Blog Bądź na bieżąco

Gdzie wybrać się na wakacje w Małopolsce z dzieckiem?

clouds
Data dodania:
197
Udostępnij:

Planujesz wakacje w Małopolsce z dzieckiem? Świetny wybór! Małopolska, jedna z najstarszych historycznych dzielnic Polski, urzeka górami, zachwycającą przyrodą i niezliczonymi zabytkami. Bogata tradycja jest tu jednak przedstawiona w naprawdę intrygujący i nowoczesny sposób. Nie brakuje tu również rozrywek, które bez wątpienia spodobają się młodzieży. Poniżej przedstawiamy ciekawe miejsca na wakacje w Małopolsce.

Ciekawe miejsca na wakacje w Małopolsce

Gdzie na wakacje w Małopolsce? Czy Kraków to fajne miejsca na wakacje w Małopolsce? Historyczna stolica Polski jest obecnie najpopularniejszą atrakcją turystyczną w kraju. Trudno się temu dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę niektóre z najsłynniejszych miejsc w kraju znajdujących się właśnie tutaj oraz niesamowitą ofertę kulturalną i rozrywkową, która jest skierowana przede wszystkim do młodzieży. Kraków udowadnia, że historia może być niezwykle motywująca nawet teraz, o czym świadczy Muzeum Inżynierii Miejskiej. Polską filozofię techniki można poznać w siedzibie muzeum — zabytkowej zajezdni tramwajowej z 1882 roku. W parku sensorycznym Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema można również podziwiać interaktywne eksponaty, które ukazują fascynujące zjawiska z kilku dziedzin nauki. Jeśli nadal zastanawiasz się, jakie są ciekawe miejsca w Małopolsce na wakacje, to rozważ wycieczkę do Wieliczki, Bochni lub Ojcowa. Wszystkie te miejsca zachwycają bogatą historią i ciekawym otoczeniem — soli lub roślin. Nie zapominaj też o rozrywkach, takich jak parki rozrywki Rabkoland i Aqua Park w Zakopanem. Dzieciaki nie będą chciały wracać do domu!

Gdzie na wakacje z dziećmi w Małopolsce?

Wakacje z dzieckiem w Małopolsce to doskonały pomysł na odpoczynek, w którym wszyscy poczujecie, że jesteście wypoczęci. Jednak jak zapewnić dziecku atrakcyjne wakacje w Małopolsce? Nad wodą? W górach? A może postawić na miasta i okoliczne wsie? Przede wszystkim weź pod uwagę marzenia dziecka oraz własne preferencje. Interesująca architektura Krakowa oraz parki rozrywki w Rabce Zdrój sprawdzą się na wakacjach z maluchami. Dla aktywnie spędzających czas polecamy Ojcowski Park Narodowy i wycieczki rowerowe szlakami rowerowymi po wsiach i mniejszych miejscowościach w Małopolsce.

Gdzie na wakacje w Małopolsce nad wodą?

Każdego lata rekreacja wodna dostarcza wielu nowych atrakcji. Poza tym są to tanie wakacje. W Małopolsce podobnie jak w większości kraju spędzamy swój wolny czas z rodziną lub przyjaciółmi przy kąpielisku czy większym akwenie. Lubimy się opalać, podziwiać krajobrazy, uprawiać sporty wodne, aby oderwać się od monotonii codziennych zajęć i obowiązków. Wakacje w Małopolsce nad jeziorem można zaplanować szybko i spontanicznie. Osobliwą zaletą tych miejsc jest przede wszystkim to, że większość kąpielisk znajduje się w niewielkiej odległości od popularnych i dużych miast. Zaletą wakacji nad jeziorem w Małopolsce jest także możliwość udanego połączenia wakacji nad wodą i w górach. Świetnie sprawdzi się plaża nad jeziorem Klimkowskim, plaża i kąpielisko Zamajerz, a także plaża nad Jeziorem Rożnowskim. Malownicze widoki i swobodny klimat gwarantowane.

Gdzie na wakacje w Małopolsce rowerem?

