Pytania i odpowiedzi Rabkoland

Pytania i odpowiedzi

clouds

Ogólne

Gdzie znajduje się Rabkoland?

Rabkoland położony jest w samym centrum miasta Rabka Zdrój. Miasteczko znajduje się na przecięciu drogi Kraków – Zakopane i Nowy Sącz – Bielsko Biała. Tutaj odgałęzia się również droga na Słowację z przejściem granicznym w Chyżnem.

Czy na terenie parku znajduje się bankomat?

Na terenie parku nie ma bankomatu. Znajduje się jednak bardzo blisko - w odległości ok. 300 metrów - bankomat banku Pekao (wyjście od strefy Góralska Dżungla). Można opuścić park, aby skorzystać z bankomatu, a potem wrócić bez przeszkód.

Czy jest parking i ile kosztuje?

Oczywiście, posiadamy parking i jest on całkowicie bezpłatny. Znajduje się on pod wejściem głównym od strony rzeki pod adresem ul. Rynek bn.

Dla jakich dzieci przeznaczony jest park?

Atrakcje i urządzenia znajdujące się na terenie parku przeznaczone są dla dzieci już od 2 roku życia. Przy każdej atrakcji znajduje się regulamin lub obsługa, która podpowie, czy dziecko może skorzystać samodzielnie z danej karuzeli, czy wymagać będzie opieki osoby dorosłej.

Planujemy sesje ślubną w parku rozrywki. Czy jest to możliwe w Rabkolandzie?

Tak, jest to możliwe. Bardzo chętnie zapraszamy pary młode do skorzystania z naszego pakietu sesji ślubnych. Zapraszamy do kontaktu mailowego w celu ustalenia daty i uzyskania informacji: [email protected].

Co w razie niepogody?

Park Rabkoland otwarty jest nawet wtedy, gdy pogoda nie sprzyja. Podczas przelotnych opadów można zawsze ukryć się pod zadaszeniami, w punktach gastronomicznych lub korzystając z atrakcji pod dachem. Podczas silnych opadów deszczu i bardzo małej frekwencji gości, Rabkoland zastrzega sobie prawo do skrócenia godzin pracy parku.

Co warto zabrać ze sobą, planując przyjazd do Rabkolandu?

Zawsze warto być przygotowanym na zmieniające się warunki pogodowe. Należy wziąć ze sobą odpowiednią odzież oraz wygodne buty. Dla dzieci dobrze też przygotować suchą odzież na zmianę, jak i ręcznik – w parku znajduje się kilka placów wodnych. W słoneczne dni dobrze mieć ze sobą okulary przeciwsłoneczne i olejek z filtrem. Warto przygotować się również na świetną zabawę oraz niezapomniane chwile, które można uwiecznić za pomocą kamery czy aparatu! Jeśli dotyczą Państwa zniżki, prosimy pamiętać o dokumentach, które poświadczają uprawnienia do rabatów.

COVID-19 - Czy jest bezpiecznie?

Bardzo zależy nam na Waszym bezpieczeństwie, dlatego traktujemy dezynfekcję Rabkolandu bardzo poważnie. Osoby obsługujące atrakcje dezynfekują uchwyty i poręcze po każdej przejażdżce. Mamy także specjalną ekipę, która dba o higienę wszystkich elementów wystroju parku, jak ławki, kosze na śmieci, dekoracje czy figury. Cały park dezynfekowany jest raz jeszcze po zamknięciu.
Na Gości czeka ponad 40 stacji z płynem do dezynfekcji dłoni. Prosimy o zaprzyjaźnienie się z nimi i częste korzystanie. Nie zapominajcie przy tym o dzieciach – małe rączki również muszą być czyste. 

 

Wszystkie niezbędne informację na temat bezpieczeństwa podczas trwania pandemii znajdują się na naszej podstronie 

www.rabkoland.pl/pl/covid-19

Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Czy Rabkoland respektuje BON TURYSTYCZNY?

W parku rozrywki Rabkoland zrealizujesz bon turystyczny!

Możesz wykorzystać go na zakup biletów wstępu i dołożyć do tego bony do wykorzystania w gastronomiach w naszym obiekcie. 

Bon Turystyczny zrealizujesz jedynie w Biurze Obsługi przy wejściu głównym od strony rzeki.

UWAGA! Do bonu możesz dopłacić gotówką lub kartą.

Więcej informacji na stronie: www.rabkoland.pl/pl/bon-turystyczny

Godziny otwarcia

Kiedy rozpoczyna się sezon i jakie są godziny otwarcia?

