• Bajkowa Ścieżka

  Serdecznie zapraszamy do miejsc, które są naszą specjalnością -Teatry Ruchomych Figur. Są one wykonane przez niemiecką firmę Heimotion, będącą liderem światowego rynku w produkcji tego typu produktów. Każda z nich została wykonana z najwyższą starannością i dbałością o najmniejszy szczegół. Cechują się pełną charakteryzacją, zaczynając od ubioru, kończąc na bogato zdobionym otoczeniu.
  Kataryniarz Lucek prezentuje się niezwykle elegancko w góralskim stroju. Nic w tym dziwnego – zatrudniony od lat w Rabkolandzie, opowiada historie związane z naszym parkiem, każdemu, kto chce go wysłuchać. Nie ustępuje mu grający na banjo Satry Farmer, który rozweseli swoją wesołą melodią każdego brzdąca. Te i inne oryginalne osobistości czekają w naszym parku na Państwa odwiedziny.
  Figury, które są prezentowane w tym wyjątkowym miejscu, są absolutnie unikatowe i nie znajdziecie ich Państwo w żadnym innym parku w naszym kraju. Ich łączna liczba wynosi aż 250 sztuk. Dodatkowym atutem jest możliwość ich uruchomienia za pomocą przycisków (kolor czerwony, oprócz Wesołej Farmy – kolor czarny).

 • Krokodyll Band

  Więcej

  Wesoła paczka krokodyli prosto z Meksyku umili wam czas muzyką Rock&Roll. Muzycy oferują skoczne melodie, które sprawiają, że zwiedzający sami podrygują do muzyki. Oczywiście, jest to jak najbardziej wskazane! Krokodyle uśmiechają się jeszcze szerzej, gdy widzą zaangażowanie swoich słuchaczy. A więc tańczcie i bawcie się dobrze!

 • foto (109)

 • lucekkataryniarz3

 • Lucek kataryniarz z Górnego Śląska

  Więcej

  Nieopodal odwróconego domu, przy głównej bramie, warto jest przystanąć na chwilę, by zostać serdecznie powitanym przez Lucka – kataryniarza.
  Przyjechał on z Górnego Śląska i gdy tylko poznał Rabkoland, postanowił głosić o tym miejscu, jak i o swoim życiu. Posłuchajcie jego niesamowitych historii, które przybliżą Wam nieco charakterystykę naszego parku, jak i znajdujących się w nim postaci.
  Odchodząc nie zapomnijcie pozdrowić jego i jego sympatycznej, małej małpki.

 • Śpiewające Warzywa

  Więcej

  Kto powiedział, że warzywa są tylko do jedzenia? W naszym parku są to przede wszystkim postacie, które uczą poprzez dobrą zabawę. Śpiewające warzywa są w rzeczywistości animatronicznym show, skierowanym zarówno do dzieci, jak i dorosłych.
  Podczas przedstawienia dowiecie się w jak prawidłowo się odżywiać, a przy okazji świetnie się przy tym ubawicie! Nasz kabaret rozbawi każdego do łez. Ta nietypowa forma przekazywania niezwykle ważnej wiedzy z pewnością zachęci dzieciaki do jedzenia warzyw, jak również do częstych odwiedzin w Rabkolandzie.

 • FOT_9712

 • Ruchome grzyby i gadający Muchomor

  Więcej

  Jeżeli chcecie poznać niezwykle oryginalne postacie w naszym parku, zaglądnijcie do Ruchomych Grzybków i Gadającego Muchomora.
  To postacie, które swoim optymistycznym usposobieniem wywołują uśmiech na twarzach każdej osoby. Już od wejścia machają rękami i tańczą ze szczęścia na widok nowych gości.
  Muchomor jest wyśmienitym gawędziarzem i z chęcią podzieli się z Wami swoją historią, a Ruchome Grzybki odtańczą swój wesoły taniec. Możecie śmiało tańczyć z nimi!

 • muchomor4

 • wesolafarmafarmer

 • Wesoła Farma

  Więcej

  Wiejskie klimaty w iście oryginalnym wydaniu – Wesoła Farma jest miejscem w którym obecne są nie tylko sympatyczne zwierzęta gospodarcze, których jest aż 31 sztuk, ale przede wszystkim dźwięki melodii „Stary Farmer farmę miał”, w wykonaniu nikogo innego, jak samego Farmera McDonalda!
  Jego żywa melodia rozbrzmiewa na banjo, a 17 z 24 figur uczestniczy w piosence, poruszając się do melodii poprzez ruchome elementy. Zwierzając to miejsce śmiało można bawić się razem z figurami, jak również śpiewać dobrze wszystkim znaną piosenkę. Niech to wiejskie, ale jakże wesołe miejsce rozbrzmiewa wesołymi dźwiękami.

