fbpx
 • Rabka Zdrój – Miasto dzieci świata

  Rabka-Zdrój to miasteczko między Krakowem a Zakopanym położone u styku Gorców i Beskidu Wyspowego oraz Pasma Podhalańskiego, na wysokości 500-560 m n.p.m., u ujścia potoków Poniczanki i Słonki do Raby.

  Historia Uzdrowiska Rabka związana z występującymi tu źródłami solnymi sięga lat trzydziestych XIII wieku, kiedy to wojewoda krakowski, Teodor Gryfita upoważnił klasztor cystersów do prowadzenia akcji osadniczej w tzw. „terytorium ludźmierskim” i wykorzystywania soli na potrzeby klasztoru.

  Nazwę Rabki po raz pierwszy wymienił Jan Długosz, wspominając o dokumencie Bolesława Wstydliwego,który potwierdzając nadanie tych ziem Cystersom, użył stwierdzenia „Sal in Rabschyca”.

  W promieniu dwóch kilometrów od Rabkolandu znajduje się kilka bardzo ciekawych atrakcji edukacyjnych, które mogą być doskonałym uzupełnieniem wycieczki do Rabki.

  Dzieci na pewno nie będą się nudzić w Rabce. Tężnia solankowa, tańcząca fontanna, muzeum Orkana, teatr lalek Rabcio, pomnik Św. Mikołaja, stadnina koni u Żura, leśne trasy turystyczne, w tym specjalne ścieżki edukacyjne to tylko część atrakcji, które oferuje Rabka. Jak widać, można śmiało określić ją mianem miasta dzieci – bez wyjątku każdy maluch znajdzie tu coś dla siebie!

  Grupom zorganizowanym sugerujemy odwiedzić Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce oraz jedyne na terenie Małopolski pracownie garncarskie znajdujące się w Rabce. Cieszą się one dużym powodzeniem wśród najmłodszych. Może to być świetna oferta uzupełnienia wycieczki o cenny element edukacyjny.

   

   

  1.-Tężnia-Solankowa-fot.-Jan-Ciepliński

  285

  dworzec-pkp-rabka-zdroj-2

   

   

   

   

   

  Zobacz także:

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ - 5% NA BILET WSTĘPU ZAKUPIONY ONLINE

-5%