Gdzie spędzić weekend z dzieckiem? 4 sprawdzone pomysły

Gdzie spędzić weekend z dzieckiem? 4 sprawdzone pomysły

clouds
Data dodania:
11353
Udostępnij:

Ostatnie miesiące stanowiły wymagający sprawdzian dla wielu rodzin na całym świecie. Konieczność reorganizacji planu dnia i nierzadkie pogodzenie pracy zdalnej z trudami jednoczesnej opieki nad dziećmi to scenariusz minionych miesięcy.

Te wszystkie niedogodności wraz z obowiązkową izolacją społeczną wzmagały frustracje zarówno zmęczonych rodziców, jak i pociech, które w wyniku braku kontaktów z rówieśnikami nie miały okazji rozładować nieskończonych pokładów energii.

Nagłe odcięcie od dotychczasowego stylu życia, brak zajęć dodatkowych rozwijających dziecięce pasje, zamknięte obiekty rozrywkowe, a nawet place zabaw doprowadziły do kilku miesięcy wzajemnej, całodobowej koegzystencji zmęczonych rodziców i dzieci.

Gdzie pojechać z dzieckiem na weekend?

Sukcesywne rozluźnianie restrykcji z zachowaniem niezbędnych procedur bezpieczeństwa stwarza szansę na oderwanie się od wymagającej rzeczywistości i skorzystanie z dobrodziejstw oferowanych rozrywek.

Sprzyjająca pogoda, możliwość przemieszczania się i otwarcie się obiektów rozrywki umożliwia odpoczynek poza miejscem zamieszkania.

Z małym dzieckiem na weekend – ograniczony zasięg wycieczek

Zaplanowanie rodzinnego wyjazdu z małym dzieckiem to niełatwe przedsięwzięcie. Począwszy od logistyki – spakowanie całego niezbędnego ekwipunku wymaga odpowiedniego planu.

Każdorazowo trzeba zabrać ze sobą wózek, pieluchy, zabawki i inne niezbędne na czas podróży i pobytu akcesoria. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę indywidualne predyspozycje weekendowe dziecka – czy lubi podróżować? Jak znosi długie trasy? Czy łatwo zasypia w obcym miejscu?

Na początku wspólnych wycieczek weekendowych warto wybierać bliższe destynacje, aby powoli przyzwyczajać dziecko do nowych warunków w weekend. Taki zabieg to doskonałe ćwiczenie adaptacyjne.

gdzie na weekend z dzieckiem

Weekend z dziećmi - jakie atrakcje?

Rodzeństwo z kilkuletnią różnicą wieku ma odmienne potrzeby dotyczące spędzania czasu wolnego, woli oddawać się innym rozrywkom. Planując choćby weekendowy wyjazd z dziećmi w różnym wieku warto tak przemyśleć plan atrakcji dla swoich pociech, aby odpowiadał ich potrzebom emocjonalnym i społecznym.

O ile kilkulatek świetnie odnajdzie się w piaskownicy i na mini-zjeżdżalniach, tak starszy brat lub siostra wybierze zupełnie inny rodzaj rozrywek. Słusznym posunięciem byłoby rozpatrzenie propozycji, jakie oferują pobliskie parki rozrywki. Może warto rozpatrzyć wyjazd do innej miejscowości? Taka wycieczka zapewni powiew świeżości dla każdego członka rodziny, dostarczy nowych przeżyć i wzmocni więzi.

Sprawdź atrakcje edukacyjne dla dzieci w twojej okolicy!

Okres wakacyjny to owszem, brak obowiązku szkolnego, odpoczynek od porannego wstawania i odrabiania lekcji. Warto jednak wykorzystać weekend na rozwijanie pasji i talentów dziecka. Wiele instytucji stwarza możliwość dopasowania swojej oferty do indywidualnych predyspozycji dziecka do wyjazdów na weekend.

Punkt wyjściowy powinna stanowić eksploracja najbliższego otoczenia. Niejednokrotnie w miejscu zamieszkania można znaleźć bogaty wachlarz propozycji, które urozmaicą czas wolny nawet małych odkrywców. Wakacyjne zajęcia techniczne na uczelni dopasowane do poziomu najmłodszych, ćwiczenia z rysunku czy nauka języka obcego poprzez zabawę?

Weekendowe ośrodki kultury i prywatne inicjatywy mogą skutecznie rozwinąć u dziecka nie tylko nową pasję, ale i ukształtować umiejętności społeczne. Kontakt z dorosłym prowadzącym, młodsi lub starsi o kilka lat uczestnicy – to wszystko wymusza w dziecku przekroczenie swojej bezpiecznej granicy i strefy komfortu. To z kolei z pewnością zaprocentuje w dorosłym życiu.

