Wymarzony weekend na Podhalu z dziećmi

clouds
Data dodania:
789
Udostępnij:

Jeśli planujemy weekend w górach z dziećmi, na Podhalu znajdziemy niejedno miejsce przyjazne dzieciom, które oferuje mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i całej rodziny. Dokąd zatem się udać, by wyjazd pozwolił nam aktywnie wypocząć i był doskonałą zabawą dla dzieci?

Najpopularniejsze szlaki turystyczne

Na wypoczynek w górach z dziećmi warto wybierać popularne i sprawdzone trasy, ponieważ są one najczęstszym celem rodzin. Tym samym po drodze zazwyczaj spotkamy dodatkowe atrakcje i punkty, które spodobają się dzieciom.

Zatem gdzie w góry z dzieckiem?

Do najczęściej wybieranych celów należą:

  • Morskie Oko,
  • Dolina Pięciu Stawów,
  • Gubałówka,
  • Rusinowa Polana,
  • Dolina Strążyska,
  • Kasprowy Wierch (możliwość dotarcia kolejką).

Atrakcje turystyczne na Podhalu dla rodzin z dziećmi

Poza wycieczkami górskimi pobyt warto wzbogacić o inne atrakcje dla rodziców i dla najmłodszych. Hotele na Podhalu oferują nie tylko możliwość wynajęcia pokoju. Urozmaicają także wypoczynek dzięki SPA i basenom.

Dzięki temu jadąc na wakacje z dziećmi w górach, możemy zrelaksować się po długich wędrówkach. Podczas pobytu atrakcją samą w sobie dla gości niekiedy jest menu, w którym znajdziemy typowe góralskie dania.

Dokąd natomiast udać się z dzieckiem?

Powodzeniem cieszą się parki rozrywki, np. Rabkoland. W okolicach Zakopanego znajdziemy muzea i ciekawe obiekty, np. Myszogród, Muzeum Oscypka czy też dom do góry nogami.

Aquapark Termy Bania

Wakacje w górach z dziećmi warto urozmaicić wizytą w aquaparku. Terma Bania to park wodny w Białce Tatrzańskiej, gdzie znajdziemy wiele atrakcji i usług dla każdego.

Dzięki połączeniu zabawy i relaksu urlop rodzinny będzie doskonale spędzonym czasem, w którym jedni mogą się rozerwać, inni – wypocząć.

Na terenie obiektu możemy skorzystać nie tylko z basenu, ale i sauny oraz SPA. Aquapark oferuje również noclegi.

Zakopane – co warto zobaczyć?

Atrakcje w polskich górach są bardzo różnorodne. Już sam nocleg zapewnia wrażenia. Najbardziej cieszą pokoje z widokiem na góry, dzięki którym weekend staje się lepszy. Z pewnością warto jednak wyjść poza pokój.

Jakie są najciekawsze punkty wycieczki po Zakopanem? Oto kilka miejsc, których atrakcyjność doceni zarówno dziecko, jak i rodzice.

  • Krupówki (w pobliżu warto odwiedzić Papugarnię i Podwodny Świat),
  • Wielka Krokiew,
  • Kolejka na Kasprowy Wierch,
  • Zjeżdżalnia grawitacyjna na Gubałówce.

Kraków – główne atrakcje

Wybierając się rodzinne wakacje na Podhalu, warto poświęcić jeden dzień na zwiedzanie Krakowa. W mieście znajduje się mnóstwo obiektów wartych uwagi.

Wartość historyczna miasta sprawia, że jest popularnym celem turystów, którzy chcą odwiedzić rynek główny.

W pobliżu zlokalizowane są Zamek Wawelski i Kościół Mariacki. Wśród znanych zabytków nie można przejść obojętnie wobec Sukiennic i Muzeum Czartoryskich.

Jednak równie atrakcyjna jest współczesna strona Krakowa, obejmująca Galerię Krakowską, kolorowe schody na Podgórzu czy też Muzeum Flipperów.

Park rozrywki – Rabkoland

Rabkoland zlokalizowany jest w Rabce-Zdroju, blisko Zakopanego i Krakowa, i oferuje wiele atrakcji o charakterze edukacyjnym. Raz zakupiony bilet pozwala na zabawy na świeżym powietrzu od rana do wieczora.

Miejsce zapewnia rozrywkę dla całej rodziny. Głównymi atrakcjami są animacje dla dzieci w różnym wieku i rozbudowany plac zabaw. Kreatywna sala zabaw pozwala korzystać z parku nawet w niepogodę.

Do Rabkolandu przyjeżdżają zarówno rodzice z dziećmi, jak i wycieczki szkolne. Dzięki parkowi rozrywki weekend z dziećmi w górach zamienia się w niezapomniany czas, w którym nikt nie ma prawa się nudzić.

Owca
Owca
Owca
Owca