Gdzie zorganizować urodziny dziecka? Propozycje miejsc, które zapadną w pamięci

Gdzie zorganizować urodziny dziecka? Propozycje miejsc, które zapadną w pamięci

clouds
Data dodania:
748
Udostępnij:

Urodziny to wyjątkowy dzień. Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko tego dnia było szczęśliwe i miało same najlepsze wspomnienia. To samo tyczy gości przyjęć urodzinowych – niezależnie, czy jest to rodzina, czy koledzy i koleżanki pociechy. Jak miejsce zatem jest najlepsze do zorganizowania urodzin? Gdzie będzie bezpiecznie, a jednocześnie ciekawie i z atrakcjami? Oto najciekawsze propozycje.

Gdzie zaplanować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Kilka lub kilkanaście lat temu, gdy w Polsce coraz większą popularnością cieszyły się restauracje McDonald's, było to miejsce często wybierane przez rodziców do zorganizowania przyjęć urodzinowych. Praktycznie zawsze, gdy wchodziło się do McDonalda, natrafiało się na czyjeś urodziny. Z czasem jednak ta forma zaczęła odchodzić do lamusa i przestała cieszyć się takim zainteresowaniem. Gdzie zatem warto teraz się udać? I jakie kwestie wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca?

Miejsce dogodne dla zaproszonych gości

Planując przyjęcie urodzinowe, warto wziąć pod uwagę lokalizację, która jest do tego celu przeznaczona. Wprawdzie jest to zagadnienie, które bardziej zainteresuje rodziców, niż same dzieci, ale nie ulega wątpliwości, że jest to ważna sprawa. Dobrze, aby do miejsca, gdzie chcemy zorganizować imprezę urodzinową dla dzieci był dobry dojazd – czy to komunikacją miejską, czy też prywatnym autem. W tym drugim przypadku warto też zorientować się, gdzie można zaparkować samochód. Oczywiście, bezpieczeństwo dzieci i ich dobra zabawa to podstawa. Ale w czasie, gdy pociechy będą harcować, rodzice też muszą coś ze sobą począć, miło jest zatem rozeznać, czy w danym lokalu jest jakieś miejsce dla dorosłych lub czy w okolicy jest jakaś przyjemna kawiarnia.

Atrakcje i zabawy urozmaicające przyjęcie

Jest to szczególnie ważne, gdy organizujemy imprezę dla małych dzieci, które dość szybko się nudzą i potrzebują stale nowych bodźców i nowych atrakcji. Jeśli jest to lokal specjalizujący się w tego typu przyjęciach, zazwyczaj zatrudniają oni profesjonalnych pedagogów i animatorów, którzy lubią zabawę z dziećmi i potrafią zapewnić im dostosowane do ich wieku atrakcje. Często proponowane bywają urodziny tematyczne, na przykład zabawa w dżungli, kraina lodu lub zamek królewski. Warto zatem wcześniej zorientować się, jakie propozycje ma dane miejsce i jakie doświadczenie w organizowaniu przyjęć.

gdzie zorganizować urodziny dziecka

Sprawdź również: Gdzie pojechać z dzieckiem na weekend?

Miejsca na imprezę urodzinową dla aktywnych

A co w przypadku, gdy mamy już starsze dzieci, które domagają się adrenaliny i ciekawszych atrakcji na przyjęcie urodzinowe, niż zwykła zabawa w salce? Dla nich także znajdzie się coś ciekawego. Oczywiście, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

  • Ścianka wspinaczkowa - Wiele ścianek wspinaczkowych, które normalnie dostępne są dla dorosłych, posiada w swojej ofercie także kursy oraz imprezy dla dzieci. Prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora warsztaty ze wspinaczki, odbywają się na specjalnie dostosowanych pod najmłodszych ściankach, nie ma zatem obawy, że dziecko zrobi sobie krzywdę. Z pewnością takie urodziny dostarczą niezapomnianych wrażeń, a być może pomogą także odkryć w sobie talent i nową pasję, którą następnie uczestnik imprezy będzie chciał rozwijać? Warto próbować nowych rzeczy!
  • Park trampolin -  Ostatnimi czasy coraz bardziej popularna atrakcja. Dzieci uwielbiają trampoliny, a jeszcze lepiej jeśli mogą na nich skakać bez ograniczeń i bez uprzęży. Nie oznacza to jednak, że jest to niebezpieczne. Uczestnicy imprezy dostają specjalne skarpetki antypoślizgowe i są nieustannie pod okiem animatora, a przed rozpoczęciem zabawy są instruowani odnośnie zasad korzystania z parku. Nie mają także wstępu na najbardziej zaawansowane trampoliny. Za to wszystkie małe, a także baseny z piankami i piłkami, są do ich dyspozycji. Ponadto, parki trampolin zapewniają często napoje i przekąski oraz specjalne pamiątki.

