Blog Bądź na bieżąco

Co zwiedzić w małopolsce z dziećmi?

clouds
Data dodania:
190
Udostępnij:

Małopolska to niezwykle malownicze województwo w Polsce. Choć jest jednym z mniejszych terenów pd względem powierzchni, różnorodność terenów, roślinności oraz architektury, a także dodatkowe atrakcje turystyczne sprawiają, że Kraków i okolice są bardzo atrakcyjne turystycznie. Także dla rodzin z dziećmi. Co warto zwiedzić w Małopolsce? Zakopane, Wadowice, Kraków — co warto zobaczyć?

Co warto zwiedzić w Małopolsce z dziećmi

Zastanawiasz się co zwiedzić z dziećmi w Małopolsce, by Twoje pociechy się nie nudziły, a wy odpoczniecie od zgiełku codziennych spraw?Województwo małopolskie jest bardzo atrakcyjnym miejscem turystycznym w Polsce. W sercu Krakowa historia jest opowiedziana w sposób porywający dla dzieci: wizyta w Smoczej Jamie w poszukiwaniu legendarnych chłopaków ze Smoka Wawelskiego to obowiązkowy punkt programu. Na obrzeżach historycznych miast Polski, takich jak Bochnia czy Wieliczka, znajduje się wiele atrakcji skierowanych do dzieci, dzięki czemu nie trzeba się martwić, co ciekawego można zwiedzić w Małopolsce. Pieniny z tajemniczymi ruinami, malowniczymi wąwozami i wapiennymi skałami – to magiczne miejsca południu województwa, które polecamy zobaczyć. W Tatrach zarówno dzieci, jak i dorośli mogą cieszyć się dziką górską przyrodą i zapierającymi dech w piersiach widokami.

Co warto zobaczyć w Zakopanem?

Zakopane — co warto zobaczyć z dzieckiem? Co można zwiedzić w Małopolsce w okolicach Krupówek w atrakcyjnej cenie? Zakopane jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Polsce. To także metropolia tętniąca życiem młodych ludzi. W związku z tym musi zmieniać swoje atrakcje, aby utrzymać dynamikę miasta. Poza wysokimi szczytami możemy się świetnie bawić w Największej Papugarni Egzotycznej Zakopane, w Iluzja Park lub Myszogrodzie. Dla aktywnych dzieci atrakcyjną propozycją będzie też Aqua park i park linowy, który z pewnością podniesie adrenalinę.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków, czyli serce Małopolski — co warto zobaczyć? Szczególnie proponujemy dwie trasy spacerowe po Krakowie, które z pewnością pobudzą ciekawość najmłodszych odkrywców: „Na skrzydłach zaczarowanych gołębi i aktywnych dziecięcych stóp” oraz „Wyliczanka zwierząt, czyli rodzinna zabawa terenowa" . Pierwsza trasa pozwoli nam zobaczyć Kraków oczami jego słynnych ptasich mieszkańców, usłyszycie ciekawostki na temat najbardziej znanych krakowskich budowli, a także spożytkujecie energię dzieci, poznając miasto i mierząc czas potrzebny na spacer wokół Barbakanu.

Wycieczka „Liczenie zwierząt" to fantastyczna propozycja dla małych i dużych odkrywców, którzy lubią wyjaśniać zagadki i szukać zaskakujących rozwiązań na fasadach budynków! Co zwiedzić w Małopolsce, by spotkać smoka wawelskiego? Gdzie trzymano barany na sprzedaż? Dlaczego orzeł na kamienicy „Pod Orłem” jest w rzeczywistości feniksem i czy ktoś wie, kto go zaprojektował? Tych i wielu innych parzystokopytnych i skrzydlatych bohaterów można spotkać na emblematach kamienic.

Co warto zobaczyć w Tatrach?

Planujecie rodzinną wycieczkę w Tatry? Co warto zobaczyć? Z jakimi wzniesieniami poradzą sobie dzieci? Tatry mogą kojarzyć się dzieciom z uciążliwymi i długimi spacerami, a także z ruchliwymi Krupówkami, gdzie kwitnie życie. Niektóre osoby unikają Zakopanego, ponieważ uważają, że Tatry są też niebezpieczne dla dzieci. Tymczasem w okolicach Zakopanego jest kilka tras, które można zwiedzać z wózkiem (niekoniecznie terenowym) lub nosidełkiem.Wózkiem wjedziecie na Kalatówki, a niemowlę w nosidełku może odwiedzić Kasprowy Wierch. Wystarczy odpowiedni ekwipunek i z powodzeniem można wybrać się w góry z dzieckiem nawet przy chłodniejszej pogodzie. Jednak co zwiedzić zimą w Małopolsce, gdy wózek ślizga się po drodze? Postaw na sanie. Dziecko będzie miało wiele radości, a Tobie będzie lżej ciągnąć sanie niż pchać dziecko pod górkę.

Co warto zobaczyć w Wadowicach?

Z Wadowicami związana jest postać Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Bazylika, miejsce urodzenia papieża, i oczywiście słynne papieskie kremówki. Wybierz się do Wadowic, by sprawdzić, co można zwiedzić w Małopolsce, co związane jest z naszą kulturą i religią? Jakie są najlepsze miejsca, gdy odwiedza się Wadowice? Co warto zobaczyć po obowiązkowej wizycie w kawiarni na kremówkach? Proponujemy Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny z zachwycającymi obrazami sakralnymi, Park Miejski i Gmach Sokoła. Ciekawe będzie też muzeum miejskie i budynek, w którym wychowywał się mały Karol Wojtyła.

Co warto zobaczyć w Ojcowskim Parku Narodowym?

Ojcowski park narodowy — co warto zobaczyć? Ojców to maleńka osada w Dolinie Prdnika, położona na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego, niemal bezpośrednio na północ od Wieliczki i Krakowa. Park ten jest jednym z najmniejszych parków narodowych w Polsce. Na ścieżkach wśród wapiennych skał można spotkać ludzi z całego świata. Soczysta zieleń, która wiosną i latem kontrastuje z bielą formacji skalnych, jesienią przybiera rdzawy kolor, dzięki czemu doliny spowite mgłą stają się jeszcze bardziej widoczne. Ścieżki są regularnie zatłoczone, co świadczy o atrakcyjności tego obszaru. Podejścia są natomiast miękkie, dzięki czemu doskonale nadają się do wędrówek z dziećmi. Podczas spaceru można natknąć się na naturalne rzeźby wyciosane w skałach, wielowiekowe budowle i tunele pełne nietoperzy.

Co warto zobaczyć w Rabce-Zdroju?

Wędrówka po Rabce bez zatrzymania się w Parku Zdrojowym? Ten piękny park po rewitalizacji wygląda wspaniale. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz. Są tu przestronne ścieżki, place zabaw dla dzieci, pomniki przyrody, fontanny, tężnia solankowa, cmentarz żołnierzy radzieckich, a także Pomnik Papieski, od którego rozpoczyna się Szlak Papieski, prowadzący w Gorce i Beskid Wyspowy. Na dodatek spotkać można mnóstwo wiewiórek, które są bardzo chętne na smakołyki. Można też wypożyczyć gokarty rowerowe i jeździć po wyznaczonych ścieżkach. Największą atrakcją dla dzieci będzie jednak Rabkoland, który zachwyci maluchy i nastolatków.

Owca
Owca
Owca
Owca