Wiadomości Rabkoland
Wiadomości
clouds
Data dodania:
739
Udostępnij:

XVI Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy !!!

Już po raz 16, w sobotę 16 lipca dowiemy się, kto zostanie najlepszym dojarzem i dojarką w kraju. Na terenie rodzinnego parku rozrywki Rabkoland w Rabce Zdroju odbędą się Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy.

Już po raz trzeci w odrębnych kategoriach zmierzą się kobiety i mężczyźni.

Co rok do Rabki na Mistrzostwa ściąga wielu profesjonalnych dojarzy. Część zawodników ćwiczy regularnie na specjalnie przygotowanych dójkach, przygotowując się do Mistrzostw u siebie w domu.

Obecnym mistrzem w dojeniu sztucznej krowy jest Grzegorz Miernik z Bukowiny Tatrzańskiej. Rekordzistą Konrad Urbańczyk z Rabki Zdrój z wynikiem 4250ml, który wraz ze Stanisławem Budzeniem z Łowicza zdominowali te zawody w ostatnich latach, zdobywając tytuły mistrza w sumie dziewięciokrotnie. Hegemonię tej dwójki przerwał dopiero w ubiegłym roku Grzegorz Miernik, zajmując pierwsze miejsce.

Wśród kobiet niekwestionowaną mistrzynią jest Maria Staszel z Cichego, która dwukrotnie zdobywała koronę Mistrza Polski, a warto pamiętać, że żeńskie zawody organizowane są dopiero od dwóch lat.

Krowę sztuczną inaczej niż prawdziwą doi się metodą ściskania wymion. Nie jak w przypadku „żywego zwierzęcia” gdzie delikatnymi ruchami musimy doprowadzić mleko, z góry na dół. Jak mocno i szybko należy ściskać wymiona wiedzą tylko najlepsi zawodnicy, a sekret jak wydoić jak najwięcej skrywany jest przez nich skrzętnie.

Zapisy na zawody prowadzone są od godziny 11.Maksymalna ilość uczestników jest ograniczona, liczy się kolejność zapisów. Zawody rozpoczynają się o godzinie 14:00. Mistrza Kobiet i Mężczyzn wyłonimy około godziny 16:00.

W dzień zawodów jak w każdy inny obowiązuje bilet no-limit 29zł dla każdej osoby, która chce wejść na teren parku.

Owca
Owca
Owca
Owca