 • Klowny z lustrami

  Więcej

  Dom Śmiechu bez obecności tych niezwykle radosnych klaunów nie byłby tym samym miejscem. Odkąd na stałe zamieszkały w tym nietypowym domostwie, regularnie wypełnia się ono odgłosami donośnych śmiechów.
  Przechadzając się wśród luster, które pokażą Twoje nietypowe oblicze, warto jest nieco się przy nich powygłupiać. Robiąc głupie miny rozbawisz klauny do łez. Podejmij to niecodzienne wyzwanie sprawdź kto będzie śmiał się głośniej – Ty czy klauny!

 • klowny

 • wsrodkur

 • Harmonista wśród kur

  Więcej

  Jeżeli lubicie paryski klimat, francuską atmosferę oraz oryginalną muzykę tego miejsca, nie możecie ominąć atrakcji jaką jest Harmonista wśród kur.
  Znajdujący się w cieniu wieży Eiffla muzyk, w nietypowym towarzystwie kur, wygrywa na swej harmonijce francuskie melodie, które przenoszą słuchacza w to wyjątkowe miejsce. Możecie poczuć się jak we Francji, bez opuszczania naszego parku!

 • Wesołe zające

  Więcej

  Te trzy zające to prawdziwe psotniki! Wieczorami zakradają się na Wesołą Farmę, grasując po polach pełnych świeżej marchwi sałaty. Nic więc dziwnego, że ich psotliwość tak bardzo przyciąga dzieci. Jedynie Stary Farmer nie żywi do nich ciepłych uczuć – ciekawe dlaczego?
  Przystań na chwilę przy tym trio i poznaj te Wesołe Zające.

 • zajace

 • figury ruchome psia orkiestra rabkoland

 • Dżek i jego psia kapela

  Więcej

  Panie i Panowie! Ladies and Gentelmen! Przed Państwem prosto z Nowego Jorku, prawdziwa gwiazda psiej muzyki rozrywkowej – Dżek i psia kapela! Ich muzyka płynie prosto z serca, a Dżek to prawdziwa gwiazda tego bandu. Niejednego melomana urzekł już swoim wokalem!
  Ten utalentowany zespół zyskał niemałą popularność na amerykańskiej scenie, by na stałe zagościć w Rabkolandzie. Ale Drodzy Goście spieszcie się z odwiedzeniem tej atrakcji, ponieważ być może już niedługo zespół ruszy w dalszą trasę.

 • Świnki trzy

  Więcej

  Rabkoland jest pełen muzycznych dźwięków – przy tej atrakcji jest ona zapewniana przez Świnki trzy, które znajdują się przed Wesołą Farmą.
  Mamy tu takie instrumenty jak bębenek, saksofon oraz harmonijkę. Te trzy instrumenty tworzą spójną całość, której niezwykle miło się słucha.
  Przyjazne usposobienie świnek sprawia, że niejedno dziecko już zatupało w rytm ich wesołej i bardzo skocznej muzyki.

 • figury ruchome swinki trzy byly sobie rabkoland

 • teatrzykneptun

 • Neptun puszczający bańki

  Więcej

  Czy w Rabkolandzie można spotkać samego boga mórz i oceanów? Oczywiście, że tak! Samą atrakcją jest nie tylko poznanie tak ważnej osobistości, ale przede wszystkim spędzenie w jego obecności przyjemnych chwil.
  A wszystko to za sprawą prawdziwych mydlanych baniek, które Neptun z zapałem puszcza naszym małym gościom. Puszczone raz, są niesione przez wiatr, mieniąc się tysiącem kolorów, by trwać jedynie przez chwilę. Jednak ile przy tym dają radości, wiedzą nie tylko dzieci.

 • Strach na wróble

  Więcej

  Zadaniem każdego stracha na wróble jest przede wszystkim straszyć. Niestety temu Strachowi poszło coś nie tak, ponieważ nie tylko nie wystraszył wróbelków, ale jeszcze zaprosił parę zajączków, które urządziły sobie z jego ramion karuzelę!
  Przystań i zobacz jak małe zajączki dobrze się bawią na ramionach naszego Stracha, który wcale nie straszy.

 • strachnawroble

 • foto (111)

 • Marsz Pingwinów

  Więcej

  Należy przyznać, że pingwiny są dość nietypowymi zwierzątkami, które pomimo iż są ptakami, są nielotami.
  Najmłodszych odwiedzających nasz park zapraszamy do wysłuchania ich historii, które same opowiedzą. Wytłumaczą dzieciom czym się zajmują i jakie są ich zwyczaje.

 • Klowny za płotem

  Więcej

  Niestety nie wszystkie ze znajdujących się u nas figur są grzeczne. Te niesforne klauny uciekły z naszego cyrku i zadomowiły się w najlepsze przy parkingu. Ich ulubionym zajęciem jest machanie do naszych gości, by być pierwszymi, którzy witają odwiedzających. No dobrze, niech już tam zostaną…
  Nie zapomnijcie tylko im odmachać!

