pytania i odpowiedzi na temat parku rozrywki

Rabkoland – pytania i odpowiedzi na temat parku rozrywki oraz jego atrakcji

clouds
Data dodania:
36
Udostępnij:

Rabkoland to jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce. Każdego roku jest odwiedzany przez tysiące gości w różnym wieku, którzy chętnie korzystają z szeregu dostępnych w nim atrakcji. Wielu odwiedzających przyjeżdża do Rabkolandu regularnie, doskonale znając to niezwykłe miejsce. Inni natomiast dopiero planują swój pierwszy pobyt w rabczańskim parku rozrywki, a co za tym idzie – z pewnością chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat. Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane przez Was pytania i nasze odpowiedzi!

Rabkoland – pytania ogólne

Przed pierwszą wizytą w Rabkolandzie warto przede wszystkim dowiedzieć się, gdzie dokładnie mieści się park i co możemy w nim znaleźć. Goście odwiedzający nas po raz pierwszy poznają kilka faktów z historii rabczańskiego parku rozrywki.

Gdzie znajduje się i kiedy powstał Rabkoland?

Rabkoland położony jest w centrum miasta Rabka-Zdrój, które z kolei znajduje się w południowej części Polski, pomiędzy Krakowem a Zakopanem i Nowym Sączem, w Kotlinie Rabczańskiej. Park rozrywki powstał w 1988 roku – od tego czasu prężnie działa, przyciągając do swoich atrakcji tysiące gości.

Ile atrakcji znajduje się w Rabkolandzie?

Rabkoland to park rozrywki o powierzchni 2 hektarów. Znajduje się w nim aż 48 najróżniejszych atrakcji, przeznaczonych dla dzieci niemal w każdym wieku – wszystkie zostały podzielone na 6 stref tematycznych. Do najnowszych atrakcji, otwartych w sezonie 2023, należy zaliczyć Spiżarnię oraz Ogródecek. Ponadto na terenie parku mieści się szereg innych stref, przygotowanych z myślą o gościach Rabkolandu.

Atrakcje Rabkolandu zostały stworzone z myślą o dzieciach w niemal każdym wieku, a niektóre z nich są dostępne dla maluchów, które ukończyły 2. rok życia. Oczywiście najmłodsze dzieci podczas korzystania z zabaw muszą przebywać pod stałą opieką rodziców. Przy każdej strefie zabaw znajduje się również szczegółowy regulamin informujący o najważniejszych zasadach ich użytkowania. Nad prawidłową, bezpieczną zabawą na karuzelach, kolejkach i innych częściach Rabkolandu czuwają również nasi doświadczeni i przeszkoleni pracownicy.

Jakie inne strefy znajdują się na terenie parku rozrywki?

Na terenie parku mieści się punkt medyczny, w którym w razie jakiegokolwiek zdarzenia, urazu czy skaleczenia można skorzystać z fachowej pomocy. Ponadto znajdziemy także pokój matki i dziecka, gdzie w odpowiednich warunkach można nakarmić i przewinąć malucha.

Bezpośrednio przed wejściem do parku znajdują się 2 całkowicie bezpłatne strefy parkingowe, gdzie wszyscy goście Rabkolandu mogą zostawić swoje pojazdy. Można odwiedzić również aż 9 różnych punktów gastronomicznych, na terenie których zarówno maluchy, jak i ich rodzice mogą posilić się i odpocząć po dniu pełnym wrażeń. Są to punkty: Pasibrzuch, Pizzeria pod Palmami, Mniam Mniam, kawiarnia Mniam, Słodka Irenka, U Bima i Boma, Sokowirówka, Mini Melts oraz Kiełba Wikinga. W parku rozrywki goście znajdą także Biuro Obsługi Klienta, 3 sklepy i toalety.

Pierwsza wizyta w Rabkolandzie – co warto wiedzieć?

Czy Rabkoland jest otwarty cały rok?

Park Rozrywki Rabkoland jest otwarty codziennie w czasie trwania sezonu. Ten natomiast rozpoczyna się najczęściej pod koniec kwietnia, a kończy w ostatnich dniach września. Godziny otwarcia parku mogą być jednak ruchome, zależne od panujących warunków atmosferycznych.

Czy Rabkoland jest otwarty w niedziele i święta?

Sezon na zabawę w Rabkolandzie trwa przez część wiosny i całe lato. W tym okresie, niezależnie od dnia tygodnia, czekamy na naszych gości w godzinach otwarcia parku. Rabkoland jest czynny także w dni świąteczne.

Co warto zabrać ze sobą do Rabkolandu?

Nasz park jest otwarty zarówno w słoneczne, jak i pochmurne, a nawet deszczowe dni. Warto więc przygotować się na wszystkie ewentualne okoliczności pogodowe. Dobrze jest wziąć ze sobą jakieś ciepłe ubranie, a także przeciwdeszczowe. Nie zaszkodzi również zaopatrzyć się w takie przedmioty, jak: ręcznik, mokre chusteczki, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem czy parasol. Podczas deszczu można jednak z powodzeniem skryć się w zadaszonych częściach parku, a więc w niektórych atrakcjach, jak i strefach gastronomicznych. 3 strefy parkowania znajdują się bezpośrednio przy wejściu do parku, dlatego cały ekwipunek można zostawić w samochodzie, a w razie potrzeby dostać się do niego w kilka chwil.

Płatności w Rabkolandzie

Jak przedstawiają się ceny biletów wstępu w Rabkolandzie?

Ceny biletów wstępu do Rabkolandu są zróżnicowane, zależne od wieku lub wzrostu naszych gości. Mamy także zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz dla odwiedzających, którzy wchodzą do parku 2 godziny przed zamknięciem. Szczegółową rozpiskę dotyczącą cen można znaleźć na naszej stronie – w zakładce bilety i pakiety.

Jak można zapłacić za wstęp w Rabkolandzie?

Zarówno za bilet wstępu, jak i za obiad czy przekąski w strefach gastronomicznych w Rabkolandzie można zapłacić kartą, jak i gotówką. Istnieje możliwość odwiedzenia naszego parku rozrywki w gronie rodzinnym, a także w zorganizowanych grupach wycieczkowych. W Rabkolandzie mogą się bawić całe klasy czy kolonie.

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco!

sheep
Owca
Owca
Owca
Owca