Lunapark i jego tereny – najważniejsze strefy w parku rozrywki

Lunapark i jego tereny – najważniejsze strefy w parku rozrywki

clouds
Data dodania:
341
Udostępnij:

Park rozrywki to miejsce, które dostarcza swoim gościom – zarówno tym młodszym, jak i nieco starszym – niezapomnianych wrażeń. Aby mógł on funkcjonować w sposób odpowiedni, sprawny i bezpieczny, lunapark najczęściej podzielony jest na kilka do kilkunastu osobnych stref. Jakie strefy najczęściej znajdziemy w parkach rozrywki?

Części lunaparku – zacznijmy od początku

W każdym parku rozrywki – oprócz głównych atrakcji, dla których odwiedzamy to miejsce – musi znaleźć się przede wszystkim bezpieczne wejście. Lunapark ma najczęściej nie jedno, a kilka różnych wejść, umiejscowionych na poszczególnych krańcach terenu. Wejścia te najczęściej sąsiadują także z parkingami, na których goście mogą zostawić swój samochód czy podjechać taksówką. Przy wejściu znajdują się również kasy, gdzie możemy nabyć bilet wstępu do parku lub okazać już zakupiony karnet.

W niedalekiej odległości od głównego wejścia w parku rozrywki powinny znaleźć się również kluczowe elementy infrastruktury, takie jak biuro obsługi klienta czy miejsce, gdzie rezyduje szef ochrony obiektu, a więc miejsca, w których w razie jakichkolwiek problemów możemy zgłosić się po pomoc.

Bezpieczeństwo, komfort i wygoda

Na poczucie bezpieczeństwa i komfortu gości parku pracują również inne elementy jego infrastruktury. Szczególnie istotnym miejscem jest punkt medyczny, gdzie można zgłosić się w razie jakichkolwiek problemów, związanych z szeroko pojętym zdrowiem i samopoczuciem, jak ból głowy, otarcia, zadrapania czy nudności po szczególnie intensywnej przejażdżce. W niedalekiej odległości od punktu medycznego nierzadko znajduje się także specjalna strefa dla matek z dziećmi; jest to miejsce, w którym każda mama może swobodnie i bezpiecznie przewinąć lub nakarmić malucha.

Do kluczowych elementów infrastruktury parku, które w przeciwieństwie do pozostałych najczęściej rozsiane są po całym jego terenie, należą toalety. Powinny one znajdować się w widocznym, ogólnodostępnym miejscu i odznaczać się wysokim poziomem higieny oraz bezpieczeństwa.

Strefy w lunaparku – obiad i odpoczynek

Całodzienna zabawa w lunaparku potrafi skutecznie wykończyć nie tylko samych zainteresowanych, ale również towarzyszących im rodziców czy opiekunów. Dlatego też w każdym profesjonalnym parku rozrywki znajdują się odpowiednio wyposażone strefy gastronomiczne oraz strefy odpoczynku. Mogą to być małe punkty z kawą i kanapkami, jak i większe restauracje z szerokim menu. Aby sprostać oczekiwaniom i potrzebom wszystkich gości, profesjonalne lunaparki wychodzą najczęściej z szeroką i zróżnicowaną ofertą gastronomiczną, od kawy, poprzez zapiekanki, po zupy, obfite drugie dania i desery. Dzięki temu zarówno trzyletni maluch, jak i jego tata bez problemu najedzą się do syta w przerwie między atrakcjami. Strefy gastronomiczne najczęściej wyposażone są w wygodne ogródki, gdzie można nie tylko zjeść czy napić się dobrej kawy lub soku, ale także odpocząć. Strefy odpoczynku stworzone zostały z myślą o korzystających z atrakcji dzieciach, jak i ich rodzicach, a także mamach z maluchami i zorganizowanych grupach.

Strefy zabawy i rozrywki

Oczywiście każdy park rozrywki to przede wszystkim strefy zabawy, w których znaleźć można poszczególne atrakcje. W lunaparku Rabkoland wszystkie dostępne atrakcje podzielone zostały na kilkanaście różnych części; przy ich tworzeniu wzięto pod uwagę zarówno wiek uczestników zabawy, jak i rodzaj oferowanej rozrywki. Są to więc:

  • strefy dla maluchów w wieku 0-3,
  • strefy dla dzieci w wieku 4-7,
  • strefy dla dzieci w wieku 8-13 i starszych.

Ponadto w parku znajduje się także strefa cyrkowa, gdzie podziwiać można występy cyrkowców, magików i aktorów. 

Dokładny plan parku rozrywki Rabkoland zobaczyć można na stronie obiektu - mapa parku rozrywki Rabkoland. Tak starannie przemyślane rozmieszczenie poszczególnych atrakcji, obiektów i stref pozwala na zapewnienie wszystkim gościom nie tylko wyjątkowej, niezapomnianej rozrywki, ale także pełnego komfortu i bezpieczeństwa korzystania z obiektu!

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco!

sheep
Owca
Owca
Owca
Owca