Wiadomości Rabkoland
Wiadomości
clouds
Data dodania:
763
Udostępnij:

Edukacyjny Rabkoland zaprasza

Większość zajęć edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym stawia kreatywne połączenie zabawy z nauką. Skuteczność takiego podejścia nie budzi żadnych wątpliwości. Nie należy ograniczać dziecięcej ciekawości, ruchliwości oraz chęci poznawania otaczającego ich świata. Warto jednak łączyć je z nauką praktycznych umiejętności, poszerzając wiedzę dziecka o podstawowe zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki, chemii czy języków obcych.

W tym roku w Rabkolandzie do zabawy w parku rozrywki dodajemy też pierwiastek edukacyjny. Opracowaliśmy specjalny program, który łączy ofertę parku z ciekawymi zajęciami z najróżniejszych dziedzin – nauki angielskiego, kultury, przyrody czy przyrody.

Co w programie?

W ramach programu, dzieci będą mogły wziąć udział w następujących zajęciach:

  • Bajkowa ścieżka – edukacyjna przygoda w bajkowym klimacie. Dzieci będą mogły dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z zakresu języka angielskiego, przyrody oraz plastyki.
  • Tajemniczy ogród – interesująca wycieczka przez Tajemniczy Ogród, pełen interesujących zadań z języka angielskiego, przyrody i edukacji społecznej. A to wszystko przy asyście wykwalifikowanego animatora.
  • Muzealny Rabkoland – podróż przez Muzeum Orderu Uśmiechu i Rekordów z przewodnikiem. Młodzi odkrywcy będą mieli okazję nie tylko rozwiązać zadania z geografii, przyrody i historii, ale także przybliżona zostanie im postać Janusza Korczaka.
  • Magiczny Rabkoland – specjalne warsztaty magiczne z udziałem naszego naczelnego magika – sztukmistrza Rafała Mulki. Zachwyt gwarantowany!
  • Teatralny Rabkoland – kulturalne spotkanie z Teatrem Kukiełka. W ramach zajęć dzieci poznają zasady funkcjonowania teatru i oswoją się ze sztuką.

Wszystkie zajęcia zostały przygotowane w konsultacji z specjalistami oraz pedagogami:

  • Założenie programowe – ścieżki edukacyjne mają opracowane założenie programowe, uwzględniające wiedzę, jaką dzieci nabędą podczas zajęć oraz wymagania stawiane końcowemu efektowi warsztatów.
  • Zeszyt ćwiczeń – specjalnie opracowany podręcznik edukacyjny wspomagający proces nauczania podczas zajęć.
  • Przebieg zajęć – dokładny plan przebiegu procesu nauczania, opisujący poszczególne etapy zdobywania wiedzy.

Opiekę nad dziećmi w czasie warsztatów sprawują wykwalifikowani animatorzy – przewodnicy, którzy zarządzają grupą i opiekują się nią w czasie zajęć.

Zabawa + nauka!

Rabkoland zaprasza wszystkich rodziców wraz z ich pociechami do odwiedzenia parku i skorzystania nie tylko z atrakcji czekających na wszystkich odwiedzających, ale także do sprawdzenia nowej oferty edukacyjnej.
Przypominamy również, że o wprowadzeniu specjalnego całodniowego biletu. Teraz, w ramach jednej ceny można korzystać z atrakcji Rabkolandu przez cały dzień!

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco!

sheep
Owca
Owca
Owca
Owca