Pierwsza wizyta w parku rozrywki

Pierwsza wizyta w lunaparku – kiedy zabrać dziecko do parku rozrywki?

clouds
Data dodania:
356
Udostępnij:

Park rozrywki to miejsce, w którym cała rodzina może spędzić wyjątkowe chwile – z mnóstwem atrakcji i we wspólnym gronie. Wizyta w lunaparku jest okazją do odpoczynku, zacieśnienia więzów, ale i poznania nowych atrakcji i rozrywek, jak i przełamania własnego strachu. Warto więc już od najmłodszych lat zapoznawać swoje pociechy z tego typu miejscami. Jaki wiek będzie najodpowiedniejszy na pierwszą wizytę w lunaparku? Podpowiadamy!

Przygoda malucha – pierwszy raz w lunaparku

Każdy rodzic zadaje sobie pytania dotyczące rozwoju i bezpieczeństwa swojego malucha. Kiedy pierwszy raz zabrać go na spacer, jak odpowiednio ubrać go zimą i w jakim wieku malucha zdecydować się na pierwszą wycieczkę. Wiele tych kwestii trudno jest określić ściśle ustalonymi ramami czasowymi. Wszystko zależy bowiem od indywidualnego rozwoju dziecka, jak i osobistych decyzji rodziców. Oczywiście najważniejsze jest i zawsze powinno być pełne bezpieczeństwo malucha, co nie oznacza jednak, aby unikać wszelkich aktywności i wychodzenia z pociechą. Dla tak małego dziecka każdy spacer i odwiedzenie nowego miejsca jest wyjątkowym przeżyciem. To właśnie dzięki nim maluch poznaje świat, jego różnorodność, a także kształtuje swoje postrzeganie i samego siebie.

Warto więc w miarę możliwości zabierać malucha na dłuższe spacery i wycieczki, a nawet – w odpowiednim czasie – na plac zabaw czy do parku rozrywki.

Rabkoland – park dla małych i dużych

Wiele parków rozrywki, w tym również lunapark Rabkoland, to miejsca doskonale przystosowane zarówno dla ośmio- czy dziesięciolatków, jak i kilkuletnich starszaków, a także najmłodszych maluchów. Śmiało można więc wybrać się do parku rozrywki z całą rodziną, nawet z kilkumiesięcznym maluchem na rękach. Do parku rozrywki Rabkoland maluchy poniżej 90 centymetrów wzrostu wchodzą całkowicie za darmo.

Warto pamiętać, że nawet dla najmłodszych dzieci park rozrywki z wszystkimi jego kolorami, odgłosami, ale i występami cyrkowymi czy teatralnymi jest miejscem wyjątkowo ubogacającym i rozwijającym. Występy aktorów, cyrkowców czy magików oraz przebranych za kolorowe postaci animatorów doskonale wpływają na rozwój malucha, stanowiąc dla niego rozrywkę znacznie atrakcyjniejszą, ale i bardziej wartościową od treści w telewizji czy internecie.

Rabkoland dla najmłodszych

Do parku rozrywki Rabkoland wejść mogą nawet najmłodsze maluchy, pozostające na rękach mamy czy taty. Maluchy samodzielnie siedzące, od 80-85 centymetrów wzrostu, a więc pociechy w wieku od półtora do dwóch lat, mogą już korzystać z atrakcji lunaparku – oczywiście pod ścisłą opieką rodzica. Dla takich maluchów w parku Rabkoland przygotowane zostały najmniejsze koniki, łódeczki i huśtawki. Są to najczęściej atrakcje uruchamiane na guzik, łatwo dostępne i całkowicie bezpłatne. Na rękach rodziców maluchy mogą także korzystać z atrakcji będących częścią takich stref, jak Wesoła Farma dla dzieci, Patataj czy Cyrk Luna. To właśnie w tych miejscach znaleźć można bowiem także kolejki czy karuzele nawet dla kilkunastomiesięcznych dzieci.

Lunapark z maluchem – wygoda i bezpieczeństwo

Na pierwszy raz warto wybierać parki rozrywki cieszące się dobrą opinią i uznaniem, miejsca, w których oprócz samych atrakcji znajdują się również odpowiednie elementy infrastruktury, sprzyjające bezpieczeństwu i wygodzie pobytu. Takim parkiem jest zdecydowanie lunapark Rabkoland, w którym każdy rodzic skorzystać może nie tylko z karuzeli łańcuchowej czy huśtawki dla młodszych i starszych, ale również z wygodnych miejsc do odpoczynku oraz stref gastronomicznych. Ponadto na terenie parku znajduje się także specjalna strefa dla mamy i dziecka. Jest to miejsce, w którym swobodnie i w pełni bezpiecznie można przebrać lub przewinąć, a także nakarmić malucha. Nieopodal strefy dla mamy z dzieckiem znajduje się także punkt medyczny, w którym można skorzystać z pomocy specjalisty, w razie jakichkolwiek stłuczeń, otarć czy innych kontuzji.

Przy każdej atrakcji znaleźć można pracownika, który nie tylko zajmuje się jej obsługą, ale także dba o bezpieczeństwo wszystkich, również najmłodszych gości parku.

Lunapark z maluchem – co jeszcze warto wiedzieć?

Na pierwszą wizytę w lunaparku możemy wybrać się już z półtorarocznym lub dwuletnim maluchem. Warto dobrze przygotować się do samego pobytu parku rozrywki, jak i do podróży. Na pierwsze odwiedziny lunaparku najlepiej jest wybrać jeden z cieplejszych miesięcy, bezpośrednio przed lub po sezonie wakacyjnym. Temperatura będzie wtedy najodpowiedniejsza, a natężenie ruchu w parku optymalnie dla dwu- czy trzyletniego malucha. Zawsze pamiętajmy także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – wszędzie tam, gdzie jest to wskazane, maluch powinien wchodzić wraz z rodzicem lub pod jego czujną, ścisłą opieką. Na poszczególne atrakcje nie wnośmy ze sobą dużych toreb, telefonów komórkowych ani innych przedmiotów, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu naszemu, naszych pociech, jak i innych uczestników zabawy. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości należy poprosić o pomoc pracowników parku.

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco!

sheep
Owca
Owca
Owca
Owca