Z dziećmi na weekend - ZOO zawsze przyjazne dzieciom

Kolejnym miejscem, do którego warto pojechać z dziećmi na weekend, jest ogród zoologiczny. Chyba każdy ma w pamięci zachowane wspomnienia z wizyt w zoo.

Mnogość różnych gatunków zwierząt, zarówno tych mniejszych, które wzbudzają zachwyt, jak i drapieżnych, które wywołują respekt, a niekiedy nawet strach – ta wybuchowa mieszanka emocji powoduje, że wycieczka do ZOO w weekend stanowi nie lada gratkę zarówno dla najmłodszych dzieci, które poznają zwierzęta znane do tej pory tylko z bajek czy książeczek, ale i dla tych starszych, w wieku szkolnym.

Większe doświadczenie nadaje takiej wyprawie także edukacyjny charakter i poszanowanie obowiązujących procedur – trzeba opanować przemożną chęć pogłaskania zwierząt i powstrzymania się od dokarmiania ich.

Nowoczesne muzea dla dzieci na weekend

Ciekawą propozycję stanowią także muzea stworzone z myślą o najmłodszych odkrywcach. Przygotowanie eksponatów, które zwrócą uwagę najmłodszych zwiedzających stanowi nie lada wyzwanie.

Okazuje się jednak, że zrealizowanie ciekawej i inspirującej wycieczki do takiego obiektu jest jak najbardziej realne! Przeprowadzanie eksperymentów w warunkach szkolnych jest niejednokrotnie traktowane po macoszemu – brak odpowiedniego zaplecza i czasu, który ledwo wystarcza na realizację podstawy programowej – to wszystko powoduje, że dopiero w takich miejscach i w trakcie weekendu dzieci i młodzież mają szansę zobaczyć na żywo reakcje, które zna wyłącznie z książek.

Weekend z dziećmi w górach i parku rozrywki

Weekendowy wypad dla rodziny z dziećmi? A może dłuższy urlop z dala od zatłoczonych kurortów? Wspólne spędzenie wolnego czasu w nowych okolicznościach to dla wielu rodzin okazja do naładowania akumulatorów i przeżycia niesamowitych przygód.

Dnie zapełnione ekscytującymi rozrywkami, które skutecznie rozładują nadwyżki energetyczne u dzieci w weekend zapewnią rodzicom chwilę wytchnienia od nieustającego animowania swoich pociech i dostarczania im pomysłu na spędzanie czasu wolnego.

Wizyta w popularnych nadmorskich miastach wiąże się z pewnym ryzykiem. Rodzimy klimat nie rozpieszcza turystów, letnie miesiące są często deszczowe, a zaplanowanie urlopu z nadzieją, że uda się nie trafić w chłodniejszy i pochmurny okres może wywoływać niepokój.

Tani weekend z dziećmi - czy to jeszcze możliwe?

Popularyzowane ostatnio „paragony grozy”, które pokazują, że standardowy nadmorski obiad – ryba z frytkami – może kosztować nawet kilkaset złotych mogą skutecznie odstraszyć od wycieczki nad polskie morze.

gdzie z dzieckiem na weekend

Podobnie z wyborem najpopularniejszych miast na południu Polski. Zatłoczone ulice, wyższe niż zawsze ceny, agresywna sprzedaż na straganach, brak odpowiedniej infrastruktury dla rodzin z dziećmi – to wszystko powoduje, że warto zainteresować się innymi, weekendowymi lokalizacjami.

Rabka-Zdrój - miasto na weekend z dzieckiem!

Południe Polski kryje w sobie perłę, często pomijaną na trasie do popularnego Zakopanego – mowa o Rabce. Koniec czerwca to oficjalne rozpoczęcie wakacji. Wiele polskich rodzin zaczęło zastanawiać się, jak odpowiednio wykorzystać ten czas i zapewnić sobie moc nowych wspomnień. Idealną propozycją na zabawę dla całej rodziny jest wizyta w Rabkolandzie.

Od 27 czerwca między 10 a 18 zapraszamy od poniedziałku do piątku na wyczekiwanych gości, żądnych nowych, wspaniałych przeżyć! Gwarantujemy lekarstwo na nudę podczas wakacji, bogatą ofertę rozrywek, dzięki czemu każdy zarówno ci najmłodsi jak i nieco starsi znajdą coś dla siebie. Wizyta w Rabkolandzie to coś więcej niż wesołe miasteczko i typowe dla niego atrakcje. Jesteśmy najstarszym parkiem rozrywki w Małopolsce – obsługa setek gości nauczyła nas jak najlepiej wykorzystać potencjał tego miejsca.

