Blog Bądź na bieżąco

Atrakcje dla grup szkolnych w tematycznym parku rozrywki

clouds
Data dodania:
229
Udostępnij:

Park rozrywki to doskonałe miejsce na aktywne spędzenie czasu i niezapomniane wspomnienia. Liczne atrakcje przeznaczone są zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i zorganizowanych grup szkolnych. Każda szkolna wycieczka stanie się jeszcze ciekawsza, jeśli włączy się do jej programu czas spędzony w pełnym atrakcji parku tematycznym!

Co to jest tematyczny park rozrywki?

Tematyczny park rozrywki? Brzmi świetnie! Ale czym tak naprawdę dokładnie jest tego rodzaju obiekt? Co wyróżnia go na tle klasycznych lunaparków czy wesołych miasteczek?

Park tematyczny jest szczególnym rodzajem parku rozrywki, którego atrakcje i otaczająca je scenografia posiadają jednolity motyw przewodni, widoczny w stylu, kolorystyce czy obecnych tam postaciach. Motyw ten dotyczy wybranego tematu, może to być bajkowy świat z książki lub filmu, amazońska dżungla, śnieżna kraina północy czy pełne afrykańskich motywów safari. Pierwszy tego typu park powstał już w 1946 roku w Stanach Zjednoczonych, co więcej funkcjonuje on aż do dziś! Obecnie na całym świecie –- także na turystycznej mapie Polski – znaleźć można wiele ciekawych i skutecznie przyciągających swoimi atrakcjami parków tematycznych.

Jakie są atrakcje w tematycznych parkach rozrywki?

Atrakcje w tematycznych parkach rozrywki mogą być najróżniejsze. Głównym ich założeniem jest przede wszystkim spójność z wybranym motywem przewodnim. Tematyczne centrum rozrywki oferuje swoim gościom różnego rodzaju karuzele i kolejki, a także imponujących rozmiarów rollercoastery czy wodne zjeżdżalnie. W niektórych tego typu obiektach znajdują się także wymagające doskonałego zmysłu orientacji labirynty, a także domy strachów dla najodważniejszych gości.

Gry i zabawy w parkach tematycznych

Po aktywnych zabawach odpocząć można w specjalnych strefach, gdzie znajdują się zarówno wygodne ławki czy strefy gastronomiczne, jak i kolejne atrakcje w postaci placu zabaw bądź tematycznych łamigłówek. Zdarza się, że park rozrywki dla dzieci oferuje swoim gościom także zabawę na specjalnej lunaparkowej strzelnicy bądź podobnych tego typu obiektach, gdzie samodzielnie lub z pomocą rodzica czy nauczyciela można ustrzelić lub wylosować nagrodę.

Inną wyjątkowo ciekawą atrakcją i pomysłem na zabawę w tematycznym parku jest strefa eksperymentów. Można w niej skorzystać z urządzeń akustycznych, ruchowych oraz optycznych, poznając przy tym tajemnicze prawidłowości rządzące światem fizyki.

Oczywiście tematyczne parki rozrywki to nie tylko odgórnie zorganizowane gry i zabawy. Otwarta przestrzeń, pełna wyjątkowych motywów i ciekawych elementów skutecznie pobudzi wyobraźnię najmłodszych gości, skłaniając ich do samodzielnego tworzenia pomysłów na wyjątkowe zabawy. Szerokie alejki, liczne place i tereny zielone sprzyjają klasycznym dziecięcym grom, takim jak berek, ciuciubabka czy zabawa w chowanego.

Wycieczki szkolne do parku tematycznego

Wszystkie parki tematyczne w Polsce przyjmują do siebie zarówno grupy zorganizowane, rodzinne jak i wycieczki szkolne. Wizyta w tematycznym parku rozrywki to doskonały sposób na jednodniową wycieczkę z klasą lub urozmaicenie dłuższego pobytu. W nowoczesnych parkach rozrywki znajdują się atrakcje doskonałe zarówno dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, jak i tych nieco starszych.

Ile kosztuje bilet do tematycznego parku rozrywki?

Szkolna wycieczka do parku rozrywki to gwarancja doskonałej zabawy, ale także atrakcyjne, zniżkowe ceny. Wiele tego typu obiektów oferuje bowiem niższe, promocyjne ceny wejściówek w przypadku licznych, zorganizowanych grup szkolnych. Grupy od 15 lub 20 osób mogą liczyć na atrakcyjne ceny biletów, obejmujące najróżniejsze, wyjątkowe atrakcje obiektu. Ceny takich biletów wahają się w granicach między 39 a 60 złotych za osobę.

Park rozrywki Rabkoland – zobacz, co możemy zaoferować

Rabkoland to szczególny park rozrywki mieszczący się w wyjątkowym miejscu. Wszyscy odwiedzający go goście mają okazję skorzystania z 34 różnych atrakcji, takich jak karuzele, pociągi, rollercoastery czy place i strefy zabaw. Wszystkie atrakcje podzielone są na pięć osobnych stref tematycznych:

  • pełne maszyn i pojazdów Machinarium,
  • tajemniczy Zaginacz Czasoprzestrzeni,
  • cyrkowa strefa bez zwierząt,
  • strefa trzmiela, gdzie najmłodszych witają przyjazne robaczki,
  • średniowieczna Wioska Wikingów, po której gości oprowadza Sven Rudobrody.

Każda strefa tematyczna to osobny, pełen niezwykłych atrakcji świat, z którego wszyscy goście – mali i duzi – wyjdą z głową pełną niezapomnianych wspomnień!

Owca
Owca
Owca
Owca