Wiadomości Rabkoland
Wiadomości
clouds
Data dodania:
396
Udostępnij:

Witamy serdecznie podróżnych

11 grudnia 2014 r., punktualnie o godzinie 13:00, oficjalnie otwarto, zrewitalizowany dworzec kolejowy w Rabce-Zdroju, który jest oddalony jedyne 500 m od Rabkolandu.

Podobno liczy się pierwsze wrażenie. To wrażenie pozostanie na długo w pamięci podróżujących do Rabki, na których czeka teraz piękny odnowiony budynek, centrum informacji turystycznej, biblioteka i kafejka internetowa. A to wszystko w nowym dworcu PKP, na którego otwarciu, gości witali burmistrz Rabki Ewa Przybyło i poseł RP Edward Siarka.

Były warsztaty dla dzieci z architektury kolejowej, budowanie lokomotywy, interaktywna gra kolejowa, a całość dopełniona została przepiękną galerią zdjęć dworca z minionej epoki autorstwa Piotra Kuczaja.

Dworzec odnowiono w stylu Uzdrowiskowym, więc nie sposób go pomylić z architekturą dworcową, która zapanowała w Polsce za czasów Rzeczpospolitej Ludowej. To dworzec, jaki widuje się na filmach przedstawiających okres lat dwudziestych ubiegłego wieku

Oryginalnie budynek rabczańskiego dworca został wzniesiony w 1925 r.

Gmina, w której leży najpiękniejszy w kraju Skansen Kolejowy, doczekała się wreszcie dworca mogącego zachęcić przejeżdżających do zmiany planów podróży i odwiedzenia Rabki.

Owca
Owca
Owca
Owca