Co zabrać na wyjazd w góry z dzieckiem

Co zabrać na wyjazd w góry z dzieckiem?

clouds
Data dodania:
2209
Udostępnij:

Wybierasz się na weekend w góry z dziećmi? Przygotuj się właściwie! Zobacz, co wziąć w góry, a tym bardziej co zabrać w góry z dzieckiem. Lista rzeczy na wakacje różni się od tego, co należy zabrać na wycieczkę zagraniczną. W tym artykule omówimy, co spakować na wyjazd w góry z dzieckiem, a także od czego to wszystko zależy!

Góry z dzieckiem – w jakim terminie?

Zanim odpowiemy na pytanie, co zabrać ze sobą w góry z dzieckiem, warto określić, kiedy się tam wybieramy. Inne rzeczy należy spakować w góry zimą, a co innego latem.

Lista na wakacje  w góry z niemowlakiem lub starszym dzieckiem na cieplejsze dni z pewnością obejmuje ochronę przeciwsłoneczną – czapkę i krem z filtrem. Na pewno przydadzą się spore ilości wody, choć oczywiście równie ważne jest jedzenie na wakacje. Co zabrać na wyjazd w góry z dzieckiem?

Jedzenie w góry latem nie powinno być ciężkie (dla plecaka ani dla żołądka).

Najlepiej postawić na prowiant w góry, który da nam wiele energii oraz który można spożyć szybko. Zatem co zabrać na wyprawę w góry z dzieckiem latem? Idealnym rozwiązaniem są kanapki, owoce, a także energetyczne batoniki.

Wyjazd w góry z dzieckiem – popularne szlaki

Wybrane przez nas trasy również mają wpływ na to, jak przebiega pakowanie na wakacje w góry z dzieckiem. Co zabrać na wyjazd z niemowlakiem, jeśli zamierzamy chodzić po popularnych szlakach, a co, jeśli wybieramy się w mniej uczęszczane góry z dzieckiem?

Wycieczki z niemowlakiem po uczęszczanych trasach pozwalają kupić niektóre rzeczy na miejscu. Na szlakach zakupimy przede wszystkim prowiant, dzięki czemu lista na wyjazd w góry z dzieckiem może okazać się nieco krótsza.

Popularne szlaki lepiej wybierać również wtedy, gdy chcemy być spokojni o losowe zdarzenia. Wybór znajomej trasy pozwoli na spokojniejsze wakacje w górach z rocznym dzieckiem. Co zabrać na wyjazd z dzieckiem w góry na rzadziej uczęszczanych trasach?

Przygotowanie do takiej wycieczki wygląda podobnie, choć przyda się szczególnie przewodnik z mapą.

Góry z dzieckiem – na co zwrócić uwagę?

Jeśli dziecko jest bardzo małe, zadaniem rodziców będzie wybór najwygodniejszego szlaku, a więc możliwie prostego i niezbyt stromego.

Ważny jest także sposób przenoszenia dziecka. Co wziąć na wycieczkę – wózek czy nosidełko?

Każda z opcji może mieć swoje wady i zalety.

Pierwsza zmniejszy obciążenie, jednak nie będziemy w stanie wejść na każdy szczyt. Dzięki drugiej dostaniemy się w dowolne miejsce, jednak maluch będzie zmuszać do dodatkowego wysiłku.

Wybór zależy zatem od tego, ile chęci i siły masz w sobie. Jeśli wejście na szczyt z maluchem to duże obciążenie, warto uatrakcyjnić dzień innymi atrakcjami dla dzieci, takimi jak park rozrywki Rabkoland.

Dzięki temu dziecku szczególnie spodoba się wyjazd w góry. Co zabrać na wyjazd w góry z dzieckiem? Posiłek możesz zamówić na miejscu. Obiekt oferuje nocleg, dzięki czemu główna atrakcja wyjazdu jest na wyciągnięcie ręki.

Co zabrać na wyjazd w góry z dzieckiem?

Zdecydowałeś się wyruszyć w trasę latem? Ładna pogoda będzie zarówno sprzymierzeńcem, jak i utrudnieniem.

Jeśli zastanawiasz się, co spakować na wakacje w góry z małym dzieckiem, zadbaj o wygodne ubranie, które pozwoli bezpiecznie wejść na szczyt. Na górze będzie jednak nieco chłodniej, dlatego przyda się lekka kurtka.

Jednak na tym nie kończy się nasz mały niezbędnik. Jest jeszcze kilka potrzebnych rzeczy, które przydadzą się, gdy planujesz wyjazd w góry. Co zabrać na wycieczkę w góry z dzieckiem na 5 dni?

  • Buty turystyczne.
  • Plecak.
  • Apteczka.
  • Czapka – w góry latem koniecznie.
  • Skarpetki turystyczne.
  • Sprzęt – kijki trekkingowe.

Atrakcje w górach z dzieckiem

Co zabrać na wakacje w góry z dzieckiem? Lista rzeczy na wycieczkę się nie kończy! Dziecko w górach to duże wyzwanie. Miejsca takie jak Rabkoland ułatwiają decyzję, co wziąć na wyjazd, a dodatkowo stanowią doskonałe uzupełnienie wypraw z maluchem.

Owca
Owca
Owca
Owca