Wyluzuj się z rodziną. Odważni to słowo dla sportowców. Widoki dla turystów! Małopolska może poszczycić się rozległą siecią szlaków i współczesnych tras rowerowych dla wszystkich rowerzystów, dlatego wakacje w Małopolsce to niezwykła atrakcja turystyczna dla całej rodziny lubiącej aktywnie spędzać czas. Urozmaicona przyroda i charakterystyczne krajobrazy, a także wielowiekowa kultura, niezastąpione zabytki i wyśmienite regionalne jedzenie stanowią dla mieszkańców Małopolski, a także rowerzystów z innych części Polski i spoza niej, impuls do podejmowania wielkich i małych wyzwań rowerowych. W regionie jest już ponad 800 kilometrów ścieżek rowerowych dostosowanych do potrzeb każdego rowerzysty, niezależnie od jego umiejętności, przy czym w ostatnich latach przybyło ich ponad 600 kilometrów. 60 procent z nich to drogi wolne od ruchu samochodowego, a pozostałe 40 procent to drogi o małym natężeniu ruchu lub przyjemne drogi szutrowe. Do tego dochodzi około 3000 kilometrów tras rowerowych o różnym stopniu trudności oraz aktywnie rozwijająca się infrastruktura wokół ośrodków narciarskich, przeznaczona dla miłośników Enduro i Downhillu. Rodzinny Małopolska Tour, kultowy festiwal Joy Ride w Kluszkowcach, Gwiazdy Południa w Makowie Podhalaskim i Stryszawie, Małopolski Wyścig Górski i inne imprezy składają się na charakterystyczną kolarską atmosferę Małopolski. Jeśli zastanawiasz się gdzie jechać na wakacje, w Małopolsce czeka Cię wiele atrakcji.

Gdzie na wakacje w Małopolsce z psem?

Gdzie spędzić wakacje w Małopolsce z psem? Największa z dolin Jury Krakowsko-Częstochowskiej, położona około 16 kilometrów od Krakowa. Znajdują się tu różne szlaki piesze i rowerowe, a także skałki wspinaczkowe, rzeka, wodospad i jaskinie. Różnorodność szlaków i wyjątkowa atmosfera tego miejsca zachęcają do powrotu zarówno ludzi, jak i ich czworonożnych towarzyszy. Druga dolina na naszej liście jest równie idealna na spacer, z pięknymi ścieżkami i widokami. Dolina Kluczwody zapewnia nam nieco krótszą trasę niż Dolina Błędkowska — cała dolina ma około 5 kilometrów długości. Atrakcje znajdą tu również miłośnicy wspinaczki i eksploracji jaskiń, gdyż znajduje się tu Jaskinia Wierzchowska Górna, największa i najpopularniejsza jaskinia na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to wymarzone miejsce na wakacje z Małopolsce z dziećmi i psem.

Gdzie na wakacje w Małopolsce z bonem turystycznym?

Bony turystyczne są nowym źródłem pomocy dla polskich gospodarstw domowych w gospodarce dotkniętej epidemią COVID-19. Kupon można zrealizować na udogodnienia hotelowe lub atrakcje turystyczne w całym kraju, dzięki czemu można spędzić tanie wakacje nad wodą w Małopolsce. Sprawdź, gdzie możesz wykorzystać swój bon turystyczny, by spędzić wakacje w Małopolsce — nad jeziorem, w górach lub przy hotelowym basenie. Najlepszym źródłem informacji będzie z pewnością obsługa miejsca, w którym chcesz się zatrzymać. Większość dużych kompleksów znajdujących się w większych miastach turystycznych realizuje bony. Skorzystasz z niego w Krakowie, Zakopanem, ale także Rabce Zdrój oraz Wadowicach.

Parki rozrywki na wakacje w Małopolsce z dziećmi

Małopolska słynie z nowoczesnych kompleksów rekreacyjnych skierowanych do dzieci. Wśród nich jest Rabkoland. Jest to świetne miejsce na wakacje z dziećmi w Małopolsce Takich rollercoasterów i intensywnych atrakcji dawno w Polsce nie było. To miejsce, które z roku na rok będzie zaskakiwać nowymi atrakcjami, ale już teraz warto je umieścić na liście największych atrakcji Małopolski.

Owca
Owca
Owca
Owca