Bilet łączony - Rabkoland + Kopalnia Soli Bochnia

clouds

Niezwykły skarb wewnątrz ziemi.

Niespełna 40 km na wschód od Krakowa, znajduje się malowniczo położone miasto – Bochnia. To najstarsze miasto małopolski o udokumentowanym wieku. Swój rozwój i długowieczność zapewnił Bochni skarb znajdujący się w samym mieście – jest to Kopalnia Soli Bochnia, najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej, wpisana na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Dlaczego warto odwiedzić najstarszą kopalnię soli ?

  • Eksploatacja soli w bocheńskiej kopalni trwała prawie 800 lat. Efektem tej działalności jest niezwykłe, podziemne, solne miasto. Labirynt chodników i komór rozbudza naszą wyobraźnię. Zwiedzanie trasy turystycznej to spacer trwający ok. 3 h , podczas którego przemierzycie blisko 3 km solnych, podziemnych korytarzy.
  • Historia kopalni to również historia i rozwój Polski. Z kopalnią wiąże się wiele ciekawych legend , wśród nich ta związana z pierścieniem Św. Kingi, czy obecnością Skarbnika,  dobrego ducha kopalni. Zwiedzając bocheńską kopalnię poznacie wiele ciekawych faktów,  będziecie mieli okazję porozmawiać z postaciami historycznymi i bohaterami legend.
  • Solne podziemia to miejsce o bardzo dużych walorach przyrodniczych. W kopalni zobaczycie nie tylko solne złoże, ale będziecie mogli  przekonać się jak w naturalnym środowisku prezentują się minerały i różnego rodzaju skały.
  • W kopalni panuje unikalny mikroklimat, charakterystyczny tylko i wyłącznie dla solnych wyrobisk .
  • Ten niezwykły, zabytkowy obiekt w 2013 roku dołączył do Listy Światowego dziedzictwa UNESCO. Od 2000 r. jest również Pomnikiem Historii.

Wybierz trasę i spędź wolny czas pod ziemią.

Zwiedzanie trasy turystycznej Kopalni Soli Bochnia to pewnego rodzaju podróż w czasie, odbywamy ją dzięki niespotykanym nigdzie projekcjom multimedialnym i efektom dźwiękowym. W kopalni wita nas duch mnicha cystersa i zaprasza do zwiedzania podziemi. Naszą podróż rozpoczynamy przejazdem prawdziwą kolejką górniczą. Już pieszo, zwiedzamy najpiękniejsze komory, dawną stajnię, największą kaplicę Św. Kingi, komory kieratowe w których dumnie prezentują się stare urządzenia pracujące w kopalni. Trasa turystyczna dostępna jest do zwiedzania w trzech wariantach: podstawowym gdzie zwiedzamy trasę turystyczną z ekspozycją multimedialną ( dostępna bez ograniczeń wiekowych), wariant drugi: trasa turystyczna połączona jest z przeprawą łodzią (dostępna od 3 roku życia), trzeci wariant łączący zwiedzanie trasy, przeprawę łodzią i przejście tzw. końską drogą czyli wyrobiskami, którymi dawniej po kopalni poruszały się konie ( dostępna od 7 roku życia).

Oferta bocheńskiej kopalni zawiera propozycje zarówno dla osób indywidualnych, jak i rodzin z dziećmi, dla grup zorganizowanych, w tym również szkolnych. Kopalnia Soli Bochnia jest w gronie  punktów edukacyjnych rekomendowanych w  programie Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, we wszystkich trzech grupach wiekowych.

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco!

sheep
Owca
Owca
Owca
Owca