Pytania i odpowiedzi Rabkoland

Pytania i odpowiedzi

clouds

Ogólne

Gdzie znajduje się Rabkoland?

Nasz park rozrywki położony jest w ścisłym centrum Rabki-Zdrój przy ul. Podhalańskiej 2A w pow. nowotarskim w woj. małopolskim. Miasto znajduje się na przecięciu dróg: Kraków – Zakopane oraz Wadowice - Nowy Sącz. Do Rabki-Zdrój prowadzą także dwie trasy skierowane na Słowację. Chodzi o Drogę krajową 7 z przejściem granicznym w Chyżnem oraz Drogę krajową 49 z przejściem granicznym w miejscowości Jurgów.

Czy na terenie parku znajduje się bankomat?

Na terenie Rabkolandu nie ma bankomatu. Znajduje się on jednak bardzo blisko — w odległości około 300 metrów. To bankomat należący do Banku Pekao S.A (wyjście od strefy Góralsko Dżungla). Inne bankomaty w okolicy: Millennium Bank przy ul. Rynek 3 (wyjście od Strefy Cyrkowej) oraz Planet Cash przy ul. Zakopiańskiej 6a (wyjście od strefy Góralsko Dżungla).

Czy obok parku znajduje się parking i ile kosztuje?

Posiadamy miejsca parkingowe, które są całkowicie bezpłatne. Podstawowy parking (P1) znajduje się przed wejściem głównym od strony rzeki Poniczanka pod adresem ul. Rynek bn. Drugi parking (P2) zlokalizowany jest za rzeką Poniczanka (obok Apteki Dr. Max).

Dla dzieci, w jakim wieku przeznaczony jest park?

Atrakcje i urządzenia znajdujące się na terenie parku przeznaczone są dla dzieci już od 2 roku życia. Przy każdej atrakcji znajduje się regulamin lub obsługa, która podpowie, czy dziecko może skorzystać samodzielnie z danej karuzeli, czy wymagać będzie opieki osoby dorosłej.

Planujemy sesję ślubną w parku rozrywki. Czy jest to możliwe w Rabkolandzie?

Zdecydowanie tak. Chętnie gościmy pary młode, które zamierzają skorzystać z naszego pakietu sesji ślubnych. Podobnie sytuacja wygląda w kwestii innych wydarzeń okolicznościowych. W celu nawiązania współpracy i ustalenia terminu spotkania zapraszamy do kontaktu mailowego: [email protected].

Co w sytuacji, gdy w parku będzie brzydka i deszczowa pogoda?

Park Rabkoland otwarty jest nawet wtedy, gdy pogoda nie sprzyja. Podczas przelotnych opadów można zawsze ukryć się pod zadaszeniami, w punktach gastronomicznych lub korzystając z atrakcji pod dachem. Podczas silnych opadów deszczu i bardzo małej frekwencji gości, Rabkoland zastrzega sobie prawo do skrócenia godzin pracy parku.

Co warto zabrać ze sobą planując przyjazd do Rabkolandu?

Warto być przygotowanym na zmieniające się warunki pogodowe. Należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież oraz wygodne buty. Dla dzieci dobrze też mieć pod ręką dodatkowy komplet ubrań na zmianę oraz ręcznik, gdyż w parku znajduje się kilka placów wodnych. W słoneczne dni dobrze mieć ze sobą okulary przeciwsłoneczne i olejek z filtrem. Warto przygotować się również na świetną zabawę oraz niezapomniane chwile, które można uwiecznić za pomocą kamery czy aparatu. Ponadto nie zaszkodzi zabrać ze sobą plecaka, czy powerbanka, który naładuje baterię naszych sprzętów elektronicznych. Jeżeli przysługują Państwu zniżki na bilety, to prosimy pamiętać o dokumentach, które poświadczają o uprawnieniu do rabatów.

Czy na teren parku można wejść ze zwierzęciem np. psem?

Tak, oczywiście dopuszczamy taką możliwość. Małe psy powinny znajdować się na smyczy, natomiast większe muszą mieć założony kaganiec.

Czy na terenie Rabkolandu znajdują się szafki na rzeczy osobiste?

Nie.

Godziny otwarcia

Kiedy rozpoczyna się sezon i jak wyglądają godziny otwarcia parku?