 • klownypodbasztami

 • teatrzykdziad

 • Śpiący dziadek w odwróconym łóżku

  Więcej

  W Rabkolandzie dla każdej figury znajdzie się jakieś zajęcie. W Odwróconym Domu w najlepsze, nieustannie śpi dziadek! I to nie żart – takie jest jego zajęcie!
  Nie da się ukryć, iż mimo wszystko nie należy ono do najłatwiejszych zadań, ponieważ dziadek śpi – jak przystało na Odwrócony Dom – w odwróconym łóżku.
  Odwiedzających jednak prosimy o ciche zachowywanie się w jego pobliżu, ponieważ niespodziewane wybudzenie dziadka może się dla niego wiązać z przykrym upadkiem z łóżka, a tego przecież nie chcemy.

 • Cyrk Wielki

  Więcej

  Zobacz jakie akrobacje wykonują dla Was cyrkowcy Cyrku Wielkiego w Rabkolandzie.
  W środku wielkiego cyrkowego namiotu na swoją widownię czekają klauny, tresowany lew, ogromne trzymetrowe słonie, wygimnastykowani akrobaci, orkiestra oraz wielu innych cyrkowych artystów.
  Każda ze scen jest odpowiednio nagłośniona i oświetlona, cechując się niepowtarzalnym klimatem, w którym dźwięki dostosowują się do konkretnej stylizacji sceny. I tak usłyszeć można ryk słoni, śmiech klaunów, czy muzykę orkiestry. Dzięki tak zaprojektowanej aranżacji można się poczuć jak podczas prawdziwego, cyrkowego show!
  Wszystkie sztuczki można oglądać z perspektywy wagonika na szynach, gdzie znajdzie się miejsce dla dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci.
  Usiądź wygodnie w cyrkowym samochodzie i daj się zabrać na przejażdżkę pełną cyrkowych akrobacji!

 • cyrk9

 • klownyhustajace

 • Huśtające się klowny

  Więcej

  Taka praca to naprawdę wymarzone zajęcie. Nasze szalone klauny mają za zadanie robić wysokie koziołki i imponujące przewroty. Zabawa jest dla nich na porządku dziennym.
  W Rura Parku wyciągajcie swoje szyje ku górze, by podziwiać fikuśne figury, które wykonują.

 • Lunapark w miniaturze

  Więcej

  Będąc z Muzeum Orderu uśmiechu nie można nie przystanąć przy pięknie wykonanej atrakcji jaką jest Lunapark w miniaturze.
  Cechujące się niezwykle precyzyjnym wykonaniem, z najwyższą dbałością o najmniejsze szczegóły, zachwyca bardzo dokładnym wykonaniem, ciesząc wzrok. Jest to makieta parku rozrywki jakiej jeszcze nie widziałeś. Składają się na nią place z kręcącymi i świecącymi się karuzelami, które mienią się niemal każdym kolorem.

 • foto (70)

 • foto (15)

 • Hawajskie tancerki

  Więcej

  Powiew hawajskich klimatów zapewniają Państwu nasze pięknie ubrane tancerki, które są specjalistkami w tradycyjnymi hawajskim tańcu.
  Zachęcamy do tańca razem z nimi – słysząc tę egzotyczną muzykę nikt chyba nie jest w stanie ustać na miejscu. Warto wspomnieć, że tancerki mają bardzo dużo energii – przekonaj się czy dorównasz im w tym żwawym tańcu.

 • Henrietta

  Więcej

  Kura znosząca złote jajka jednak istnieje i mieszka w Rabkolandzie. Zajrzyj do jej prywatnego kurnika – na pewno się nie obrazi – i sprawdź, czy zniesione przez nią jajo rzeczywiście jest złote, a jeśli tak – ile ma karatów?

 • foto (76)

 • foto (3)

 • Krasnoludy

  Więcej

  Któż nie zna tej sympatycznej ferajny, która z uśmiechem na ustach wykonuje swoją, bądź co bądź ciężką pracę. Oprócz uśmiechów na ich ustach gości niemilknąca pieśń, którą warto posłuchać.
  Grota Krasnoludów jest miejscem w którym nieustannie rozbrzmiewa wesoła melodia – może pośpiewasz razem z nimi? Na pewno zrobi im się raźniej.

 • Gracjan

  Więcej

  W pobliżu Łodzi Pirackiej zamieszkała wielokolorowa Papuga Gracjan. Pochodząca z Karaibów ta milusińska, jest niezwykle wygadanym stworzeniem, jak na porządną papugę przystało. Uwielbia rozmawiać ze zwiedzającymi, do czego serdecznie zachęcamy – może zdradzi Wam gdzie leży ukryty skarb?

 • foto (46)

 • Zobacz także

 • ogolneznowu

  Karuzele

 • muzeumorderu1

  Muzea i Edukacja

 • teatrpacynka

  Artyści

 • parkzdrojowy

  Atrakcje w mieście Rabka

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ - 5% NA BILET WSTĘPU ZAKUPIONY ONLINE

-5%