fbpx
 • Oferta edukacyjna w okolicach parku rozrywki rodzinnej Rabkoland w Rabce-Zdroju

  Park rozrywki Rabkoland to nie jedyna forma spędzenia wolnego czasu, którą zastaniecie w miejscowości Rabka Zdrój – atrakcje turystyczne w okolicy zadowolą zarówno dzieciaki, jak i starszych turystów.

  Dzieci na pewno nie będą się nudzić w Rabce. Tężnia solankowa, tańcząca fontanna, muzeum Orkana, teatr lalek Rabcio, pomnik Św. Mikołaja, stadnina koni u Żura, leśne trasy turystyczne w tym specjalne ścieżki edukacyjne, to tylko część atrakcji, które oferuje miasto.

  Grupom zorganizowanym sugerujemy odwiedzić Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce oraz jedyne na terenie Małopolski pracownie garncarskie znajdujące się w Rabce. Cieszą się one dużym powodzeniem wśród dzieci. Może to być świetna oferta na uzupełnienie wycieczki o element edukacyjny.
  Zastanawiasz się, co warto zobaczyć w mieście Rabka Zdrój? Oto kilka naszych propozycji.

 • Muzeum Górali i Zbójników

  Bogata historia związana z góralską kulturą to coś, czym może poszczycić się Rabka Zdrój – atrakcje takie jak Muzeum Górali i Zbójników są jednym z przystanków wielu grup, które odwiedzają miasto. Jest to kompleks muzealny gdzie każdy gość dowie się o życiu, kulturze i zwyczajach prawdziwych Zbójników. Oferta skierowana jest zarówno do grup zorganizowanych jak i indywidualnych gości. Każdy odwiedzający może poczuć się jak prawdziwy góral mieszkający w górskim szałasie. Muzeum idzie również z duchem czasu dlatego są w nim przygotowane różnego rodzaju prezentacje multimedialne jak i interaktywne ekspozycje. W tym miejscu edukacja staje się super zabawą nie tylko dla najmłodszych.

  www.muzeum-zbojnikow.pl

 • banergora_1

 • v_parowozjada2009205

 • Skansen Taboru Kolejowego

  Teren parowozowni założonej pod koniec XIX wieku. Na stale poszerzaną ekspozycję składają się parowozy, lokomotywy elektryczne i spalinowe, wagony oraz tabor specjalny, taki jak żurawie, pługi śnieżne, itp. Część eksponatów utrzymanych jest w stanie pełnej sprawności. Skansen w Chabówce jest nie tylko największą tego typu ekspozycją w Polsce, ale także najczęściej odwiedzaną.

  34-720 Chabówka 18/267 62 00
  [email protected]  
  www.parowozy.pl/skansen  
  Wstęp 3 zł/uczestnik grupy, opiekunowie gratis.

 • Garncarz

  Co warto zobaczyć, jeśli interesujesz się rękodziełem? W Rabce-Zdroju działają dwa tradycyjne warsztaty garncarskie, jedyne na terenie Małopolski. Są chętnie odwiedzane przez turystów, którzy na miejscu mogą przypatrywać się, jak na specjalnym kole glinianym bryłom nadaje się kształty mis, talerzy, dzbanków, kubków, kufli,
  dzwonków, a potem wypala w piecu i zdobi.

  GARNCARNIA Adam Kościelniak,
  ul. Podhalańska 9, 34-700 Rabka,
  tel. 18-26-79-762
  Koszt – 3 zł/uczestnik grupy, lub 50 zł/godzina lekcyjna.

 • getObrazek

 • teatr_rabcio_rabkoland

 • Teatr Rabcio

  Teatr Lalek „Rabcio” istnieje od roku 1949. Powstał jako teatr amatorski dla dzieci przebywających w sanatoriach w Rabce. Obecnie w repertuarze teatru znajdują się takie spektakle jak: „Tomcio Paluszek”, „Miś Tymoteusz”, „Kopciuszek” oraz „Tygrysek Pietrek”.

  ul. Orkana 6, 34-700 Rabka, tel. 18 267 76 48.
  http://www.rabcio.region-rabka.pl/
  [email protected]
  Bilety do nabycia w kasie teatru na godzinę przed spektaklem. Teatr posiada własny autokar i na życzenie dowozi grupy zorganizowane na przedstawienia.