Weekendowa oferta Rabkolandu

Nasz park rozrywki oferuje moc atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Aby ułatwić rozplanowanie wizyty, dla wygody gości podzieliliśmy dostępne atrakcje według przedziałów wiekowych:

  • od 0 do 3 lat,
  • 4 - 7 lat,
  • 8 - 12 lat.

Bogata oferta niespodzianek czeka na naszych odwiedzających już od samego wejścia. Warto też zaznaczyć, że zakup biletu wstępu uprawnia do korzystania z niezliczonych atrakcji na terenie parku. Co ważne, dzieci do 90 cm wzrostu goszczą u nas zupełnie bezpłatnie!

Nie znajdziesz u nas bujaczków zasilanych dodatkowo monetą, a jedynie przyciskiem. Jasne, przejrzyste zasady i chęć dostarczenia niezapomnianych przeżyć naszym gościom to dla nas priorytet.

Weekend z dzieckiem w Rabkolandzie

Nasz park rozrywki dostarcza typowe atrakcje popularne w parkach rozrywki, takie jak: karuzele, pontony, przejażdżka samochodzikami czy rollercoastery. Wartość dodaną stanowią też nowoczesne place zabaw i inne atrakcje, które skuteczne wspierają rozwój psychomotoryczny dziecka. Ogrom możliwości pozwala spędzić w Rabkolandzie emocjonujący dzień.

Po wielogodzinnych szaleństwach zapraszamy do naszych lokali gastronomicznych, gdzie oferujemy smaczne posiłki. Wizyta w naszym parku rozrywki nie nadszarpnie domowego budżetu. Całodniowy bilet wstępu dla rodziny w modelu 2+2 to koszt od 98 zł do 196 zł - adekwatnie do wieku i wzrostu dzieci. Za wizytę w Skansenie czy Muzeum Górali i Zbójników zapłacimy poniżej 50 zł, z kolei przedstawienie w Teatrze Rabcio to koszt 80 zł dla czteroosobowej rodziny.

Nie zapominamy także o wymaganiach związanych ze spełnieniem obowiązkowego reżimu sanitarnego. Bezpieczeństwo gości i personelu to dla nas priorytet. Nasi pracownicy na bieżąco dbają o dezynfekcję. Po każdej przejażdżce poręcze i uchwyty są dezynfekowane. Na terenie parku przygotowaliśmy około 40 stacji z płynem do dezynfekcji.

Zachęcamy też do zakupu biletów online, dzięki czemu wejście do Rabkolandu będzie możliwe przez główną bramę, bez potrzeby stania w kolejkach. W punktach z pamiątkami i lokalach gastronomicznych oferujemy bezpieczne płatności bezgotówkowe.

gdzie pojechać z dzieckiem na weekend

Na terenie naszego parku nie ma konieczności zakładania maseczek podczas korzystania z dostępnych atrakcji i przemieszczania się po alejkach. Przypominamy o obowiązku zachowania bezpiecznej odległości od pozostałych zwiedzających.

Nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa podczas korzystania z dostępnych urządzeń. Jedyny wyjątek stanowią dwie atrakcje, które mieszczą się w zamkniętych miejscach – mowa o Muzeum Orderu Uśmiechu i Dom Klauna Mareczka. To jedyne obiekty, w których należy zasłaniać twarz.

W Rabce znajdziemy też Park Zdrojowy – dumę miasta, która przyciąga turystów pięknymi widokami i pijalnią leczniczych wód. Poza dobroczynnym wpływem na zdrowie park zaskoczy nas też dostępnością placów zabaw, możliwością zagrania z pociechami w mini-golfa czy jazdy na quadzie lub hulajnogach. Swoje grono entuzjastów znajduje także park linowy. Malowniczy krajobraz i moc atrakcji oferowanych przez Rabkoland stanowi gwarancję udanego wypoczynku niezależnie od warunków pogodowych.

Zapisz się do newslettera!

Bądź na bieżąco!

sheep
Owca
Owca
Owca
Owca
Preferencje plików cookie
Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies klikając przycisk Ustawienia. Zalecamy zapoznanie się z Polityką prywatności i plików Cookies.
Preferencje plików cookie
Wykorzystanie plików cookie

Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies. Zalecamy zapoznanie się z Polityką prywatności i plików Cookies.

Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie prosimy o kontakt.