Wyjazd w góry z dzieckiem – zobacz najlepsze atrakcje i szlaki

clouds
Data dodania:
315
Udostępnij:

Wakacje z dziećmi w górach to jedna najbardziej relaksujących form wypoczynku. Specyficzny klimat pozwala zrelaksować się zarówno na szlaku, jak i korzystając z rozmaitych usług, takich jak basen czy SPA. Jednocześnie daje dzieciom mnóstwo zabawy, a tego właśnie oczekujemy od wakacji. Pytanie, które zadają sobie wszyscy rodzice chcący spędzić rodzinne wakacje w ładnej okolicy, brzmi: gdzie w góry z dziećmi? Oto kilka propozycji!

Gdzie w góry z dziećmi?

Wakacje w górach z dziećmi warto zaplanować tak, by były atrakcją zarówno dla nas, jak i dla dzieci. Jeśli decydujemy się na góry, wypoczynek z dziećmi powinien odpowiadać wiekowi malucha. Warto wybrać miejsce, które poza ładnymi szlakami oferuje inne atrakcje dla rodzin.

Plan wyprawy w polskie góry z dzieckiem musi uwzględniać również nocleg, dlatego najlepiej wybrać hotel przyjazny rodzinie. Pokój przystosowany do obecności maluchów znacząco ułatwi nasz pobyt w górach z dzieckiem. Miejsc, gdzie znajdziemy takie noclegi, a także ciekawe obiekty w pobliżu, jest wiele.

Warto skorzystać z programów takich jak bon turystyczny, który pozwoli zapłacić za atrakcje i nocleg w pokoju.

Udział w programie pomoże także znaleźć odpowiedź na pytanie: gdzie w góry z dzieckiem? W Małopolsce mnóstwo obiektów daje możliwość płacenia bonem, dlatego możesz zdecydować, w które góry z dzieckiem najlepiej będzie jechać.

Jako miejsce na wczasy dla rodzin z dzieckiem w górach polecamy Gorce – góry o stosunkowo łatwych, ale atrakcyjnych szlakach, zlokalizowane w pobliżu Krakowa i Zakopanego. Doskonałym celem podróży są także Tatry czy Karkonosze.

Co zabrać na wyjazd w góry z dziećmi?

Jeśli zdecydowaliśmy już, gdzie na wakacje w góry z dzieckiem chcemy jechać najbardziej, czas przygotować się do pobytu. Co spakować dziecku w góry?

Lista niezbędnych przedmiotów może się różnić w zależności od wieku malucha. Dla rodziców najmłodszych dzieci przydatne może okazać się nosidełko. Są również rzeczy, których będzie potrzebować każde dziecko:

  • ciepłe ubrania (na szczytach bywa chłodniej nawet w upalne dni),
  • kurtka przeciwdeszczowa,
  • nakrycie głowy,
  • okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV,
  • krem z filtrem UV (zwłaszcza latem),
  • duża butelka z wodą lub termos.

To elementy niezbędne, jeśli planujemy wyjazd w góry z dzieckiem. Co zabrać, by dodatkowo się przygotować? Dobrą wskazówką dla rodziców jest to, by zaopatrzyć się w mapę i przewodnik, które dostarczą informacji o atrakcjach turystycznych w pobliżu danego miejsca, o których nie wiedzieliśmy.

Popularne szlaki w górach dla dzieci

Wybierając się w góry z dziećmi, warto zaplanować trasę zgodnie z preferencjami całej rodziny. Góry dla dzieci latem są najlepszym wyborem – obiekty w miastach turystycznych zaskakują atrakcjami dla najmłodszych gości.

Szukając miejsca dla dzieci, warto pomyśleć o Rabkolandzie – parku rozrywki w Rabce-Zdroju. Jednak poza tym rodzajem atrakcji nieodłącznym elementem przedsięwzięcia takiego jak wyjazd w góry z dzieckiem są górskie wycieczki.

Jakie szlaki wybrać? Maluchom spodobają się takie cele jak Turbacz, Lubań i gorczańskie polany. Do popularnych miejsc należą Kasprowy Wierch, Gubałówka czy też Morskie Oko.

Wczasy z wyżywieniem w górach

Jeśli chcemy mieć więcej czasu na atrakcje, warto zdecydować się na wczasy w górach z dziećmi z wyżywieniem. Niejeden ośrodek w Małopolsce oferuje takie rozwiązanie. Dzięki temu wypoczynek w górach z dziećmi nie musi polegać na wiecznym poszukiwaniu restauracji, których menu spodoba się maluchom.

Noclegi z wyżywieniem dla rodzin oferuje park rozrywki Rabkoland.

Obiekt jest stworzony na potrzeby dziecięcej rozrywki, dlatego nie trzeba martwić się o nudę. Na miejscu dostępne są pokoje wyposażone w łóżeczko, a w parku znajdziemy plac zabaw i boisko. Wakacje w polskich górach z dzieckiem nie mogą być lepsze!

Atrakcje w górach dla dzieci

Rabka-Zdrój ma różnorodne atrakcje dla dzieci w górach latem i nie tylko. Park rozrywki to tylko jedna z nich! Wieże widokowe, park linowy, teatr lalek – to doskonałe uzupełnienie dla wędrówki po najpiękniejszych szlakach.

Jeśli więc zastanawiamy się, gdzie na wakacje w góry z dzieckiem udać się w tym roku, Rabka-Zdrój i park rozrywki to strzał w dziesiątkę.

Owca
Owca
Owca
Owca