Blog Bądź na bieżąco

Jakie są ciekawe miejsca w Polsce dla dzieci?

clouds
Data dodania:
217
Udostępnij:

Każdy region w Polsce ma do zaoferowania ciekawe miejsca. W Małopolsce i okolicach można się jednak zachwycić różnorodnością, roślinnością oraz architekturą. Piękne miasta, miasteczka i urokliwe wsie, muzea, skanseny, parki narodowe, szlaki turystyczne, jeziora i pagórkowate tereny — to wszystko charakteryzuje ten niezwykle atrakcyjny turystycznie region. Poznaj ciekawe miejsca do zwiedzenia w Małopolsce.

Ciekawe miasta i miasteczka turystyczne w Małopolsce

Sercem Małopolski jest wspaniały Kraków — jedno z najatrakcyjniejszych polskich miast. Każdy, kto odwiedza to miasto, zachwyca się jego niepowtarzalną atmosferą. Piękne, zabytkowe średniowieczne mury, smocza jama ukryta na Wzgórzu Wawelskim, atrakcyjny rynek ze wspaniałą atmosferą starych kamienic i królujący nad nim Kościół Mariacki — to tylko niewielka część tego wspaniałego miasta. Warto zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce — mało znane i te, które są na liście każdego turysty. Znana na całym świecie kopalnia soli w Wieliczce, kopalnia w Bochni, park rozrywki Rabkoland, szczyty Tatr, wysokie Pieniny i atrakcyjny turystycznie Beskid Sądecki. W regionie znajduje się także kilka znakomitych miast. Te i inne ciekawe miejsca na wypoczynek w Małopolsce zachęcają do spędzenia urlopu w tym regionie.

Ciekawe atrakcje turystyczne w Małopolsce

Ciekawe miejsca do zobaczenia w Małopolsce nie ograniczają się jedynie do jej serca, czyli Krakowa. W okolicy można znaleźć zachwycające miejsca, w których warto zostać na dłużej. Największa pustynia w Polsce znajdująca w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej czyli Pustynia Błędowska to pustynny obszar, na którym znajduje się niemal 100 gatunków roślin. Bogata fauna i ciągnące się tereny pustynny można podziwiać z trzech punktów widokowych: Czubatka, Dąbrówka i Róża Wiatrów. Kolejne ciekawe miejsca do zwiedzania w Małopolsce to kopalnia Soli Wieliczka. Jest to jeden z najcenniejszych dóbr kultury materialnej i duchowej w Polsce. Co roku przyciąga on ponad milion osób z całego świata. Podróż w głąb ziemi w towarzystwie przewodnika to niesamowite doświadczenie dla całej rodziny. Zachwyca też Ojcowski Park Narodowy, w którym znajdują się jaskinie i Grota Łokietka. Najbardziej popularna Maczuga Herkulesa ukryta w cieniu drzew do dziś pozostaje jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Małopolsce.

Ciekawe szlaki Małopolski dla dzieci

Lubisz oglądać ciekawe miejsca przyrodnicze w Małopolsce podczas wędrówek po górach i chcesz zarazić tą pasją swoje dzieci? Przede wszystkim nie możesz ich zniechęcić. Należy zacząć od krótkich tras, które mają jasno określony cel. To bardzo pomaga młodym ludziom w pokonywaniu górskich wyzwań. W Małopolsce można wybrać wiele takich szlaków. Na początek doskonały będzie Beskid Myślenicki. Wybierzcie schronisko na Kudłaczach i Lubomir, na którym znajduje się Obserwatorium Astronomiczne. Równie fascynujące będą Gorce na Starych Wierchach i Beskid Niski z Magurą Małastowską. Te niezbyt skomplikowane trasy można pokonać w krótkim czasie, dzięki czemu dzieci nie zmęczą się, a jednocześnie zobaczą te ciekawe miejsca dla dzieci w Małopolsce.

Małopolskie góry

Krótka wycieczka w góry pod Krakowem to świetny pomysł na spędzenie weekendu. Które góry w Małopolsce pod Krakowem warto odwiedzić? Góry i szczyty w okolicach Krakowa, które nadają się na rodzinną wycieczkę to niezwykle ciekawe miejsca w Małopolsce na weekend. Pakuj więc plecak i szykuj się na wyprawę w małopolskie góry. Niezwykle urokliwy Turbacz zachwyca szczególnie zimą, gdy okolica pokryta jest śniegiem, a śród bieli pięknie wybijają się drzewa. Trasa nie jest mocno wymagająca, jednak w czasie mrozu warto zaopatrzyć się w raki. Wymieniając górskie ciekawe miejsca przyrodnicze w Małopolsce, nie można też pominąć majestatycznego Giewontu, czyli wierzchołek masywu Giewontu w Tatrach Zachodnich. Na jego szczycie znajduje się krzyż, który widać z okolic masywu górskiego. Dla osób lubiących wyzwania polecamy natomiast Morskie Oko i Trzy Korony, z którego szczytu można podziwiać Tatry, Beskid Sądecki i Gorce.

Ciekawe parki narodowe i przyroda w Małopolsce

Małopolska, choć jest jednym z najmniejszych województw w Polsce, to ma w obrębie swoich granic najwięcej parków narodowych w Polsce i dwa światowe rezerwaty biosfery. Dzięki bogatej roślinności, masywom górskim i rezerwatom przyrody, można tu znaleźć niezwykle ciekawe miejsca na wakacje. W Małopolsce można się udać do 6 parków narodowych, 11 parków krajobrazowych i zwiedzić 85 rezerwatów przyrody. W dużej mierze panuje tu czyste powietrze, dzięki czemu nie trzeba obawiać się smogu oraz zanieczyszczeń powietrz. Prócz walorów zdrowotnych, są tu też ciekawe miejsca turystyczne w Małopolsce, które przypadną do gustu ciekawym świata dzieciom i miłośnikom przyrody. Zachwycające Morskie Oko, Puszcza Niepołomicka, w której do dziś żyją żubry to niezwykle różnorodne ekologicznie miejsce. Lasy, puszcze, rezerwaty przyrody i rozległe parki narodowe — wszystko to są ciekawe miejsca w Małopolsce na wycieczkę na rodzinny spacer, czy przejażdżkę rowerem.

Ciekawe parki rozrywki dla dzieci

Kraków i okolice to jednak nie tylko ciekawe miejsca na spacer. W Małopolsce znajduje się też ogromny park rozrywki dla dzieci — Rabkoland. Znajduje się tam wiele kolejek górskich, parków wodnych i bajkolandia dla młodszych dzieci. Dla osób lubiących pływanie i wielkie zjeżdżalnie można odwiedzić też Termy Chochołowskie i Aqua Park znajdujący się w Zakopanem. Dla dzieci lubiących adrenalinę świetnie sprawdzą się parki trampolin, parki linowe, a na rodzinny wypad świetnie udać się do Parku Miniatur w Inwałdzie. Dzieci z pewnością nie będą się nudzić! Jak widzisz, Małopolska to niezwykle różnorodne miejsce, w którym dużo się dzieje, wiele można doświadczyć oraz mnóstwo zobaczyć. Każdy znajdzie dla siebie ciekawe miejsca w Małopolsce — na wakacje, weekendowy wypad oraz długie wędrówki górskie.

Owca
Owca
Owca
Owca