Pomysły na tematyczne przyjęcie urodzinowe

Przyjęcia tematyczne mogą być organizowane nie tylko w salkach zabaw. Warto połączyć dobrą zabawę z nauką i zapewnić dzieciom rozrywkę, która jednocześnie będzie je rozwijała i poszerzała światopogląd. Takie urodziny dla dzieci zostaną zapamiętane przez długi czas!

  • Muzea tematyczne z ofertą dla dzieci - Muzea najczęściej kojarzą się dzieciom z nudnymi eksponatami, wystawami, z których niewiele rozumieją oraz męczącym chodzeniem przez kilka godzin. Co jednak, jeśli można zwiedzić muzeum piernika, muzeum czekolady, muzeum zabawek albo muzeum dinozaurów? I to z przewodnikiem, który potrafi opowiedzieć o tym w ciekawy sposób, a na koniec zabierze dzieci na warsztaty. Dla każdego coś dobrego! Muzeum to nie tylko nuda i zmęczenie. Może być bardzo atrakcyjnie, trzeba tylko wiedzieć, gdzie się udać!
  • ZOO i zagrody edukacyjne - Także parki zoologiczne oferują dzieciom przyjęcia urodzinowe. W programie jest nie tylko zwiedzanie z zootechnikiem, który przedstawia ciekawostki na temat zwierząt, ale także takie atrakcje jak karmienie żyraf lub możliwość pogłaskania przedstawicieli tych oswojonych i łagodnych gatunków. Jeśli jednak zwiedzanie z zapoznaniem dzikich zwierząt mamy już za sobą, można też wybrać się do zagrody edukacyjnej, gdzie dzieci zobaczą zwierzęta, które kiedyś występowały niemalże w każdym gospodarstwie domowym, a teraz już są rzadkością. Niemalże nie ma już możliwości zobaczenia na żywo krowy, gęsi lub owcy. Zagrody edukacyjne zaznajamiają dzieci ze światem zwierząt gospodarskich.
  • A może park rozrywki? - Dzieci wbrew pozorom, nie są strachliwe i uwielbiają diabelstwa. Im większe, tym lepsze! Można im zatem zapewnić taką możliwość bez obawy o ich zdrowie i życie. Profesjonalne parki rozrywki posiadają wszelkie atesty oraz certyfikaty bezpieczeństwa, a także są regularnie kontrolowane pod względem stanu technicznego urządzeń.

urodziny dla dzieci kraków

Zorganizuj niezapomniane przyjęcie urodzinowe w parku Rabkoland

Strefy tematyczne, atrakcje dostosowane do wieku dziecka, a także słynne sezonowe imprezy – Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia, Dolina Trzmiela Tańczy, Dzień Dziecka. Ponadto, występy w teatrze oraz pokazy iluzji. Wszystko w towarzystwie rodziców lub kolegów, ale pod czujnym okiem animatorów. Kolejki górskie, pontony, sala krzywych luster, małpie gaje, karuzele, samochodziki... i wiele, wiele innych atrakcji, które zapewnią zabawę i tym starszym, i tym młodszym na długie godziny. Z uwagi na tak szeroką ofertę, jest to świetne miejsce, by zorganizować urodziny dla dzieci.

Zapraszamy do Rabkolandu!

Rabkoland jest największym i najchętniej wybieranym parkiem rozrywki dla najmłodszych w Małopolsce. Wszystkie atrakcje są w pełni bezpieczne i nie są nazbyt ekstremalne. Najlepiej będą się u nas bawić dzieci w wieku od 1 do 12 lat. Oprócz wielu atrakcji, czekają na Was także punkty gastronomiczne rozmieszczone po całym parku, tak aby można było w dowolnym momencie przerwać zabawę i się posilić. Park zapewnia także komfortowy dojazd i bezpłatny parking, a nawet możliwość noclegu. Z naszego parki korzystają w tym celu rodzice nie tylko z okolicznych miejscowości, ale z całego regionu. Bezproblemowy dojazd z sprawia, Rabkoland jest świetną alternatywą dla przyjęcia urodzinowego dla dziecka w Krakowie, Zakopanem czy Nowym Targu.

Czytaj także: Czy parki rozrywki są bezpieczne?

Owca
Owca
Owca
Owca