Wiadomości Rabkoland
Wiadomości
clouds
Data dodania:
1385
Udostępnij:

Gdzie w górach rośnie Dżungla? To możliwe tylko w Rabkolandzie!

Kim są skałuchy? Co nosorożec robi w górach? Jaki szalony gość zamieszkał w Odwróconym Domu? Krucabomba, dużo się tu dzieje! Tegoroczne zmiany w naszym Parku Rozrywki sprawiają, że nie tylko najmłodsi mieszkańcy Rabki niecierpliwie czekają na start nowego sezonu. Ten – już 28 kwietnia 2018!

Mali i duzi Goście odkryją w tym roku zupełnie nową krainę, zamieszkiwaną przez dzikie zwierzęta i niezwykłych przybyszów. „Góralsko Dżungla” to nowa strefa tematyczna, która rozpoczyna cykl ogromnych przemian w Rabkolandzie. Dzięki podzieleniu parku na strefy tematyczne korzystanie z atrakcji zyska zupełnie nowy wymiar – zwiedzając poszczególne sektory poznamy wesołych, kolorowych bohaterów, którzy wprowadzą nas w swoje fascynujące historie. W „Górskiej Dżungli” czekają na Was skałuchy, krokodyl Oskar, nosorożec Romuald i wiele niezwykłych stworzeń, z którymi szybko się zaprzyjaźnicie!

Choć „Górska Dżungla” zastąpi kochany przez naszych fanów Pałac Strachów, nikt nie będzie rozczarowany! W jego miejscu stanie największa atrakcja nowej strefy. Pociąg przewiezie nas po ponad 100-metrowej trasie, pełnej egzotycznych, zaklętych w kamień zwierząt, by na końcu wjechać do tunelu… Obawiasz się o los zaklętych zwierząt? W tunelu, dzięki technologii mappingu 2D, obejrzymy krótki film – szczęśliwe zakończenie całej historii! Kolejną nową atrakcją „Górskiej Dżunglii” jest 10-metrowa wieża swobodnego spadku. Czy odważysz się poznać siłę Wielkiego Duch-Ducha?

Nowa strefa to także rewolucja pod względem wyglądu przestrzeni i infrastruktury. Goście po raz pierwszy skorzystają z nowych toalet oraz zjedzą przepyszną pizzę w przeniesionej i zmodernizowanej pizzerii. O przyjemny cień dla gości zadbają nowe rośliny, sztuczne palmy i zadaszenia z Palmexu (taki sam znajdziecie w nowootwartej Krainie Avatara w amerykańskim Disney World!). Ci, którzy czekali na wodne źródełka, będą zachwyceni – tryskające fontanny i plujące Totemy od tego roku ochłodzą nas w każdy gorący dzień.

„Górska Dżungla” i przybycie skałuchów to nie jedyna zmiana w Rabkolandzie. Obszar rozciągający się po prawej stronie od wejścia głównego również zyska nowych mieszkańców, a wraz z nimi – ich wciągające historie. Znane już Gościom atrakcje, takie jak Wieża Eiffela, zyskają nowe życie. Szalony Klaun, lokator Odwróconego Domu, w swojej krainie pełnej nowych gier zabaw pozwoli dzieciom wyszaleć się za wszystkie czasy i wyładować energię. Na całkowicie nowej nawierzchni strefy będzie to przyjemne i bezpieczne! Zmian doczekała się również Dolina Trzmiela, która teraz powiększy się o nowe miejsca do odpoczynku, a także basen z piłeczkami.

W czasie znaczących modernizacji Rabkoland nie zapomniał o lokalnym, regionalnym charakterze Parku. Za znaczną część nowych ozdób i konstrukcji w „Góralskiej Dżungli” odpowiada firma Braty i Kompany z Kościeliska, która stworzyła reprezentatywne dla naszego regionu surowe, drewniane dekoracje. W Rabkolandzie zobaczymy jednak również konstrukcje innych firm, w tym tych na naprawdę światowym poziomie. ArtiFicial Rocks z Portugalii, które pomagało przy tworzeniu nowego tunelu, odpowiada za atrakcje w takich parkach jak Motion Gate w Dubaju, DisneyLand pod Paryżem czy Phantasialand w Niemczech. Także sam projekt przebudowy obu stref został zlecony światowym profesjonalistom – Leisure Experts to firma odpowiedzialna za sukcesy Djurs Sommerland w Danii i francuskiego parku Futurescope.

Warto pamiętać, że to dopiero początek zapowiadanych modernizacji, które czekają nasz Park. W 2016 zabezpieczono nowe tereny od strony rzeki i torów, które w najbliższych latach pozwolą podwoić powierzchnię Rabkolandu zapełnioną atrakcjami. Do UM został także złożony wniosek o dzierżawę parkingu, co pozwoliłoby na jego odnowienie – także na potrzeby mieszkańców Rabki.

W ubiegłym roku Rabkoland odwiedziło ponad 150 000 osób. Dla wielu z nich był on miejscem pierwszego kontaktu z Rabką. Prawie 20% wszystkich klientów stanowili Słowacy, dla których jest to często pierwszy kontakt z naszym krajem. Goście przyjeżdżający do parku często zostają w mieście na dłuższy pobyt, korzystając z innych atrakcji naszej miejscowości.

W tym roku Rabkoland otworzy się dla gości 28 kwietnia, tuż przed wyjątkowo długim weekendem majowym.

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco!

sheep
Owca
Owca
Owca
Owca