego doktora, możemy spróbować pobić rekord w dojeniu sztucznej krowy Robculi, który obecnie wynosi 4100 ml/minutę. Lunapark Rabkoland oferuje w sumie aż 22 miejsca – pełne ruchu, bogactwa kolorów oraz oryginalnych postaci.

  Oczywiście w naszym parku nie brakuje również karuzel, których jest aż 34! W naszej ofercie oprócz popularnych w innych parkach urządzeń jak Koło Widokowe, Balerina czy Autodrom znajdą państwo wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju atrakcje, takie jak Latający Autobus, Pontony czy ekstremalny Music Express.

   

   

 •  

  Ale to nie wszystko!

  Dysponując urządzeniami rozrywkowymi dla całej rodziny postanowiliśmy wyróżnić się atrakcjami, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej. Pierwszym z nich było Muzeum Orderu Uśmiechu, gdzie wydawane są wyjątkowe w skali światowej odznaczenia – „Ordery Uśmiechu”, przyznawane dorosłym na wniosek dzieci. Te słoneczne odznaczenia są zazwyczaj przyznawane w okolicach Dnia Dziecka.

 • ????????????????????????????????????

 • Drugą, niezwykle oryginalną atrakcją, jest Dom Rekordów i Osobliwości, który jest jedyną tego rodzaju placówką w Polsce. Gromadzona jest tu dokumentacja związana z rekordami Polaków i osobliwościami w naszym kraju. Jego gwiazdą jest kolekcja 192 rzeźb w jednej zapałce – ewenement na skalę światową. Od 2001 roku ma tutaj swoją siedzibę Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych, które corocznie wydaje Księgę Rabkolandu czyli Polskie Rekordy i Osobliwości, które są tak naprawdę Polską Księgą Rekordów. Z Księgą tą wiążą się też niecodzienne osobliwe imprezy. Od roku 2001 organizowane są Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy, Mistrzostwa w dmuchaniu balona z gumy do żucia, a do roku 2013 odbywały się Mistrzostwa w jeździe na muszlach klozetowych. Nasz park rozrywki pod Krakowem to jedyne miejsce, w którym doświadczysz tak nietypowych konkurencji!

 • ????????????????????????????????????

 • Każdy gość – duży czy mały – jest tutaj pożądanym i oczekiwanym towarzyszem wspólnej zabawy. Prowadzimy rodzinny biznes i robimy wszystko byście czuli się u nas, jak w domu. Nasz park rozrywki oferuje wam łącznie 70 urządzeń rozrywkowych, w tym 34 główne atrakcje, które zmalują na twarzach zarówno młodszych, jak i tych starszych, pełen radości uśmiech!

  Zapraszamy
  Wanda, Eugeniusz i Piotr Wiecha

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ - 5% NA BILET WSTĘPU ZAKUPIONY ONLINE

-5%