Ciekawe pomysły na wycieczki szkolne – wycieczka z pakietami lekcyjnymi

clouds
Data dodania:
219
Udostępnij:

Wycieczki szkolne – to z nich uczniowie zawsze cieszą się najbardziej. Jako organizatorzy powinniśmy zadbać, by taki wyjazd poza aspektem rozrywkowym miał charakter edukacyjny. Jak zorganizować wycieczkę szkolną, która spodoba się dzieciom i będzie je rozwijać?

Wycieczka szkolna z zajęciami edukacyjnymi

Z wycieczek szkolnych uczniowie najlepiej zapamiętują dobrą zabawę i wspólnie spędzony czas. Organizacja wycieczki powinna jednak uwzględniać aspekt edukacyjny. Z tego powodu popularnością cieszą się zielone szkoły i inne atrakcje, które pozwalają uczyć i bawić jednocześnie.

Zatem gdzie jechać na wycieczkę szkolną? Inspiracji jest wiele, a oferty wycieczek szkolnych tworzone są w wielu atrakcyjnych obiektach na terenie kraju. Na początku warto zdecydować, jak długo będzie trwać wyjazd. Jeśli chodzi o wycieczki szkolne jednodniowe, pomysły takie jak zwiedzanie miasta lub park rozrywki okazują się najtrafniejsze.

Scenariusze wycieczki dopasowane do podstawy programowej

Ciekawe miejsca na wycieczki szkolne dla szkół podstawowych oferuje Małopolska.

Rodzinny park rozrywki Rabkoland to miejsce Rabce-Zdroju, gdzie regularnie odbywają się wycieczki klasowe.

Dzięki zajęciom edukacyjnym wyprawy odbywają się z podwójną korzyścią – są niesamowitą atrakcją dla uczestników i pozwalają zdobywać nową wiedzę. Różnorodność kształcących aktywności pozwala spędzić w parku cały dzień.

Jeśli z kolei organizujemy wycieczki szkolne dwudniowe, warto uwzględnić nasze miejsce jako jedną z głównych atrakcji dla grupy. Obiekt oferuje noclegi, dlatego jest doskonałym miejscem na wycieczki dla szkół z całej Polski, które chcą zwiedzić kraj.

Kreatywny rozwój kompetencji uczniów w trakcie wycieczki szkolnej

Jeśli planujemy wycieczkę dla dzieci, warto zadbać, by jej program odpowiadał założeniom kształcenia przyjętym przez szkołę. Gdzie na wycieczkę klasową?

Oferta Rabkolandu dla wycieczek szkolnych obejmuje zajęcia edukacyjne związane z historią, nauką lub sztuką. Dzięki temu wyjazdy wpisują się w podstawę programową.

Warsztaty teatralne i wykłady o Wikingach czy zajęcia w Machinarium sprawiają, że wycieczka dostarcza niesamowitych wrażeń, a szkoły chętnie wielokrotnie wracają do naszego parku!

Kształtowanie pozytywnego nastawienia do świata i innych ludzi

Propozycje wycieczek szkolnych, które trafią w gusta wszystkich uczniów, to rzadkość. Jednak ze szkolnych wyjazdów do Rabkolandu każda z grup wraca zadowolona – jednodniowe wycieczki dla całej klasy sprawiają, że młodzi uczestnicy zyskują nowe, pozytywne podejście do otoczenia i siebie nawzajem. Dzięki temu taki wyjazd to sposób na aktywny odpoczynek i odświeżenie umysłu.

Jeśli więc zajmujesz się organizacją wyjazdu i szukasz ciekawych miejsc na wycieczki szkolne, nasz park rozrywki powinien znajdować się w czołówce kandydatów.

Wycieczki grupowe z wyżywieniem

Pomysły na wycieczki szkolne dla szkół podstawowych i młodzieży powinny uwzględniać również wyżywienie.

W Rabkolandzie na potrzeby wycieczki szkolnej organizujemy posiłki dopasowane do każdego młodego podniebienia.

Długie zwiedzanie i godziny nauki mogą zmęczyć, dlatego każdej wycieczce proponujemy wyżywienie. Jeśli zastanawiasz się, gdzie można jechać na wycieczkę klasową na kilka dni, serdecznie polecamy naszą ofertę!

Owca
Owca
Owca
Owca