Atrakcje turystyczne w Rabce-Zdroju

Atrakcje turystyczne w Rabce-Zdroju

clouds

Planujesz ciekawą wyprawę turystyczną, ale nie wiesz w którą stronę Polski się udać? Jeśli zależy Ci na zobaczeniu czegoś, o czym nie będziesz mógł zapomnieć przez długi czas, przyjedź koniecznie do Rabki-Zdroju! Dlaczego akurat tutaj? Ponieważ jest to miejsce obfitujące w różnego rodzaju atrakcje turystyczne warte ujrzenia na własne oczy. Nie wierzysz? W takim razie przeczytaj koniecznie!

Rabkoland – miejsce, gdzie spełniają się marzenia (nie tylko dziecięce)

Jeśli w podróż do Małopolski zabierasz ze sobą dzieci, Rabkoland będzie obowiązkowym punktem na Waszej mapie wyprawy.

To miejsce, gdzie można fantastycznie spędzić czas w rodzinnym gronie. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni ulokowano ponad 30 urządzeń, które zagwarantują najmłodszym i ich opiekunom wyśmienitą zabawę przez cały dzień.

W cenie biletu można swobodnie korzystać ze wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie parku rozrywki. A tych jest naprawdę niemało! Latający Autobus, szalony Music Express, diabelski młyn, ogromne huśtawki i rollercoaster – to tylko niektóre z nich. Na odwiedzających Rabkę i znajdujący się tam park rozrywki czekają również inne atrakcje turystyczne w postaci Teatru Ruchomych Figur.

Muzeum Orderu Uśmiechu – dobry humor przede wszystkim!

Rabka-Zdrój to miejsce, gdzie czekają na Ciebie niezliczone atrakcje.

Jeśli odwiedzasz tutejszy park rozrywki, koniecznie udaj się do znajdującego się na jego terenie Muzeum Orderu Uśmiechu. To jedyne odznaczenie przyznawane dorosłym przez dzieci. Uroczystość jego wręczania można zobaczyć na własne oczy tylko w tym muzeum. We wzniesionym w 2002 roku budynku na bieżąco gromadzi się wnioski dzieci o przyznanie odznaczenia konkretnym osobom dorosłym. Dokumentuje się tam również zasługi osób, które uhonorowano Orderem Uśmiechu.

Park Zdrojowy w samym centrum miasta

Zwiedzając Rabkę-Zdrój i okolice nie sposób nie wybrać się do Parku Zdrojowego, który jest piękną wizytówką tej urokliwej miejscowości.

Stworzono go z myślą o zagwarantowaniu mieszkańcom i przyjezdnym możliwości spędzenia wolnego czasu w przepięknych okolicznościach przyrody. W lecie zachwyca on oglądających wielobarwnymi kwiatami, a zimą na jego terenie organizowane są kuligi. Park zdrojowy obfituje w różnego rodzaju atrakcje – liczne place zabaw, fontanny, boiska do piłki nożnej i siatkówki, drogi rowerowe. Zapraszamy do bezpłatnego skorzystania z możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu!