Gdzie jechać w niedzielę z dzieckiem?

clouds
Data dodania:
457
Udostępnij:

Wakacje to czas rodzinnych wyjazdów, podczas których rodzice wraz z dziećmi mają okazję cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Z różnych przyczyn nie zawsze jednak istnieje możliwość zorganizowania dłuższej kilkudniowej wycieczki. W takim wypadku warto zaplanować weekendowy lub jednodniowy wypad w ciekawe miejsce, które zrekompensuje krótki czas trwania wycieczki.

Gdzie warto pojechać w niedzielę z dzieckiem?

Wycieczka na niedzielę powinna mieć stosunkowo nieodległy cel. Warto więc wybrać miejsce, do którego dojedziemy w najwyżej godzinę czy półtorej. W ten sposób cała rodzina będzie mogła cieszyć się zaplanowanymi atrakcjami oraz czasem wspólnie spędzonym na miejscu. Planując atrakcje na niedzielę warto sprawdzić, czy w pobliżu są organizowane jakiekolwiek specjalne wydarzenia, na przykład występy przeznaczone dla najmłodszych. Dobrze jest również dopasować swoją destynację do możliwości, wieku i zainteresowań dzieci.

Gdzie jechać w niedzielę w Małopolsce?

Małopolska jest regionem obfitym w najróżniejsze atrakcje turystyczne, zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży oraz najmłodszych. Na stosunkowo niewielkim obszarze znajduje się wiele miejsc, gdzie można pojechać w niedzielę z całą rodziną – od zabytkowych i ciekawych miast, jak Kraków, Wadowice, czy Zakopane, po oddalone od ulicznego zgiełku góry, lasy i parki narodowe.

Zakopane

Zakopane to jedno z najchętniej odwiedzanych miast Polski. Zarówno w samym centrum, jak i na obrzeżach oraz w niedalekiej odległości od miasta znajduje się wiele ciekawych, wartych zwiedzenia i zobaczenia miejsc. Wycieczkę zacząć można od spaceru kultowymi Krupówkami, które wiodą przez turystyczne centrum miasta. Na końcu ulicy znajduje się rozległy plac, gdzie kupić można tradycyjne oscypki oraz inne produkty spożywcze i pamiątki, związane z Zakopanem. Idąc dalej trafimy na kolejkę, która zawiezie nas na Gubałówkę.

W niedalekiej odległości od Krupówek znaleźć możemy ponadto zabytkowy cmentarz oraz Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkacego.

Babia Góra

Gdzie warto pojechać w niedzielę? Dla miłośników górskich wycieczek, pragnących zaszczepić w najmłodszych trekkingową pasję, dobrym wyborem będzie Babia Góra. Masyw górski rozciągający się od Przełęczy Jałowieckiej, po Krowiarki to ponad dziesięć niezwykłych szczytów, które zdobywać można calą rodziną. Na szczególną uwagę zasługują dwa z nich – Diablak, o wysokości 1725 metrów oraz Mała Babia Góra, nazywana także Cylem, o wysokości 1517 metrów.

Wadowice

Rodzinne miasto Karola Wojtyły, świętego Jana Pawła II to szczególne miejsce, w którym poznać można historię życia papieża Polaka. Poza miejscami związanymi z naszym wybitnym rodakiem, zasiadającym niegdyś na papieskim tronie, w Wadowicach zobaczyć warto także:

  • Muzeum Miejsce,
  • zabytkowy, klasycystyczny dwór „Mikołaj” z XIX wieku
  • plac im. Jana Pawła II o zabytkowej zabudowie klasycystycznych domków z XIX wieku oraz
  • koszary piechoty, także z tego samego stulecia.

Park rozrywki Rabkoland na niedzielę

Park rozrywki Rablokand to miejsce, gdzie znaleźć można ciekawe atrakcje na niedzielę dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Wszystkie one podzielone zostały na kilka kategorii, dzięki którym znacznie łatwiej dopasować można daną atrakcję do wieku i możliwości dziecka. Wśród stref Rabkolandu znaleźć można między innymi strefę cyrkową, park maszyn, wioskę Wikingów oraz dolinę trzmiela. Rozrywki w parku Rabkoland to zarówno karuzele i kolejki, jak również place zabaw, place tematyczne i sensoryczne, ale także sceny, na których specjalnie dla najmłodszych regularnie występują aktorzy, cyrkowcy i magicy. W parku znajdują się także strefy gastronomiczne i wygodne miejsca do odpoczynku dla rodziców.

Jak zaplanować atrakcje na niedzielę dla całej rodziny?

Planując rodzinny wyjazd na niedzielę warto pomyśleć o kilku najważniejszych kwestiach. Przede wszystkim, warto wybrać miejsce, które odpowiadać będzie wszystkim uczestnikom wycieczki lub zaplanować wyjazd w taki sposób, aby każdy miał okazję zwiedzić, zobaczyć, czy odwiedzić wybraną przez siebie atrakcję. Jeśli planujemy wycieczkę składającą się z kilku punktów, warto wybrać miejsca w niedalekiej odległości od siebie, aby większość czasu spędzić nie w samochodzie, a ciesząc się wybranymi atrakcjami. Pamiętajmy także o sprawdzeniu prognozy pogody i odpowiednim przygotowaniu się do przewidywanych warunków atmosferycznych. Jeżeli wybieramy się na wycieczkę samochodem, bez trudu możemy spakować dla każdego dodatkową bluzę, czy kurtkę lub kilka parasoli.

Nie zapominajmy także o przerwie na posiłek. Na cel wycieczki warto wybrać miejsce, w którym cała rodzina będzie mogła nie tylko dobrze się bawić, ale także odpocząć i posilić. Doskonałym tego przykładem jest to, co znaleźć możemy w parku rozrywki Rabkoland; są tam bowiem zarówno dziesiątki atrakcji dla dzieci w różnym wieku, jak również kilka atrakcyjnych stref gastronomicznych. Różnorodne menu pozwoli każdemu – zarówno dorosłym, jak i nierzadko bardziej wybrednym dzieciom – wybrać to, na co ma ochotę i to, co lubi.

Owca
Owca
Owca
Owca