Sezon 2023 rozpocznie się 28 kwietnia. 

Prosimy zapoznać się z kalendarzem otwarcia i pracy parku.

Czy w niedziele niehandlowe Rabkoland jest otwarty?

Tak. Park otwarty jest codziennie od 10:00 do 18:00, nawet w niedziele niehandlowe.

Czy mamy otwarte w święta i dni wolne od pracy?

Tak, oczywiście. Rabkoland otwarty jest codziennie od 10:00 do 18:00, także w każde święto czy dni wolne od pracy w czasie trwania sezonu.

Bilety

Ile kosztuje bilet wstępu do Rabkolandu?

Ceny biletów w sezonie 2022:

  • Bilet dla dzieci do 90 cm: gratis
  • Bilet dla dzieci od 90-120 cm:  69zł
  • Bilet normalny osoby od 120 cm:  79zł
  • Bilet urodzinowy (os. do 12 lat) +/- 5 dni od daty urodzin: 19zł 
  • Osoby niepełnosprawne (za okazaniem legitymacji): 19zł
  • Kobieta w ciąży (za okazaniem karty ciąży): 49zł
  • Seniorzy (os. powyżej 60 lat): 49zł
  • Bilet całoroczny (sezonowy):  169zł i 199zł

Dodatkowo przygotowaliśmy zniżki:

  • Rabat 10 % na bilety 2 godz. przed zamknięciem
  • Rabat 10% na bilety z Kartą Dużej Rodziny

Rabaty nie łączą się.

Cennik obowiązuje w sezonie 2023.

Aktualny cennik znajduje się również na stronie internetowej: Cennik biletów

 

Gdzie kupić bilet do Rabkolandu?

Bilet do Rabkolandu można kupić w kasie biletowej w czasie pracy parku od 10:00 do 18:00 lub przez Internet.

Aby uniknąć kolejek, zalecamy zakup biletów w naszym systemie sprzedaży online, znajdującym się na stronie internetowej: www.bilety.rabkoland.pl

Co to jest bilet sezonowy?

Bilet sezonowy upoważnia do codziennej zabawy i odwiedzin w Rabkolandzie w danym sezonie. Można na nim korzystać do woli ze wszystkich atrakcji i urządzeń od dnia zakupu po koniec sezonu.

Bilet nie obejmuje automatów wrzutowych, loterii oraz gastronomii. 

Jak długo ważny jest bilet zakupiony online?

Bilety zakupione online można wykorzystać w dowolnym dniu otwarcia parku w aktualnym sezonie. 

Czy są bilety rodzinne?

Nie mamy w ofercie biletów rodzinnych. Każdy Gość zobowiązany jest do zakupu biletu indywidualnego, korzystając ewentualnie z ulgi w związku ze wzrostem itp. Dla większych rodzin przewidzieliśmy rabat za okazaniem Karty Dużej Rodziny.

Aktualny cennik znajduje się również na stronie internetowej: Cennik biletów

Co zawiera bilet wstępu?

W cenie biletu wstępu otrzymują Państwo możliwość korzystania bez żadnych limitów ze wszystkich dostępnych w Parku atrakcji, urządzeń, placów zabaw i pokazów.

Dodatkowo płatne są automaty wrzutowe, loterie, gastronomia i usługi typu: malowanie twarzy, tatuaże oraz produkty w sklepach.

Czy można wejść do Rabkolandu, tylko dla towarzystwa, bez zamiaru korzystania z atrakcji?

Nie można wejść na teren parku tylko dla towarzystwa. Każde wejście na teren Parku obejmuje możliwość korzystania ze wszystkich dostępnych atrakcji i urządzeń przez cały dzień bez limitów i obowiązuje także Gości, którzy nie chcą lub nie mogą korzystać z niektórych urządzeń. Dla nich oferujemy spokojniejsze atrakcje, a także liczne pokazy i zabawy z animatorami.

O parku

Czy na terenie parku znajdują się dodatkowo płatne atrakcje?

Wszystkie atrakcje w Parku Rozrywki Rabkoland są w cenie biletu. Dodatkowo płatne są jedynie automaty wrzutowe, loterie oraz gastronomia.

Czy w Rabkolandzie można coś zjeść?

