Zimowe atrakcje w Rabce-Zdroju

Zimowe atrakcje w Rabce-Zdroju: co warto zobaczyć i zrobić?

clouds
Data dodania:
713
Udostępnij:

Zobacz, jakie są największe atrakcje zimowe w Rabce-Zdroju i co warto zrobić, żeby miło spędzić zimowe wakacje w tym miejscu. Dowiedz się, gdzie znajdziesz najlepsze stoki narciarskie, co zwiedzić i gdzie zjeść w Rabce-Zdroju.

Największe atrakcje zimowe w Rabce-Zdroju: co warto wiedzieć?

Rabka-Zdrój – nazywana „miastem dzieci świata” – pozwala zapewnić najmłodszym wyjątkowy, aktywny i przede wszystkim zdrowy wypoczynek. Jeśli masz dość tłumów, niesatysfakcjonujących atrakcji, a chcesz spędzić czas w niecodzienny sposób – zimowa rozrywka w Rabce-Zdroju jest dla Ciebie. Miasto jest położone niedaleko Krakowa, zachęca szeroką gamą uzdrowisk i wyjątkowych miejsc, do których chętnie się wraca. Atrakcje zimowe to jednak nie tylko białe szaleństwo, ale także zabytki i muzea, które z pewnością pozostaną w pamięci zwiedzających na długo.

Stoki narciarskie w Rabce-Zdroju: gdzie szusować?

Miejsc do aktywnego wypoczynku w okolicach tej pokrytej białym puchem miejscowości zdecydowanie nie brakuje – ciekawscy mogą bez problemu obejrzeć stoki narciarskie na podglądzie online z kamer. Niezależnie od tego, gdzie chcesz się zatrzymać w Rabce-Zdroju zimą, możesz napawać oczy wyjątkowymi widokami i zadbać o codzienną dawkę aktywności fizycznej. Po polskiej stronie, biorąc pod uwagę długość, wyróżnić można stoki narciarskie:

  1. Kasina Wielka i Koninki – trasy obu tych wzniesień rozciągają się do 1450 m, jednak mają inne różnice wysokości – w tym zestawieniu to Koninki wychodzą na prowadzenie z różnicami dochodzącymi do 301 m.
  2. Mosorny Groń w Zawoi – niewiele odstający od poprzedników, z długością 1420 m i różnicami wysokości do 336 m.
  3. Spytkowice – o długości trasy 1050 m i różnicach wzniesień do 137 m.

Narty w Rabce-Zdroju to nie tylko oferta dla doświadczonych sportowców, ale także tych początkujących, którzy na delikatnych wzniesieniach i krótszych trasach chcą postawić swoje pierwsze kroki. A także dla tych, którzy po prostu chcą nacieszyć się piękną pogodą.

Zwiedzanie Rabki-Zdroju: co warto zobaczyć?

Kiedy wyjątkowe trasy parkowe nieco Cię już zmęczą, sprawdzisz dokładnie każdy pomnik i zechcesz odpocząć od bajkowej, spokojnej konwencji niezapomnianych teatrów dla dzieci, Rabka-Zdrój kolejny raz przychodzi z pomocą.

Park rozrywki Rabkoland to nieskończona ilość dobrej zabawy. To radosne miejsce tętni życiem i oferuje niezwykle szeroką ofertę po to, aby najbardziej wymagający pasjonat dobrej zabawy mógł znaleźć coś dla siebie. Park rozrywki oferuje takie atrakcje, jak:

  1. Machinarium i jego Latający Autobus, Wielki Zaginacz Czasoprzestrzeni czy Kredkowy Las.
  2. Farma cioci Maryni ­– pozwoli maluchom zobaczyć błyskotliwy Kabaret Warzyw, Warzywne Wieże czy Wesołą Farmę dla dzieci.
  3. Góralsko Dżungla – to między innymi Wieża Duch Duch czy Pofyrtane Drzewa.
  4. W Wiosce Wikingów można zwiedzić Kopalnię Złota czy Kuźnię Wikingów.
  5. Dziecko może spędzić czas przyjemnie także w Dolinie Trzmiela, między innymi podczas warsztatów.
  6. Cyrk Luna to zwieńczenie zabawy – pozostawi Twoje dziecko w wyśmienitym humorze jeszcze przez długi czas!

Zimowa rozrywka w Rabce-Zdroju: co robić poza nartami?

Aktywny wypoczynek to zdecydowany plus tej miejscowości, jednak w Rabce-Zdroju znajdziesz także mnóstwo okazji do zapoznania się z kulturą i tradycją. Muzeum Górali i Zbójników znajduje się w bardzo bliskiej okolicy Muzeum im. Władysława Orkana i już od wejścia oferuje przeżycie niezwykłej przygody. Zadania do wykonania pozwalają w łatwy sposób zaangażować najmłodszych w zwiedzanie i poznawanie historii tego miejsca.

Gdzie zjeść i gdzie się zatrzymać w Rabce-Zdroju?

Oferta noclegowa jest na tyle szeroka, że bez problemu zaplanujesz zarówno weekendowy wypad z rodziną, jak i ferie większą grupą. Opiniami zachęcają między innymi: Azyl pod Lasem, Zdrojowy Gościniec, Ośrodek Wypoczynkowy Ela czy Willa Cicha – a to tylko kilka z wielu propozycji, jakie oferuje Rabka-Zdrój. Kiedy już wiesz, co robić w Rabce-Zdroju zimą, czas na najważniejsze pytanie: gdzie zjeść w Rabce-Zdroju? Możesz delektować się zarówno świeżym sushi w Hato Sushi, jak i odwiedzić wysoko oceniane: Złoty Byk, Siwy Dym czy Cafe Słodka. Warto samemu wybrać się w kulinarną podróż i dać się oczarować lokalnym smakom.

Podsumowanie: największe atrakcje zimowe w Rabce-Zdroju

Rabka-Zdrój to urocze miejsce, które czeka na turystów, oferując szeroki zakres aktywności fizycznych, jak również wiele walorów kulturowych, a także wartościową rozrywkę dla najmłodszych. Złap oddech i postaw na zdrowie – zaszalej na wyciągu Maciejowa Ski, odwiedź muzea i teatry, przenieś się w czasie w Skansenie Taboru Kolejowego i zrób sobie pamiątkowe zdjęcia przy pomnikach. W Rabce-Zdroju z pewnością nie da się nudzić!

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco!

sheep
Owca
Owca
Owca
Owca