Blog Bądź na bieżąco

Jak wybrać najlepszy plac zabaw dla dzieci przedszkolnych?

clouds
Data dodania:
200
Udostępnij:

Plac zabaw to miejsce znane i uwielbiane przez znaczną część dzieci zarówno w wieku przedszkolnym, jak i nieco starszych, sześcio- czy siedmiolatków. Place zabaw w najróżniejszej formie istnieją już od wielu lat; z biegiem lat sukcesywnie ewoluowały, aby dziś stanowić nie tylko pełne ciekawych atrakcji, ale także bezpieczne miejsce dla każdego dziecka!

Bezpieczeństwo w parku zabaw dla dzieci

Plac zabaw dla dzieci powinien wiązać się z udaną zabawą dla najmłodszych, ale także – a może przede wszystkim – z pełnym bezpieczeństwem. Bardzo ważne jest, aby każdy z elementów placu zabaw skonstruowany był w taki sposób, by umożliwiać bezpieczną zabawę. Nowoczesne place muszą być budowane zgodnie z ogólnie obowiązującymi normami bezpieczeństwa, tak aby każdy uczestnik zabawy czuł się na nich pewnie, a czuwający nad nim rodzice mogli być spokojni. Aby mieć pewność, że dany plac zabaw będzie miejscem w pełni bezpiecznym dla dziecka, warto wybierać obiekty w sprawdzonych lokalizacjach, jak chociażby znany w całym kraju park rozrywki Rabkoland.

Gry i zabawy w parku zabaw

Plac zabaw dla dzieci to gotowe atrakcje, a także swobodne, organizowane przez same dzieci zabawy. Mogą to być klasyczne, znane już od lat gry, takie jak berek, ciuciubabka czy zabawa w chowanego, jak również zabawy w grupach – podchody czy kalambury.

W ciekawym placu zabaw lista gier i atrakcji dodatkowo się wydłuża; lokalizacja zawsze sprzyja bowiem kreatywności młodych umysłów, które – pobudzone tematycznymi elementami i dekoracjami – znacznie szybciej wpadają na nietuzinkowe pomysły na wspólną zabawę.

Główne atrakcje w parku zabaw

Gry i zabawy na placu zabaw to niemal nieograniczona pula pomysłów. A jak przedstawiają się gotowe atrakcje w tego typu miejscu? Równie interesująco! Doskonałym tego przykładem jest park rozrywki i zabaw w mieście Rabka-Zdrój – atrakcje dla dzieci to już nie tylko klasyczna zjeżdżalnia, ale niezwykła ślizgawka w osadzie wikingów czy parku maszyn, nie zwykła huśtawka, ale kompleks huśtawek o najróżniejszych kształtach przyjaznych owadów i robaczków. Ponadto znajdują się tu miejsca do bezpiecznej wspinaczki, rury do czołgania oraz piaskownice, w których z pomocą licznych foremek można stworzyć swój własny piaskowy zamek.

Jak bawić się z innymi dziećmi w parku zabaw?

Tym, co oprócz samych atrakcji może być szczególnie interesujące w parkach rozrywki i zabaw, jest obecność innych dzieci. Towarzystwo rówieśników sprzyja rozwijaniu kompetencji społecznych i umiejętności pracy oraz zabawy w grupie. Szczególne otoczenie również sprzyja wspólnym grom i zabawom w grupie. Liczne place zabaw w Rabkolandzie to doskonałe miejsce na nowe przyjaźnie i wspólne spędzanie czasu. Parki zabaw dla dzieci są tutaj wyposażone w liczne, stworzone z myślą o integracji atrakcje. Co więcej w organizacji wspólnej zabawy chętnie pomogą najmłodszym doświadczeni animatorzy – Sven Rudobrody, Klaun Mareczek czy Pan Trzmiel.

Plac zabaw dla dzieci przedszkolnych

Placem zabaw stworzonym z myślą o najmłodszych jest plac ZabaWOW w Dolinie Trzmiela. To bezpieczne i pełne niezwykłych atrakcji miejsce, które urzeka dzieci i zaszczepia w nich ciekawość świata zwierząt oraz przyrody. Plac zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym, w części Dolina Trzmiela, to huśtawki, bujaki, liczne przeszkody w kształcie przedstawicieli świata owadów, a także piaskownice, gdzie po intensywnej zabawie można odpocząć przy tworzeniu piaskowych form.

Park zabaw Rabkoland w Rabce Zdroju

Park rozrywki Rabkoland w Rabce-Zdroju to pięć stref tematycznych, w których znaleźć można zarówno większych rozmiarów karuzele czy rollercoastery, jak i strefy zabaw dla najmłodszych. Wszystkie place zabaw w Rabkolandzie to miejsca w pełni bezpieczne i pełne niezwykłych atrakcji. Cyrk Luna, Dolina Trzmiela, Machinarium, Góralsko Dżungla i Wioska Wikingów pozostają pod opieką swoich opiekunów, którzy nie tylko pomogą przeprowadzić najmłodszych przez wszystkie huśtawki, zjeżdżalnie czy równoważnie, ale także poprowadzą dla nich zorganizowane zabawy w grupie oraz ciekawe zajęcia edukacyjne. Najmłodsi goście parku zabaw w Rabce Zdroju mogą więc liczyć na niezapomniane chwile na tematycznych ślizgawkach, jak również przy wspólnym przeciąganiu liny oraz podczas niezwykłych teoretyczno-praktycznych lekcji rodem ze świata wikingów czy laboratorium szalonego wynalazcy.

Owca
Owca
Owca
Owca