Wiadomości Rabkoland
Wiadomości
clouds
Data dodania:
491
Udostępnij:

Znamy zwycięzców XXI Mistrzostw Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy!

Zawodnikom tej niecodziennej konkurencji przyświecał jasny cel: wydojenie, w pojedynczym podejściu, jak największej ilości mleka w czasie jednej minuty. Jak co roku główną bohaterką zmagań była znana wszystkim miłośnikom Mistrzostw - krowa Robcula. Tradycyjnie imprezę poprowadził popularny na całym Podhalu kabaret Śleboda.

W tegorocznych rozgrywkach wzięły udział 32 osoby, które zmierzyły się w dwóch kategoriach: żeńskiej i męskiej. Walce o podium towarzyszyły ogromne emocje, zarówno wśród uczestników, jak i w gronie aktywnie kibicujących gości Rabkolandu. O atrakcyjności wydarzenia świadczy fakt, że ma ono swoich stałych miłośników, którzy nie odpuszczają żadnej edycji od kilku lat. Ponadto udział w rozgrywkach zapisał się także w tradycji wielu rodzin, które na zawody przyjeżdżają w reprezentacji międzypokoleniowej. 

Mistrzynią tegorocznej edycji została Marta Augustyn z Krzemionki Małej, której udało się wydoić aż 1400 ml mleka! Pozostawiła ona w tyle 11 uczestniczek, które w tym roku stanęły do rywalizacji. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Bożena Owsiak z Lipnicy Małej (1350 ml mleka) oraz Małgorzata Janik z Krakowa (1300 ml mleka). Tuż za podium znalazła się Agata Maksymiak z Rabki-Zdrój z wynikiem 1250 ml mleka. W kategorii męskiej zwyciężył natomiast Michał Budzeń z Boczków Chełmońskich z wynikiem 2000 ml mleka wydojonego w czasie minuty. Drugie miejsce wśród mężczyzn zdobył Piotr Ordzowiały z Osielec (1750 ml mleka), a trzecie – Konrad Urbańczyk z Raby Wyżnej z wynikiem 1700 ml mleka.

Laureaci konkursu, poza niesamowitą dawką endorfin, mogli liczyć na atrakcyjne upominki ufundowane przez Rabkoland. Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, a także nagrody pieniężne i rzeczowe. Symbolicznie nagrodzeni zostali także uczestnicy, którzy zajęli miejsca od 4. do 10.

"Dziękujemy wszystkim uczestnikom, że jak co roku, przyjechali do nas z ogromnie pozytywnym nastawieniem i pokazali zacięty duch walki. To dzięki Wam ta impreza odbywa się już od ponad 20 lat. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok, krowa Robcula Was nie zawiedzie!" - powiedział Piotr Wiecha, właściciel Parku Rozrywki Rabkoland.

To nie koniec szalonych imprez, jakie Rabkoland zaplanował na ten sezon. Właściciele parku już teraz zapraszają na XIX edycję Mistrzostw Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia, która odbędzie się już 20 sierpnia.

Owca
Owca
Owca
Owca