Atrakcje turystyczne dla dzieci w Gorcach

clouds
Data dodania:
1833
Udostępnij:

Wakacje z dziećmi w górach wymagają od rodziców zadbania o atrakcje, dzięki którym maluchy nie będą się nudzić w danym miejscu. Najczęściej góry same w sobie są zabawą. Dokąd zatem się udać? Do wyboru mamy wiele możliwości.

Celem wycieczki często obieranym przez turystów z różnych części Polski są Gorce. Dla dzieci znajdziemy wiele ciekawych miejsc w okolicy, dla dorosłych – jest to idealne pasmo górskie na lekkie trasy.

Czy Gorce są bezpieczne dla dzieci?

Jeśli wybieramy się w góry z dzieckiem, oprócz atrakcyjności danego szlaku należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Oczywiście jest ono istotne również dla nas, jednak dla dobra maluchów niekiedy warto wybrać łatwiejszy szlak. Dzięki temu możemy pokazać dzieciom przyjemność z wędrowania i zachęcić do kolejnych wypraw.

Pasmo takie jak Gorce atrakcje dla dzieci ma w każdym zakątku.

Jak jest jednak z bezpieczeństwem w drodze? Przy zachowaniu standardowych zasad bezpieczeństwa podczas górskiej wędrówki nie powinno wydarzyć się nic szczególnego.

Szczyty w Gorcach nie są tak wysokie jak np. Tatry. Trzymając się szlaków i unikając nieodpowiedzialnych zachowań, jesteśmy w stanie bezpiecznie poruszać się po Gorcach z maluchami. Zanim więc wyruszymy w góry z dziećmi, warto odwiedzić stronę GOPR-u lub PTTK i zaznajomić je z podstawowymi zasadami.

Jak zaplanować góry z dziećmi?

Góry to jeden z ciekawszych pomysłów na wakacje z dziećmi w Polsce. Zarówno samo wchodzenie na szczyt, jak i liczne atrakcje turystyczne dla dzieci sprawiają, że wakacje stają się niezapomniane.

Aby jednak tak było, należy dobrze zorganizować wyprawę. Zaplanowanie sposobu dojazdu to oczywistość. Gdy dotrzemy na miejsce, warto mieć już załatwiony wcześniej nocleg.

W Gorcach znajdziemy różne miejsca: zarówno schroniska, jak i pensjonaty czy hotele. Wybierając schronisko, będziemy mieć najatrakcyjniejsze szlaki na wyciągnięcie ręki. Możemy także liczyć na widoki na konkretny szczyt, np. Turbacz.

Istotnym punktem jest również zaplanowanie trasy. W Gorcach dla dzieci znajdziemy wiele szlaków, które maluchy przejdą bez większych problemów. Warto jednak oprócz zdobywania szczytów dostarczyć im innych atrakcji – wizyta w parku rozrywki Rabkoland to zawsze dobry pomysł.

Trasy w Gorcach dla małych dzieci

Jeśli wybieramy się w Gorce, szlak z dziećmi powinien być atrakcyjny i nietrudny. W naszym planie powinny znaleźć się szczyty takie jak Turbacz czy Lubań, które zachwycają widokami i atrakcjami na szlaku.

Jeśli chodzi o Gorce, trasy z dzieckiem warto wzbogacić o atrakcyjne przerywniki. W drodze na Turbacz zatrzymajmy się na polanie Czoło Turbacza, by obejrzeć obiekty historyczne. Nieco dalej znajduje się Polana Rusnakowa, która wymaga jednak poświęcenia dodatkowych minut na dojście.

Odcinek prowadzący na Lubań również zawiera rys historyczny – na polanie Wierch Lubania znajdziemy ruiny z II wojny światowej.

Największe szczyty w Gorcach

Wybierając się w Gorce z małym dzieckiem, nie musimy rezygnować z wysokich szczytów – nawet one są bezpieczne dla maluchów.
Pierwszy dzień w górach warto spędzić na Turbaczu (1310 m n.p.m.), należącym do Korony Polskich Gór. Drugie miejsce pod względem wysokości zajmuje Jaworzyna Kamienicka (1288 m n.p.m.), a potem Kiczora (1282 m n.p.m.). Szczyt Lubań jest dopiero 9. na liście.

Atrakcje dla dzieci w okolicach Gorców

W górach takich jak Gorce atrakcje dla dziecka to nie tylko trasa na nowy szczyt. Jeśli chcesz zapewnić mu godziny zabawy, park rozrywki Rabkoland czeka.
Nasze atrakcje na świeżym powietrzy dostarczają sporej dawki ruchu i pozwalają maluchom się rozwijać. Animacje, poszukiwania i występy artystyczne to tylko część tego, co dla Was mamy!

Owca
Owca
Owca
Owca