Wiadomości Rabkoland
Wiadomości
clouds
Data dodania:
811
Udostępnij:

Nowi Mistrzowie w Dojeniu Sztucznej Krowy – wyłonieni!

Dziewiętnaste Mistrzostwa w Dojeniu Sztucznej Krowy jak co roku przyciągnęły do Rabki tłumy fanów dojarstwa… i doskonałej zabawy! Po raz kolejny wyłoniono najlepszą dojarkę i najlepszego dojarza, którzy podczas szalonych zawodów najskuteczniej doili sztuczną krowę Robculę.

W tym roku mistrzynią dojenia okazała się pani Aneta Martyka z Turza. Oprócz niej na podium stanęła Renata Grabowska z Bolechowic (II miejsce) oraz Ewa Blicharz z Turza   (III miejsce), które wywalczyła w dogrywce z Anną Budzeń (IV miejsce) oraz z Teresą Wolak (V miejsce). Tak więc jak sami Państwo widzicie rywalizacja na podium była bardzo zacięta. Zwyciężczyni udało się wydoić z Robculi aż 2400 ml mililitrów mleka Hej! w minutę! Wśród mężczyzn zwycięzcą został już po raz SIÓDMY Konrad Urbańczyk z Raby Wyżnej, dojąc w minutę 3900 ml mleka. Drugie miejsce zajął Michał Budzeń z Boczków koło Łowicza (zeszłoroczny mistrz), a trzecie Kazimierz Ptak z Kamionki Wielkiej. Warto zaznaczyć że w tym roku na podium zabrakło wielokrotnego Mistrza Polski Stanisława Budzenia, który ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu tuż poza podium.

W tym roku w zawodach udział wzięło 40 zawodników. Sponsorami nagród byli: producent mleka Hej!, Terma Bania i Rabkoland. Zwycięzcom nie zabraknie ani okazji do zabawy i relaksu, ani… nabiału!

Stali bywalcy, którzy od lat startują w Mistrzostwach lub przyjeżdżają kibicować swoim najbliższym, przyznali, że choć same zawody wciąż mają niepowtarzalny, swojski klimat, sam park rozrywki przez 19 lat zmienił się nie do poznania. ­– Kiedyś, w 2003, na „Krówce” byłyśmy tutaj z córką. To był jeszcze taki lunapark. Fajne karuzele, wesoła impreza. W tym roku zabrałam wnuczkę i miejsce jest nie do poznania! Piękna zmiana. Oby za rok też były zawody, wybierzemy się na pewno.

W tym roku będzie jeszcze okazja, by wziąć udział w nietypowych zawodach. 17 sierpnia 2019 w Rabkolandzie odbędą się Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy Do Żucia.

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco!

sheep
Owca
Owca
Owca
Owca