Wiadomości Rabkoland
Wiadomości
clouds
Data dodania:
196
Udostępnij:

Rabkoland zaprasza na Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia

Mowa o 18. edycji Mistrzostw Polski w… Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia, które co roku gromadzą w rozrywkowym sercu Rabki-Zdrój rzesze fanów tej oryginalnej dyscypliny.

Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia to jedna z flagowych imprez organizowanych na terenie Rabkolandu. Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w 2003 roku i przyciągnęła wówczas niemal 500 uczestników. W najbliższą sobotę, 21 sierpnia, entuzjaści gum do żucia z całej Polski spotkają się na 18. już edycji wspomnianej imprezy.

- W Rabkolandzie staramy się na co dzień zapewnić naszym gościom przeżycia i doświadczenia, które staną się dla nich czystą frajdą i kwintesencją dziecięcej rozrywki. Mistrzostwa w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia to nasz kolejny ukłon w stronę wspomnień z dzieciństwa, którego guma balonowa była niewątpliwie jednym z najcenniejszych przysmaków i symboli – mówi Piotr Wiecha, właściciel parku rozrywki Rabkoland.

Rozgrywki będą realizowane pod specjalnym nadzorem Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych, a imprezę poprowadzi znany i lubiany w regionie kabaret Śleboda. Zasady konkurencji są proste, choć wykonanie już nieco trudniejsze. W pierwszej kolejności należy żuć gumę przez około 10 minut (to, na podstawie doświadczeń dotychczasowych uczestników wydarzenia, najbardziej optymalny czas), a następnie nadmuchać z niej jak największy balon. Pomiaru dokonuje wykwalifikowana komisja, a dokonywany on jest przy pomocy specjalnych balonomierzy. Do konkurencji można podchodzić kilkakrotnie.

Na laureatów Mistrzostw, poza zasłużoną chwałą i sławą, czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Rabkoland. Zwycięzcy, którzy znajdą się na podium, otrzymają nagrody pieniężne, dyplomy i puchary. Osobom, które zajmą miejsca od 4. do 10., zostaną z kolei wręczone nagrody rzeczowe. Aby wziąć udział w zawodach, należy w dniu Mistrzostw posiadać ważny bilet wstępu do Rabkolandu, a następnie dokonać bezpłatnego zapisu w biurze zawodów znajdującym się przy scenie głównej. Organizatorzy nie przewidują ograniczeń wiekowych uczestników. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 13-15.

Rabkoland to jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce, znajdujący się w miejscowości Rabka-Zdrój. Park rozpoczął działalność pod nazwą Lunapark Alibaba w 1989 roku. Od 2001 roku funkcjonuje już jako Rabkoland. W latach 2019-2020 miejsce przeszło gruntowną rewitalizację. Na terenie parku można znaleźć atrakcje dla dzieci od 1 do 12 lat, choć w ofercie Rabkolandu bardzo dobrze odnajdują się także dorośli. Urządzenia rozrywkowe są podzielone na 5 stref tematycznych: Machinarium, Dolinę Trzmiela, Góralsko Dżunglę, Wioskę Wikingów i Cyrk Luna. Wśród atrakcji Rabkolandu można wymienić: najmniejszy rollercoaster tylko dla dzieci, Latający Autobus, Wesołą Farmę, Wieżę Duch-Duch czy Kuźnię Wikingów. Na terenie parku znajduje się ponadto Muzeum Orderu Uśmiechu. Więcej informacji na temat parku można znaleźć na stronie www.rabkoland.pl.

Owca
Owca
Owca
Owca