Wiadomości Rabkoland
Wiadomości
clouds
Data dodania:
860
Udostępnij:

Góralska Dżungla – nowość 2018

Mali i duzi Goście odwiedzający w tym roku Rabkoland odkryją zupełnie nową krainę, zamieszkiwaną przez dzikie zwierzęta i niezwykłych przybyszów. „Górska Dżungla” to nowa strefa tematyczna, która rozpoczyna cykl ogromnych przemian w Rabkolandzie. Dzięki podzieleniu parku na strefy tematyczne korzystanie z atrakcji zyska zupełnie nowy wymiar – zwiedzając poszczególne sektory poznajemy wesołych, kolorowych bohaterów, którzy wprowadzają nas w swoje fascynujące historie. W „Górskiej Dżungli” czekają na Was skałuchy, krokodyl Oskar, nosorożec Romuald i wiele niezwykłych stworzeń, z którymi szybko się zaprzyjaźnicie!

Choć „Górska Dżungla” zastąpiła kochany przez naszych fanów Pałac Strachów, nikt nie będzie rozczarowany! W jego miejscu stoi największa atrakcja nowej strefy. Pociąg przewozi nas po ponad 100-metrowej trasie, pełnej egzotycznych, zaklętych w kamień zwierząt, by na końcu wjechać do tunelu… Obawiasz się o los zaklętych zwierząt? W tunelu, dzięki technologii mappingu 2D, obejrzymy krótki film – szczęśliwe zakończenie całej historii! Kolejną nową atrakcją „Górskiej Dżunglii” jest 10-metrowa wieża swobodnego spadku. Czy odważysz się poznać siłę Wielkiego Duch-Ducha?

Nowa strefa to także rewolucja pod względem wyglądu przestrzeni i infrastruktury. Goście po raz pierwszy korzystają z nowych toalet oraz jedzą przepyszną pizzę w przeniesionej i zmodernizowanej pizzerii. O przyjemny cień dla gości dbają nowe rośliny, sztuczne palmy i zadaszenia z Palmexu (taki sam znajdziecie w nowootwartej Krainie Avatara w amerykańskim Disney World!). Ci, którzy czekali na wodne źródełka, będą zachwyceni – tryskające fontanny i plujące Totemy od tego roku chłodzą nas w każdy gorący dzień.

W czasie znaczących modernizacji Rabkoland nie zapomniał o lokalnym, regionalnym charakterze Parku. Za znaczną część nowych ozdób i konstrukcji w „Góralskiej Dżungli” odpowiada firma Braty i Kompany z Kościeliska, która stworzyła reprezentatywne dla naszego regionu surowe, drewniane dekoracje. W Rabkolandzie zobaczymy jednak również konstrukcje innych firm, w tym tych na naprawdę światowym poziomie. ArtiFicial Rocks z Portugalii, które pomagało przy tworzeniu nowego tunelu, odpowiada za atrakcje w takich parkach jak Motion Gate w Dubaju, DisneyLand pod Paryżem czy Phantasialand w Niemczech. Także sam projekt przebudowy strefy został zlecony światowym profesjonalistom – Leisure Experts to firma odpowiedzialna za sukcesy Djurs Sommerland w Danii i francuskiego parku Futurescope.

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco!

sheep
Owca
Owca
Owca
Owca