 • Muzeum Orkana

  Nie można pominąć punktów wycieczkowych, z których słynie Rabka Zdrój – atrakcje o walorach historycznych to propozycja dla wszystkich, którzy chcą poczuć ducha minionych czasów. Muzeum znajduje się w zabytkowym, modrzewiowym kościółku p.w. Św. Marii Magdaleny z początku XVII wieku. We wnętrzu warto zobaczyć zabytkowe organy w stylu rokoko, które datowane są na rok 1778 r. Ołtarz zaś pochodzi z 2 połowy XIX wieku i jest wzorowany na baroku. Ołtarze boczne, tak jak i chór z organami, datowane są na 1778 rok. Sposób gry na organach jest bardzo oryginalny, a klawiatura liczy 750 piszczałek metalowych i drewnianych. Rokokowe organy i chór muzyczny stanowią kompozycyjną całość wraz ze zdobiącymi je ornamentami i rzeźbami.

  Muzeum im. Wł. Orkana
  34-700 Rabka-Zdrój
  ul. Sądecka 6
  tel. 18 2676289
  [email protected]  
  www.muzeum-orkana.pl

 • muzeum OrkanaIMG_7135

 • 1

 • Tężnia

  W Parku Zdrojowym znajduje się jedyna w Małopolsce tężnia solankowa, a przed Kawiarnią Zdrojową grająca fontanna. Znajdująca się pośrodku kolumna tężni to drewniany ruszt wypełniony gałęziami tarniny. Spacerując wokół kolumny tężni wdychamy minerały i mikroelementy znajdujące się w solance, które przez błony śluzowe dróg oddechowych i skórę uzupełniają niedobór mikroelementów w organizmie człowieka i powodują wzrost odporności organizmu. Cząsteczki aerozolu mają również działanie bakteriobójcze, wobec tego działają korzystnie przy przewlekłych infekcjach. Tężnia solankowa to jeden z najczęściej odwiedzanych punktów w mieście Rabka Zdrój – atrakcje uzdrowiskowe przyciągają mnóstwo turystów w każdym wieku!

 • Leśna ścieżka edukacyjna

  Jeśli zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Rabce Zdroju i interesujesz się przyrodą, odwiedź Leśną ścieżkę edukacyjną. Na korzystających ze ścieżki czekają miejsca wypoczynku, w tym zadaszony plac ogniskowy i wiele atrakcji przyrodniczych opisanych na przejrzystych tablicach informacyjnych. Ponad dwukilometrową trasę można pokonać w ciągu godziny. Przy trasie ścieżki powstało osiem przystanków, przy których zwiedzający mogą dowiedzieć się, jakie gatunki drzew rosną w okolicznych lasach, jakie ptaki, gady i płazy je zamieszkują. Jest oczko wodne, moczary, punkt widokowy, źródełko i studnia. Ścieżka dydaktyczna to nie tylko atrakcja turystyczna, ale także znakomite miejsce na lekcje przyrody dla młodzieży.
  Wszystko to na terenie Uroczyska „Krzywoń”, w środku lasu, oddalonego o zaledwie 15 minut spaceru od Rabkolandu.

 • sciezka_edukacyjna_rabka_zdroj_krzywon

 • kino11(1)

 • Kino „Śnieżka”

  Zapraszamy serdecznie do całkiem nowego, otwartego w 2015 r. kina „Śnieżka”. Nowa sala kinowa, z profesjonalnym sprzętem pozwoli Państwu na oglądanie nowości kinowych  na naszym ekranie. Prowadzona jest również sprzedaż biletów online co znacznie ułatwia zorganizowanie czasu.

  Zapraszamy na naszą stronę internetową w celu zapoznania się z repertuarem i godzinami otwarcia kina.

  http://www.kino.rabka.pl/

 • Basen pod Chmurką

  Dwa baseny, w których mogą pływać zarówno maluchy pod opieka swoich rodziców lub opiekunów jak i starsi. Trzeci basen, który ze względu na swoją głębokość przeznaczony jest dla osób umiejących pływać. Zaraz obok znajduje się restauracja gdzie można odpocząć i zjeść pyszny posiłek.  

 • 16742533

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ - 5% NA BILET WSTĘPU ZAKUPIONY ONLINE

-5%