Sezon 2024 rozpocznie się 26 kwietnia. Prosimy śledzić kalendarz pracy parku. W trakcie trwania sezonu Rabkoland otwarty jest codziennie od godz. 10:00 do 18:00 lub 19:00.

Czy w niedziele niehandlowe park jest czynny?

Tak.

Czy park otwarty jest w święta i dni wolne od pracy?

Tak, oczywiście.

Bilety

Ile kosztuje bilet wstępu do Rabkolandu?

Aktualne informacje dotyczące cen biletów znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce „Bilety i pakiety”.

Gdzie można kupić bilet do Rabkolandu?

Bilet do obiektu można nabyć w kasie biletowej w czasie pracy parku lub przez Internet. Aby uniknąć kolejek, zalecamy zakup biletów w naszym systemie sprzedaży online znajdującym się na stronie internetowej:

www.bilety.rabkoland.pl

Czym jest bilet sezonowy?

Bilet sezonowy upoważnia do codziennej zabawy w Rabkolandzie w trakcie trwania sezonu. Dzięki niemu Goście (od dnia nabycia wejściówki) mogą korzystać do woli ze wszystkich atrakcji i urządzeń. Bilet nie obejmuje pamiątek, loterii oraz gastronomii.

Jak długo ważny jest bilet zakupiony online?

Bilety zakupione online można wykorzystać w dowolnym dniu otwarcia parku podczas trwania danego sezonu.

Czy w parku można nabyć bilety rodzinne?

Nie mamy w ofercie biletów rodzinnych. Każdy Gość zobowiązany jest do zakupu biletu indywidualnego. Oczywiście może wtedy korzystać z przysługującej mu ulgi (np. związanej z odpowiednim wzrostem lub wiekiem). Co ważne, dla większych rodzin przewidzieliśmy rabaty wynikające z okazania Karty Dużej Rodziny.

Co zawiera bilet wstępu?

W cenie biletu nasz Gość otrzymuje możliwość korzystania bez żadnych limitów ze wszystkich dostępnych w parku atrakcji, a także uczestnictwa w wydarzeniach cyklicznych np. w Mistrzostwach Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia.

Czy można wejść do Rabkolandu dla towarzystwa, bez kupowania biletu i bez zamiaru korzystania z atrakcji?

Bezpłatne wejście na teren parku wyłącznie dla towarzystwa lub opieki nad dzieckiem nie jest możliwe. Każde wejście do Rabkolandu obejmuje prawo do korzystania ze wszystkich dostępnych atrakcji i urządzeń przez cały dzień. Obowiązuje ono także Gości, którzy nie chcą lub nie mogą korzystać z niektórych urządzeń.

O parku

Czy na terenie parku znajdują się dodatkowo płatne atrakcje?

Niemal wszystkie atrakcje w Rabkolandzie dostępne są w cenie zakupionego biletu. Ponadto Goście odrębnie zapłacą za posiłki i napoje w punktach gastronomicznych oraz za zakupione pamiątki.

Czy w Rabkolandzie można zjeść posiłek?

Zdecydowanie tak. W parku znajduje się aż 9 punktów gastronomicznych, w których można zakupić napoje oraz zjeść przekąskę, obiad, czy słodkie desery. Nasze punkty to: Pasibrzuch, Pizzeria pod Palmami, Mniam Mniam, Mniam, Słodka Irenka, U Bima i Boma, Sokowirówka, Lody Minimelts oraz Kiełba Wikinga.

Czy na terenie parku można palić papierosy?

W parku zostały wyznaczone specjalne miejsca, w których każda dorosła osoba może zapalić papierosa lub e-papierosa. Należy jednak pamiętać, że Rabkoland jest parkiem dla dzieci – prosimy więc nie narażać osób najmłodszych, a także niepalących na wdychanie szkodliwych substancji.

Czy można używać karty płatniczej na terenie parku?

Zdecydowanie tak. Płatności kartą można dokonać zarówno za bilety wstępu, jak i za większość punktów gastronomicznych na terenie Rabkolandu.

Czy w czasie zabawy można opuścić teren parku i do niego wrócić?