W Rabkolandzie jest aż 9 punktów gastronomicznych, gdzie można coś zjeść: PasiBrzuch, Pizzeria pod Palmami, pierogarnia i naleśnikarnia Mniam Mniam, kawiarnia Mniam, Kawiarnia Słodka Irena, U Bima i Boma, Sokowirówka, Lody Minimelts oraz Kiełba Wikinga.

Czy na terenie parku można palić?

W parku zostały wyznaczone miejsca, gdzie każdy dorosły może zapalić. Pamiętajmy jednak, że Rabkoland jest parkiem dla dzieci – prosimy więc nie narażać osób niepalących i dzieci na wdychanie szkodliwych substancji i palenie wyłącznie w palarniach.

Czy można płacić kartą na terenie parku?

Oczywiście, honorujemy płatność kartą płatniczą. Płatności kartą można dokonać zarówno za bilety wstępu, jak i większości punktów gastronomicznych oraz sklepach na terenie Rabkolandu.

Czy w czasie zabawy można opuścić park i do niego wrócić?

Jeśli chcesz wyjść z Rabkolandu, a później wrócić na teren Parku, przed wyjściem poproś pracownika przy bramkach o specjalna pieczątkę. Umożliwi Ci ona powrót na teren Parku tego samego dnia. Uwaga! Zachowaj bilet wstępu do Rabkolandu, bo będzie on wymagany do okazania w momencie powrotu.

Czy mamy park wodny?

Park nie posiada dużego parku wodnego ze zjeżdżalniami i basenami, jednak na terenie Rabkolandu znajduje się kilka placów wodnych, które dostarczą trochę ochłody w gorące dni. Zapytaj także o bilety łączone z naszymi partnerami, wśród których znajdziesz także termy z parkiem wodnym.

Czy w parku jest ustronne miejsce, aby przebrać dziecko czy karmić je piersią?

Tak, w strefie Góralska Dżungla znajduje się Pokój Matki i Dziecka. Można tam nie tylko przewinąć, ale także spokojnie nakarmić maluszka.

Czy są kolejki do kasy i atrakcji?

Aktualnie zwiększyliśmy ilość kas oraz ułatwiamy zakup biletu online, co praktycznie zniweluje kolejki przy wejściu do parku do minimum. Wyjątkiem mogą być święta oraz niedziele. Kolejki do urządzeń zdarzają się bardzo rzadko, ze względu na dużą ilość atrakcji, a najdłuższe kolejki do najbardziej popularnych atrakcji wiążą się z oczekiwaniem około 20 minut.

Czy można zarezerwować nocleg w Rabkolandzie?

Rabkoland nie posiada własnego obiektu noclegowego. Jednak region, jak i sama Rabka - miejscowość uzdrowiskowa, posiadają bardzo dużo rozwiązań noclegowych. Polecamy naszą podstronę z wybranymi noclegami w okolicy:  www.rabkoland.pl/pl/noclegi

Zniżki i promocje

Czy Rabkoland respektuje Kartę Dużej Rodziny?

Tak, Rabkoland respektuje Kartę Dużej Rodziny, która uprawnia do 10% zniżki na bilety do parku przy zakupie biletów wyłącznie w kasach. Zniżka nie obejmuje biletów sezonowych, grupowych i zniżkowych.

1 karta obowiązuje na jeden bilet. W kasach Parku należy okazać ważną KDR.

Czy w Rabkolandzie istnieje bilet urodzinowy?

Wszystkie osoby do 12 roku życia włącznie, w terminie +/- 5 dni od daty urodzin, za bilet no-limit do parku uiszczą symboliczną opłatę – 19 zł. Wymagane jest okazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz fakt, że w tym dniu jubilat ma urodziny.

Czy są zniżki dla grup?

Mamy specjalną ofertę dla grup zorganizowanych. Grupa musi liczyć min. 15 osób. W celu rezerwacji wizyty grupowej i ustalenia cen biletów konieczne jest zgłoszenie minimum dzień wcześniej: 533 763 800 lub [email protected].

Jestem osobą niepełnosprawną. Z czego mogę korzystać i jakie zniżki mnie obowiązują?

Osoby niepełnosprawne (z ważną legitymacją) za całodniowy bilet wstępu płacą jedynie 19 zł. Jest to również bilet no-limit, na którym mogą do woli korzystać ze wszystkich atrakcji i urządzeń. Jednak, w zależności od stopnia niepełnosprawności, Goście z niepełnosprawnościami mogą zostać poproszeni o jazdę z opiekunem lub korzystanie z niektórych karuzel zostanie im odradzone.

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco!

sheep
Owca
Owca
Owca
Owca