Rabka Zdrój Miasto Dzieci Świata

Rabka Zdrój Miasto Dzieci Świata

clouds

Rabka była nazywana Miastem Dzieci na długo przed tym, gdy Wielki Zaginacz Czasoprzestrzeni przeniósł do niej dziecięcy park rozrywki, zwany dziś Rabkolandem.

Dziecięcy park rozrywki, zwany dziś Rabkolandem

To dlatego, że całe pokolenia dzieci odzyskiwały zdrowie w rabczańskich sanatoriach.

Już 150 lat temu wiedziano, że połączenie wyjątkowych solanek jodowo-bromowych, cudownych panoram i górskich wędrówek to najlepsze warunki dla dzieciaków. Uzdrowiska dziecięce powstawały tu od drugiej połowy XIX wieku!

Poza naszym parkiem rozrywki, obowiązkowym punktem wycieczki każdej rodzinki, Rabka oferuje dzieciom także inne atrakcje.

Rabka oferuje dzieciom także inne atrakcje

To w Rabce (a dokładniej mówiąc – w Rabkolandzie) zwiedzicie Muzeum Orderu Uśmiechu, jedynej nagrody przyznawanej dorosłym przez dzieci.

W Muzeum Górali i Zbójników przeniesiecie się do świata Janosika. Teatr Lalek „Rabcio” zaprasza na kukiełkowe przedstawienia, a mali czytelnicy powinni przyjechać na Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej. A po wszystkich atrakcjach - spacery w parku zdrojowym z tężnią solankową. Odporność całej rodziny – gwarantowana!

Szlaki Kotliny Rabczańskiej są idealne na lekkie, piesze wycieczki po górach. Pobliski Luboń Wielki (1022 m n.p.m.), pod którym żyją Skałuchy, to świetny pomysł na pierwszy szczyt do zdobycia. Krokodyl Oskar potwierdza – na Luboń można wejść nawet na krótkich łapkach!