Osoba chcąca tymczasowo opuścić Rabkoland, a później do niego wrócić, powinna przed wyjściem poprosić pracownika znajdującego się przy bramkach o specjalną pieczątkę. Umożliwi ona powrót na teren obiektu tego samego dnia. Uwaga! Należy zachować bilet wstępu do Rabkolandu, bo będzie on wymagany do okazania w momencie powrotu.

Czy w Rabkolandzie znajduje się park wodny?

Nie posiadamy klasycznego parku wodnego ze zjeżdżalniami i basenami, jednak na terenie obiektu znajduje się kilka placów wodnych, które nie tylko dostarczą zabawy, ale również ochłody w gorące dni. Co ważne, w ramach zakupionych u nas biletów łączonych, mogą udać się Państwo do jednego z naszych partnerów – Term Bania.

Czy w parku znajduje się ustronne miejsce, aby przebrać dziecko i nakarmić je piersią?

Tak, w strefie — Farma Cioci Maryni znajduje się Pokój Matki i Dziecka. Można tam nie tylko przewinąć, ale także spokojnie nakarmić maluszka.

Czy w parku tworzą się duże kolejki do kas i atrakcji?

Aktualnie zwiększyliśmy liczbę kas oraz uprościliśmy zakup biletu online, co praktycznie niweluje kolejki przy wejściu do parku. Wyjątkiem mogą być święta oraz niedziele. Kolejki do urządzeń zdarzają się bardzo rzadko, w związku z dużą liczbą stref tematycznych i atrakcji. Najdłuższe kolejki do najbardziej popularnych atrakcji mogą wiązać się ze względnie niedługim czasem oczekiwania — około 20 minutami.

Czy można zarezerwować nocleg w Rabkolandzie?

Jako park rozrywki nie oferujemy własnego zaplecza noclegowego. Jednak region, jak i sama Rabka-Zdrój, czyli miejscowość uzdrowiskowa, posiadają bardzo dużo tego typu rozwiązań. Polecamy odwiedzić naszą podstronę internetową z wybranymi noclegami w okolicy: www.rabkoland.pl/pl/noclegi

Zniżki i promocje

Czy Rabkoland respektuje Kartę Dużej Rodziny (KDR)?

Tak. Uprawnia ona do 10% zniżki na bilety do parku przy zakupie wejściówek wyłącznie w kasach. Zniżka nie obejmuje biletów sezonowych, grupowych i zniżkowych. Co ważne, 1 karta obowiązuje na jeden bilet. W kasach parku należy okazać ważny dokument KDR.

Czy w Rabkolandzie istnieje bilet urodzinowy?

Wszystkie osoby do 12. roku życia włącznie, w terminie +/- 5 dni od daty urodzin, za bilet no-limit do parku uiszczają symboliczną opłatę 19 zł. Wymagane jest okazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz potwierdzenie, że w tym dniu jubilat obchodzi urodziny.

Czy w parku przewidziano zniżki dla grup?

Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla grup zorganizowanych. Grupa musi liczyć min. 15 osób. W celu rezerwacji wizyty grupowej (dla szkół lub przedszkoli) oraz ustalenia cen biletów konieczne jest zgłoszenie przyjazdu minimum dzień wcześniej. Można to zrobić pod numerem telefonu: 533 763 800; lub drogą mailową: [email protected].

Jestem osobą z niepełnosprawnością. Z czego mogę korzystać w parku i jakie zniżki mnie obowiązują?

Osoby niepełnosprawne (z ważną legitymacją) za całodniowy bilet wstępu do parku zapłacą jedynie 19 zł. Jest to również bilet no-limit, na którym mogą do woli korzystać ze wszystkich atrakcji i urządzeń. Jednak, w zależności od stopnia niepełnosprawności, Goście z niepełnosprawnościami mogą zostać poproszeni o korzystanie z urządzeń w towarzystwie opiekuna. W niektórych przypadkach korzystanie z części karuzel może zostać odradzone.

Zapisz się do newslettera!

Bądź na bieżąco!

sheep
Owca
Owca
Owca
Owca
Preferencje plików cookie
Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies klikając przycisk Ustawienia. Zalecamy zapoznanie się z Polityką prywatności i plików Cookies.
Preferencje plików cookie
Wykorzystanie plików cookie

Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies. Zalecamy zapoznanie się z Polityką prywatności i plików Cookies.

Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie prosimy o kontakt.