Blog Bądź na bieżąco

Podróże z dzieckiem – najważniejsze wskazówki

clouds
Data dodania:
555
Udostępnij:

Wiele osób, dla których zwiedzanie różnych zakątków Polski i świata do tej pory było ulubioną aktywnością, po pojawieniu się dziecka często rezygnuje z długich wyjazdów – dla bezpieczeństwa, wygody i wielu innych powodów. Tymczasem dobrze zaplanowane podróże z dzieckiem mogą być nie tylko zupełnie bezpiecznie, ale i jeszcze atrakcyjniejsze! Jak podróżować z małym dzieckiem? Oto kilka przydatnych wskazówek na wakacje.

W jakim wieku na podróż z dzieckiem?

Jaki jest właściwy czas, w którym można zacząć myśleć o podróżach z maluchem?

Dziecko może towarzyszyć nam już w pierwszych miesiącach, a nawet tygodniach życia – wymaga to jednak odrobiny odwagi. Ważne jest, aby dostosować charakter podróży i miejsca do wieku dzieci.

Na wycieczki zagraniczne warto poczekać, aż maluch skończy pół roku. Do tego czasu możemy pozwolić sobie na wyjazd na cały dzień, o ile oczywiście dobrze się przygotujemy. Taka podróż zapewni mnóstwo atrakcji pociesze i nam. Polecamy wybrać spokojne miejsce, w którym można dobrze spędzić razem czas, a jednocześnie zobaczyć coś ciekawego.

Co zabrać na podróż z dzieckiem?

Podróżowanie z dzieckiem warto zacząć od przygotowania rzeczy, które przydadzą się w podróży.

Wybierasz się na krótki wyjazd – szukaj spokojnych miejsc blisko natury, jak np. góry, ze względu na czyste powietrze. To istotne, zwłaszcza jeśli to pierwsza podróż z małym dzieckiem.

Co zabrać w podróż z dzieckiem na kilka dni?

  • Wózek/chusta.
  • Ochrona przeciwsłoneczna.
  • Apteczka i książeczka zdrowia.
  • Pieluchy.
  • Ciepłe i lekkie ubrania.
  • Kocyk.
  • Akcesoria do karmienia.
  • Kosmetyki do pielęgnacji.
  • Zabawki.

Jak przygotować dziecko do podróży?

Podróżując z dziećmi po Polsce, warto zastanowić się, jakie są indywidualne potrzeby naszego malucha. Gdy wybieramy się w podróż z niemowlakiem pierwszy raz, może wydawać się to trudne. Z czasem jednak znajdziesz swój idealny plan na wycieczkę.

Dobrym źródłem informacji są coraz popularniejsze ostatnio blogi o wycieczkach z dziećmi. Wpisy doświadczonych rodziców, którzy zwiedzili już wiele miejsc i mają takie wyjazdy w małym palcu, pozwolą lepiej się przygotować.

Podróż z dzieckiem – najważniejsze porady

Jeśli zastanawiasz się, jak podróżować z dzieckiem, naszym rozwiązaniem jest: spokojnie. Wycieczka z niemowlakiem uda się, o ile wcześniej zdobędziesz trochę informacji od rodziny i znajomych na temat ich doświadczeń. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu, a tym samym dziecko będzie spokojniejsze.

Podróż z niemowlakiem – na co zwrócić uwagę?

Podczas podróży monitoruj to, jak czuje się w nowym miejscu, oraz stan jego zdrowia. Wycieczki letnie są nieco bezpieczniejsze niż wyprawy w środku lutego, jednak upały również nie są komfortowe dla malucha.

Wybierz nocleg przyjazny rodzinie oraz zadbaj o atrakcje dla dziecka.

Atrakcje w podróży z dzieckiem

Chcesz zapewnić dziecku w jednym dniu wyjazdu pozytywne wrażenia?

Uwzględnij w planie wycieczki miasta zapewniające atrakcje dla dzieci takie jak parki rozrywki (np. Rabkoland), place zabaw czy też animacje.

To doskonały wybór dla starszych dzieci, choć nie tylko.

W wielu takich miejscach zgodę na wejście uzyskasz nawet z niemowlęciem, dla którego zabawy również są przewidziane w obiekcie.

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco!

sheep
Owca
Owca
Owca
Owca